Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Здоров'я
17.01.2013
На Полтавщині реформа первинної меддопомоги відбувається в умовах закладеного дефіциту

Губернатор обговорив питання реорганізації первинної медичної допомоги з головними лікарями Центрів первинної медико-санітарної допомоги

На Полтавщині реформа первинної меддопомоги відбувається в умовах закладеного дефіциту

Губернатор обговорив питання реорганізації первинної медичної допомоги з головними лікарями Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

16 січня у Полтавській облдержадміністрації відбулася робоча нарада з головними лікарями Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Присутні під головуванням губернатора Полтавщини Олександра Удовіченка обмінялися думками з приводу реформи, започаткованої Президентом України Віктором Януковичем.

Олександр Удовіченко наголосив на невідворотності цієї реформи, як частини національного плану дій. Тим працівникам, які стоять на консервативних позиціях і не хочуть навіть зрозуміти суті реорганізації, керівник області порадив задуматися над виходом на пенсію.

Начальник ДОЗ Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначив на тому, що Полтавщина була і є флагманом запровадження сімейної медицини, наприклад, у Комсомольську підготовку цих лікарів розпочали ще у 1999 році. У 2004 році відбулося розмежування первинної та вторинної ланки меддопомоги, а також приватного сектору.

Наразі в області працюють 586 лікарів загальної практики-сімейної медицини. Вони спостерігають за станом здоров’я понад 85% мешканців області. За останні 5 років на 91 одиницю (всього 220 закладів) збільшилася кількість нових лікарських амбулаторій у сільській місцевості та віддалених мікрорайонах міст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про якість продукту «розповість» вміст клітковини

З першого січня відбувається функціональне та структурне виділення юридично самостійних Центрів ПМСД. З початку року в області розпочали роботу 23 Центри. До кінця січня 2013 року будуть вирішені питання реєстрації 5 Центрів. За словами Віктора Лисака, головне завдання реформи — це змінити свідомість і лікарів, і пацієнтів.

Перші повинні зрозуміти, що Центри не перетворяться на низькопрофесійні заклади для обслуговування малозабезпечених верств населення, а другі повинні пам’ятати про важливість самому дбати про власне здоров’я — дотримуватися рухового режиму, особистої гігієни, раціонального харчування, сексуальної культури і т.д.

Особлива увага приділяється диспансеризації та профілактичним оглядам населення, в першу чергу — дітей та вагітних.

Але це обґрунтування. Щодо проблем, то «Полтавщина» вирішила підійти до одного із головних лікарів, щоб дізнатися про труднощі, пов’язанні із реформуванням первинної допомоги. Нашим співрозмовником стала головний лікар Диканського Центру ПМСД Наталія Манич. За її словами, Диканський Центр вже працює. Його заклади забезпечені сімейними лікарями на 81,6%, середніми медичними працівниками — на 60%.

На 2013 рік Центру виділили 30% із всієї суми, виділеної на районну галузь охорони здоров’я, із них 73,2% припали на заробітну плату, 13,5% — на енергоносії, 6% — медпрепарати. Хоча фінансування не вистачає. Наприклад, закладений бюджет для ПМСД включив в себе 4 місяці без зарплат працівникам. Хоча медики мають надію, що протягом року отримають дотації, і всі працівники не залишаться без зарплат.

Окремими проблемами є крайня нестача орг- та комп’ютерної техніки, не надихає й застарілий автопарк. Диканський Центр ПМСД має також ліжка денного стаціонару (які виправдовують себе), 2 електрокардіографи та глюкометр.

Існує й проблема отримання ліцензії на ведення діяльності, яка коштує 8,5 тис. грн.

За результатами наради голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко надав відповідні доручення.

 «Полтавщина»


Схожі матеріали:
   Категорія: Здоров'я | Переглядів: 1001
Теги: реформа, первинна медико-санітарна допомога, Лисак, медицина, Полтавщина, амбулаторія
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ