Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
22.05.2017
Полтавщина надасть підтримку обласній організації Товариства Червоного Хреста України

Підтримка благодійників на місцевому рівні – важлива

Полтавщина надасть підтримку обласній організації Товариства Червоного Хреста УкраїниУ понеділок заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло зустрівся з представниками обласної та всеукраїнської організацій Товариства Червоного Хреста України.Говорили про подальшу співпрацю в області. Про це Grebenka.com повідомили в прес-службі Полтавської ОДА.

Плідна співпраця обласної влади та місцевого Товариства Червоного Хреста

Полтавська ОДА тривалий час співпрацює з громадською організацією «Товариство Червоного Хреста в Україні» по багатьох напрямках: програмі протидії захворюванню на туберкульоз, підтримці переселенців,допомозі добровольчим батальйонам в АТО. За час співпраці організація проявила себе як відповідальний партнер, і, відповідно, отримала беззаперечну підтримку з боку області.

Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло повідомив, що на сьогодні в області понад 28 тисяч переселенців, і це значна цифра як для Полтавщини. Свого часу опіку над внутрішньо переміщеними особами взяли на себе дві ГО, одна з яких — «Червоний Хрест», а інша — «Світло Надії»:

— Ми настільки звикли до тих обов’язків, які ви виконуєте, що здається, ніби це робота державна. Ви асоціюєтеся з державною допомогою, насправді ж є громадською організацією. Звикли до патронажних медсестер, до пайків, а це серйозний шмат роботи. На сьогодні фінансування є, але немає розпорядника коштів. Необхідно зберегти цю систему в області, адже це для найвразливіших верств населення. Гарна нагода депутатам, щоб підтримати й розробити спільну програму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полтавщина на 13 місці серед регіонів України із видобування водних біоресурсів

Кошти на 2017 рік передбачені, але невизначений їхній розпорядник.  Присутні висловили сподівання відносно продовження і поглиблення співпраці в окремих питаннях.

Вже 24 травня відбудеться засідання кількох комітетів ВР. Вірогідно, що розглянуть питання фінансування патронажної служби та приймуть кінцеве рішення про його відновлення. Інакше доведеться сподіватися лише на допомогу обласної влади.
 
Полтавщина надасть підтримку обласній організації Товариства Червоного

Вивчаючи досвід роботи на місцях…

— Мета нашого візиту — планова комплексна перевірка діяльності Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста, надання підтримки, методичних порад, практичної і матеріальної допомоги, — говорить завідуючий організаційно-методичним відділом Національного комітету Товариства Червоного Хреста України Леонід Бутевич. — Хочемо вивчити досвід роботи, побачити співпрацю з місцевими органами влади, зі ЗМІ, іншими ГО.

Перевірять не лише статутну та фінансово-господарську діяльність, а й організаційно-штатну структуру.З метою побачити приховані чи незадіяні можливості й резерви та визначитися, як їх активізувати й залучити, побачити невирішені проблеми, які потребують допомоги з боку комітету.

У план перевірки вибірково включили й кілька районів. За її результатами 14 червня в Києві засідатиме президія центрального керівного органу, де розглянуть питання перспективи й можливості для розвитку. Леонід Бутевич висловив сподівання на підтримку всіх органів влади, починаючи від сільради і закінчуючи обласним керівництвом:

Полтавщина надасть підтримку обласній організації Товариства Червоного
 

— На сьогодні діє багато програм. Було дві партнерські зустрічі з представниками з Америки, Литви, Латвії. Є напрацювання з фінансовою та гуманітарною підтримкою. Розглядається можливість підтримки міжнародним комітетом і федерецією. Спершу планується задіяти п’ять пілотних областей для реформування, структуризації товариства, придбання оргтехніки, комп’ютеризації тощо. Коли механізми відпрацюємо, зробимо це по всій Україні.

— Коли у Чорнухах організували місце компактного проживання переселенців, допомогу надавав Люксембургський Червоний Хрест. Коли трапилося стихійне лихо, ми також направляли туди допомогу, тож вони на собі випробували нашу роботу, — говорить голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Ірина Плюсніна. — Чорнухи могли б посприяти з підтримкою і стати пілотною областю.

Підтримка благодійників на місцевому рівні – важлива

Леонід Бутевич зауважив, що без державної допомоги не вдасться підтримувати діяльність організації, бо крупних спонсорів немає. Міжнародні проекти завжди запитують про підтримку на місцевому рівні. Якщо вона є, то більше довіри і краще фінансування. Якщо ж такої немає, то й фінансування надають обережно.
— В усьому світі Червоний Хрест — це збір допомоги. Потім вона спрямовується туди, де це необхідно,— говорить Ірина Плюсніна. — Ми пишаємося, що в нас розгалужена структура. Що в кожному районі є Червоний Хрест. Ми хочемо розвиватися, адже не можна втратити цей наробок.


Полтавщина надасть підтримку обласній організації Товариства Червоного
 

Також Ірина Плюсніна повідомила, що державне фінансування на область складало 101 ставку для патронажних медичних сестер Червоного Хреста. Їхнє навантаження – 8 відвідувань на день. Також зазначила, що по гранту ЄС досі працюють соцпрацівники вже на волонтерських засадах.Оскільки фінансування закінчилося, а центри медико-соціальної допомоги діють.

У Полтаві працює банк одягу Червоного Хреста, є пункт прокату засобів реабілітації і догляду за хворими вдома: милиці, інвалідні візки, ходунки тощо.

Леонід Бутевич повідомив, що готуються зміни до Закону про Товариство Червоного Хреста. Якщо їх приймуть, автоматично внесуть зміни й до податкового,бюджетного, земельного кодексів тощо.Вже на цьому тижні законодавчу ініціативу планують передати через депутатів. Для Червоного Хреста його прийняття стане історичним моментом, поверненням до витоків. Адже у 30-ті роки Товариство допомагало американцям і французам, мало у власності від санітарної авіації, до кораблів, заводів і т. д.

За 2016 рік Національна організація пройшли аудиторську перевірку податкової, рахункову палату, вибіркові перевірки УБЕЗ, СБУ, МВФ, та міжнародний аудит лондонської компанії. Висовок — фактів зловживання чи нецільового використання не виявлено.

На думку гості, це хороший знак, адже наступного року Національній організації «Товариство Червоного Хреста»виповнюється 100 років. У планах — випуск марки для погашення, а Нацбанк планує випуск монети номіналом 5 грн та інше.

Підписуйтесь на наші оновлення у Facebook, та Twitter: всі найважливіші події Гребінківщини, і не тільки, в одному місці.

Схожі матеріали:
👁 939
Категорія: Полтавщина
Теги: червоний хрест, Олег Пругло, Полтавщина
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ