Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Суспільство
01.04.2011
Порядок відпуску лікарських засобів за рецептами серед населення


Порядок відпуску лікарських засобів за рецептами серед населення

Згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог - замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів» N8360 від 19.05.2005р. відпуск рецептурних лікарських засобів в аптеках з 01.04.2011 р. проводиться лише за рецептом лікаря, фельдшера, а лікарські засоби, які згідно наказу МОЗ України № 1081 від 06.12.2010р.

Про затвердження переліку лікарських засобів, дозволених до застосування в Україні, які відпускаються без рецептів з аптек та їх структурних підрозділів» будуть відпускатися без рецептів.


Рецепти виписуються хворому за наявності відповідних показань з обов'язковим записом про призначення лікарських засобів чи виробів медичного призначення в медичній документації (медична карта стаціонарного хворого, медична карта амбулаторного хворого).

Рецепти виписуються на лікарські засоби, зареєстровані в Україні, крім випадків, передбачених чинним законодавством.

Рецепти обов'язково виписуються на:

-    рецептурні лікарські засоби;
-    безрецептурні лікарські засоби, вироби медичного призначення у разі відпуску їх безоплатно чи на пільгових умовах;

Рецепти на лікарські засоби, виписані на рецептурних бланках Ф-1 дійсні протягом 1 місяця, а на спеціальних рецептурних бланках Ф-З-протягом 5 днів з дня виписки.

Переваги введення рецептурної системи:

1.    Отримання кваліфікованої медичної допомоги (хворий не повинен займатися самолікуванням, що шкодить його здоров'ю).

2.    Хворий отримує лікарські засоби, які призначає лікар після огляду, ураховуючи його стан здоров'я, а не ліки, які нав'язані рекламою або іншою людиною. Це дає можливість проводити ранню діагностику та профілактику захворювань, виявлення тяжких захворювань на ранніх стадіях. Проведення диспансерних оглядів населення, що дасть можливість своєчасного лікування хронічних захворювань та раннє взяття на облік вперше виявлених.


Схожі матеріали:
   Категорія: Суспільство | Переглядів: 2107
Теги: Рецепти, медицина, Наказ, лыкарськы засоби, профылактика захворювання, Населення
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ