Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Новини Гребінки
02.04.2012
Про звернення громадян Гребінківського району


Про звернення громадян Гребінківського району

Відповідно до Закону України "Про зверення громадян" громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями.

Нагляд за дотриманням законодавства про звернення громадян здійснюється Генеральним прокурором України та підпорядкованими йому прокурорами. Відповідно до наданих їм чинним законодавством повноважень вони вживають заходів до поновлення порушених прав, захисту законних інтересів громадян, притягнення порушників до відповідальності.

При цьому усі зверення в залежності від змісту поділяються на пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги...

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо Діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Звернення адресуються органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об'єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених у зверненнях питань. У зверненні має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або перед аним громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недієздатними.

Крім наглядової функції щодо даного Закону прокуратура уповноважена також на безпосередній розгляд звернень, що надходять від громадян України. При розгляді звернень органи пркуратури керуються Конституцією України, Законом України "Про звернення громадян", Інструкцією про порядок розгляду і вирішення звернень та особистого прийому в органах прокуратури України та ін. нормативно-правовими актами.

За період 2011 року прокуратурою Гребінківського району прийнято з особистого прийому 54 звернення громадян, з яких 38 - прокурором.

Дані звернення стосуються захисту прав на оплату праці (5 звернень), захисту прав дітей (5 звернень), захисту прав власності (15 звернень).

Також, це звернення щодо адміністративних правопорушень(3 звернення), звернення на дії слідчих МВС (6 звернень)та органівдізнання МВС (б звернень).

Також прокуратурою Гребінківського району протягом року розлянуто 1 звернення з питань законності постанов суду у справах про адміністративні правопорушення та 6 звернень з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів.

Схожі матеріали:
   Категорія: Новини Гребінки | Переглядів: 787
Теги: громадяни, скарга, Пропозиція, Конституція України, прокурор, зауваження., Звернення, Заява, клопотання
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ