Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Полтавщина
14.10.2011
Депутати Лазірківської селищної ради відхилили протест прокурора про перехід в територіальне підпорядкування Гребінківського району


Депутати Лазірківської селищної ради відхилили протест прокурора про перехід в територіальне підпорядкування Гребінківського району

Депутати Лазірківської сільської ради 23 вересня вирішили провести референдум щодо від’єднання громади від Оржицького району і приєднання до Гребінківського.

Причин для такого несподіваного кроку декілька. Все почалося із оптимізації місцевої лікарні, яку районна рада без консультацій із мешканцями перетворила на амбулаторію.

Потім районній владі пригадали погане транспортне сполучення, відсутність належної співпраці, фінансування і багато чого іншого. Крім того, був особистий конфлікт між головою РДА Григорієм Рибачовим і сільським головою Лазірок Василем Ільченком, який не змогли вирішити два суди.

Віднедавна «до каші з ложкою» долучився прокурор Оржицького району М. Горковенко. 5 жовтня він виніс протест на рішення Лазірківської селищної ради, мотивуючи це тим, що зміна меж районів відноситься до компетенції Верховної Ради України. Крім того, це питання не може бути і предметом місцевого референдуму, оскільки в Конституції, законі «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваженнями його проводити також наділений тільки парламент.

11 жовтня з цього приводу відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань законності, прав людини, регламенту та депутатської діяльності і етики Лазірківської селищної ради. П’ятеро депутатів одноголосно вирішили внести уточнення та доповнення до рішення сільської ради № 01-14-06 від 23.09.2011 «Про призначення референдуму», а також залишити протест прокурора без задоволення.

В протоколі   того зібрання цитується питання, яке винесуть на референдум: «Чи згідні Ви на вихід Лазірківської сільської громади з територіального підпорядкування Оржицького району та перехід в територіальне підпорядкування Гребінківського району?».І його правильність обґрунтовується так: «При ініціюванні рішення Верховної Ради України про зміну меж районів потрібно встановити, чи підтримують цю ідею жителі відповідного населеного пункту.

І даний консультаційний референдум в с. Лазірки проводиться виключно для з’ясування волі виборців у вирішенні важливого питання життєдіяльності Лазірківської сільської громади.(Згідно ст.143 Конституції Українитериторіальні громади безпосередньо або через утворені ними органимісцевого самоврядування забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів)»
.

Уже наступного дня після цього, 12 жовтня, відбулася сесія сільської ради. На ній депутати скористалися рішенням своїх колег із профільної комісії. Зокрема, вони внесли зміни у попереднє рішення таким чином:«У назві та у всіх пунктах рішення перед словом «референдум» доповнити словом «консультативний» у відповідних відмінках«.А наступним рішенням депутати відхилили протест прокурора у зв’язку із тим, що «виправлено неточності у формулюванні» рішення, проти якого він виступив.

Схожі матеріали:
👁 1463
Категорія: Полтавщина
Теги: Лазірки, Гребінка, прокурор, референдум, Підпорядкування
Всього коментарів: 1

0
1 Василий   (23.10.2011)
Цікаво,кому вигідніше це все,місцевим жителям чи нашому керівництву району
?Тут переможе той у кого звя'зки сильніші з Партією регіонів,та Віктором Федоровичем.
Зараз скрізь так:як він скаже,так і буде!І ніяка ні прокуратура ні рішення селищних рад,ролі не грають.

Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ