Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

07.03.2022

Росіяни нищать пам’ятку культури-маєток голови Полтавської губернської земської управи Федора Лизогуба


У місті Седнів на Чернігівщині росіяни нищать пам’ятку культури-маєток голови Полтавської губернської земської управи Федора Лизогуба


Росіяни нищать пам’ятку культури-маєток голови Полтавської губернської земської управи Федора ЛизогубаЗафіксовано ще один жахливий злочин російських варварів проти української культури.

Окупанти-рашисти цілеспрямовано і методично нищать історичну пам'ятку в місті Седнєві на Чернігівщині, повідомив директор Чернігівського історичного музею В.В. Тарновського Сергій Лаєвський.

«Окупанти з люттю у відчаї виганяють мешканців Седнєва з домівок і облаштовуються там. Продовжуються грабунки та мародерство властиве «рускому міру». Садибу родини Лизогубів захопили і нищать все», – зазначив музейник.

«Поняття цивілізованості, освіченості у цих ординців взагалі цілковито відсутнє. А що ви хочете від нащадків Московського улусу Золотої орди? Гідні послідовники Батия і Чингіс-хана. До речі, життя і діяльність Федора Лизогуба тісно пов'язане з Полтавщиною.

Він -голова Полтавської губернської земської управи, ініціатор видання творів Івана Котляревського та спорудження йому пам’ятника у Полтаві, голова Ради Міністрів Української держави, земський діяч та меценат. Тож вандали з дикої Московії вкотре продемонстрували свою варварську сутність»
, - висловився регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Довідково:

Федір Лизогуб

У 1897 році Лизогуба призначають почесним мировим суддею Лохвицького повіту. 1901 року обраний головою Полтавської губернської земської управи, очолював її 15 років і чимало на Полтавщині зробив для української культури. Сергій Грабовський у тематичному матеріалі на сайті радіо «Свобода» висловився так: «він був українцем, свідомим українцем — уся його земська діяльність була присвячена українській справі». Меценат ініціював видання творів Івана Котляревського та спорудження йому пам’ятника. Відкриття пам’ятника Котляревському в Полтаві, на яке прибули всі свідомі представники тодішнього українства 1903 року, — це організаційно цілковита заслуга  Федора Лизогуба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У православних розпочався Великий піст

Також долучився до створення в Полтаві міського музею, фінансував діяльність Школи художнього промислу у Миргороді. Ініціював спорудження в Полтаві будинку земства в стилі українського модерну. Нині тут розміщується відомий мешканцям Полтавщини та тисячам вітчизняних й закордонних туристів обласний краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, фасад будівлі якого є одним із знакових українських символів Полтави.

Полтавський офіс УІНП


Схожі матеріали:
👁 4065
Категорія: Культура
Теги: Лизогуб, росіяни, маєток, пам’ятка культури
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
На Полтавщині чоловік кинув гранату у поле біля свого дом... На Полтавщині чоловік кинув гранату у поле біля свого дом...
На Полтавщині безвісти зник під час риболовлі 13-річного ... На Полтавщині безвісти зник під час риболовлі 13-річного ...
У Лубнах водій збив велосипедистку та втік У Лубнах водій збив велосипедистку та втік
На Полтавщині хлопчик травмував трирічного брата сокирою На Полтавщині хлопчик травмував трирічного брата сокирою
На Полтавщині з вікна багатоповерхівки випала жінка На Полтавщині з вікна багатоповерхівки випала жінка
На Полтавщині затримали трьох чоловіків зі зброєю та зали... На Полтавщині затримали трьох чоловіків зі зброєю та зали...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ