Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

20.03.2012

Сплату податків слід здійснювати заздалегідь


Сплату податків слід здійснювати заздалегідь

Податковим кодексом передбачено, що якщо останній день строку подання податкової звітності припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (пункт 49.20 статті 49). Тобто, термін подачі звітності переноситься.

При цьому, Кодекс, на відміну від Закону України „Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ, не передбачає перенесення строку сплати податкового (грошового) зобов’язання у разі, коли останній день сплати такого зобов’язання припадає на вихідний або святковий день.

Якщо строк сплати припадає на суботу або неділю, сплата податкових зобов’язань має бути здійснена до його настання (ст.57). Після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, а закінчується  не  у день прийняття банком (органом державного казначейства), який обслуговує платника податків, платіжного документа про сплату суми податкового боргу, а у день зарахування коштів на відповідний рахунок Державного казначейства України та/або в інших випадках погашення податкового боргу.

Враховуючи термін проходження банківських документів та з метою забезпечення своєчасного розрахунку з бюджетом пропонуємо здійснювати сплату платежів заздалегідь.

Лубенська ОДПІ


Схожі матеріали:
👁 877
Категорія: Полтавщина
Теги: україна, борг, податок
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ