Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

22.11.2012

Українці захистять вклади від знецінення індексованими депозитами


Громадяни зможуть убезпечити свої заощадження від курсових коливань


Українці захистять вклади від знецінення індексованими депозитами

Громадяни зможуть убезпечити свої заощадження від курсових коливань. Уряд має намір запровадити новий інструмент для інвестицій фізичних осіб. У рамках спільного проекту Нацбанку, Міністерства фінансів і державних банків, на ринку вже найближчим часом з'являться індексовані депозити.

Вони являють собою вклади, номінал яких прив'язаний до курсу американського долара. Якщо в Україні відбудеться девальвація, то сума депозиту буде просто перерахована у відповідності з ринковим курсом валюти.

Такий інструмент стане хорошою альтернативою вкладами в іноземній валюті. У нього навіть є переваги, так як громадянам не доведеться витрачати час на пошуки готівкового долара в обмінниках, який потім доведеться класти на депозит. Така можливість стає особливо актуальною в моменти паніки, коли купити валюту просто нереально через підвищений попит.

А вкладники зможуть спати спокійно, не побоюючись за знецінення своїх заощаджень. У перспективі, індексовані депозити допоможуть значно знизити попит на іноземну валюту на готівковому ринку. Крім того, індексовані депозити це хороша можливість отримати додатковий дохід.

На відміну від валютних вкладів, середня прибутковість яких зараз не перевищує 8% річних, гривневі ресурси зараз залучаються банками за ставкою починаючи від 19%. Тому вкладники можуть розраховувати на підвищену прибутковість. Відсотки будуть нараховуватися на номінал вкладу, а індексація номінальної суми буде проводитися окремо.

Варто відзначити, що інвестуючи в індексовані депозити , вкладники завжди будуть знати, куди саме вони вкладають свої гроші. Залучаючи звичайний внесок, банки ніколи не повідомляють, на які саме фінансові операції будуть спрямовані ці кошти. А адже це можуть бути валютні спекуляції на міжбанку, операції з ризикованими цінними паперами або кредити в сумнівні проекти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці зможуть вільно та безпечно користуватися своїми платіжними картками

Відповідно діяльність банку стає більш ризикованою і підвищується ймовірність того, що вкладник може просто не отримати назад свої власні кошти. Звичайно, депозити всіх збанкрутілих банків населенню повертається Фонд гарантування вкладів. Однак громадяни навряд чи вважають таку перспективу привабливою. Тому варто особливо відзначити, що кошти, залучені на індексовані депозити будуть направлятися на покупку індексованих облігацій внутрішньої держпозики, які на сьогоднішній момент є одними з найбільш надійних паперів на ринку.

Термін розміщення таких вкладів поки не визначений, але в уряді вважають, що його не обов'язково прив'язувати до періоду обігу ОВДП. В подальшому ці кошти будуть направляти на покриття дефіциту державного бюджету. За словами директора департаменту НБУ з управління валютним резервом та здійснення операцій на відкритому ринку Олександра Дубихвоста, таким чином, тепер і населення отримає доступ до державних цінних паперів.

До цих пір скористатися можливістю інвестувати в держпапери могли лише тільки заможні клієнти банків. Для цього необхідно відкрити спеціальний рахунок в цінних паперах на досить велику суму, укласти спеціальний договір з банком про їх купівлю. Крім того, такі операції передбачають значну комісію для банку. Тепер же звичайні громадяни зможуть спокійно вкладати свої кошти в надійні папери і знижувати свої валютні ризики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Альтернатива долару

Індексовані депозити не є якимось винаходом. Уряд вже випробували такий механізм на індексованих ОВДП. Вони так само випускаються з валютної прив'язкою і користуються великим попитом серед інвесторів, охочих убезпечити себе від валютних ризиків. Банкіри вже готові запускати новий інструмент в масовий продаж.

Для них він також є дуже привабливим, оскільки під них не потрібно створювати додаткові резерви. Крім того, якщо такі інструменти будуть запущені і стануть користуватися популярністю серед населення, то це дозволить значно знизити доларизацію економіки, у чому зацікавлений як уряд, так і комерційні банки.

Прес-служба Національного банку УкраїниСхожі матеріали:
👁 1160
Категорія: Суспільство
Теги: українці, внесок, вклади, фінансові операції, банк, депозит
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Полтавщина втратила ще одного Героя на війні з росією Полтавщина втратила ще одного Героя на війні з росією
Заступник начальника ОВА відвідав Пирятинську громаду Заступник начальника ОВА відвідав Пирятинську громаду
На Полтавщині оперативно затримали викрадача авто На Полтавщині оперативно затримали викрадача авто
На Полтавщині триває акція «Флікер – твій рятівник» (ФОТО... На Полтавщині триває акція «Флікер – твій рятівник» (ФОТО...
На Полтавщині в приватному гаражі згоріли дві автівки (ФО... На Полтавщині в приватному гаражі згоріли дві автівки (ФО...
Як шахраї виманюють гроші з банківських карток у жителів ... Як шахраї виманюють гроші з банківських карток у жителів ...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ