Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Реєстрація народження дитини при особливій ситуації


Реєстрація народження дитини при особливій ситуації

Через те, що чоловік і жінка вчасно не оформляють розірвання шлюбів, страждають новонароджені діти. Адже за Правилами реєстрації актів цивільного стану в Україні, якщо дитина народилася до спливу десяти місяців після припинення шлюбу (розірвання шлюбу, смерті) або визнання його недійсним, то батьком цієї дитини запишуть не справжнього, а колишнього чоловіка. У зв'язку з цим виникає багато питань у матерів, які прийшли реєструвати новонароджену дитину з чоловіком, з яким в шлюбі не перебуває.

Подружжя обурюється, що дитину записують не на біологічного батька, а на колишнього чоловіка, і в даному випадку колишній чоловік несе повну відповідальність перед законом за дитину.

Якщо мати дитини під час реєстрації народження заявляє, що її колишній чоловік не в батьком дитини, і у зв'язку з цим просить не вказувати його батьком в актовому записі про народження дитини, то її прохання може бути задоволене лише за наявності спільної заяви самої матері та її колишнього чоловіка про невизнання його батьком дитини, а також заяви про визнання батьківства іншої особи та матері дитини.

У цих випадках при складанні актового запису про народження дитини прізвище дитині вказується за прізвищем матері, а по батькові і відомості про батька  відповідно до спільної заяви про визнання батьківства.

Якщо батьки бажають присвоїти дитині прізвище батька, то воно виправляється в актовому записі про народження на підставі вищезазначених документів.

Якщо колишній чоловік не може особисто звернутися до відділу РАЦС для подання такої заяви, то його заява, справжність підпису на якій має бути нотаріально засвідченою, і яка підтверджує, що він не є батьком дитини, може бути подана через представника. Повноваження представника мають гарантуватися на нотаріально посвідченій довіреності.

Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу внаслідок смерті чоловіка, походження дитини від батька може бути визначене за спільною заявою матері та чоловіка, який вважав себе батьком.

Якщо дитина народилася до спливу десяти місяців від дня припинення шлюбу, але після реєстрації повторного шлюбу її матері з іншою особою, батьком дитини зазначається чоловік матері в повторному шлюбі. У цих випадках батьківство попереднього чоловіка може бути визначене на підставі його спільної заяви з чоловіком у повторному шлюбі або за рішенням суду.

В такому випадку потрібно звертатися до суду, який виносить рішення про встановлення факту батьківства на біологічного батька. Відділ РАЦС на підставі рішення суду виключає відомості про батька з документів.

Принагідне хочеться попередити матерів, які після розлучення взяли дівоче прізвище, а 10 місяців ще не пройшло, що вони повинні шукати колишнього чоловіка, аби він дав письмову згоду на присвоєння дитині прізвища матері.

У разі відсутності згоди або якщо колишнього чоловіка все-таки не вдалося знайти, дитині присвоюється прізвище на підставі рішення органу опіки й піклування або суду.

Радимо заздалегідь приходити до відділу РАЦС і консультуватися щодо реєстрації дітей при особливих ситуаціях. Головне — вчасно оформити усі документи, адже мова йде про ваше спокійне життя і майбутнє дитини.

Т. Г. КОЛЕСНИК,
спеціаліст 1 катксорії  відділу РАЦС
 Гребіпківського РУЮСхожі матеріали:

👁 4119
Категорія: Правова допомога

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Половые осложнения при диабете

/_pu/68/90536828.jpg

Кашель, який довго не проходить: розпові...

/_pu/67/79659105.jpg

Вироблення гормонів щастя – найкращі пор...

/_pu/69/09228429.jpg

Несколько современных идей для спальни —...

/_pu/69/22174257.jpg

Коли висаджувати розсаду томатів та перц...

/_pu/68/98187917.jpg

Як Goldi робить стильний одяг доступним ...

/_pu/69/97615462.jpg

Главный тормозной цилиндр – ключевой эле...

/_pu/69/50194098.jpg

Современная городская мебель

/_pu/68/16757050.jpg

Арт-об'єкт у серці кухні: вибір ідеа...

/_pu/69/59433587.jpg

Як жінка впливає на чоловіка

/_pu/69/41820182.jpg

Безопасность и Комфорт: Инновационные Фу...

/_pu/69/68007099.jpg

Шины Kapsen H201: всесезонная резина для...

/_pu/68/87624812.jpg