Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Як реструктуризувати кредит?

Реструктуризація зобов’язань за договором про споживчий кредит

Як реструктуризувати кредит?

Реструктуризація боргу за кредитним договором — це одна з форм реорганізації умов боргу, під час якої боржники і кредитори домовляються про відстрочення виплат заборгованостей за основною сумою кредиту і за відсотками, термін яких повинен наступити в певний період часу, а також про новий графік таких платежів, роз'яснює Гребінківське бюро правової допомоги.

Згідно ст. 17 ЗУ "Про споживче кредитування" кредитодавець має право проводити за погодженням із споживачем реструктуризацію зобов’язань за договором про споживчий кредит.

Реструктуризація зобов’язань за договором про споживчий кредит - це зміна істотних умов договору про споживчий кредит, що здійснюється кредитодавцем на договірних умовах із споживачем і впливає на умови та/або порядок повернення такого кредиту.


Як реструктуризувати кредит?
 

Підстави для проведення реструктуризації

Підставою для початку проведення процедури фінансової реструктуризації є згода на реструктуризацію – письмовий договір між боржником і залученим кредитором, що містить арбітражну угоду.

Проведення реструктуризації

Щоб отримати розстрочку по проблемному кредиту, позичальникові потрібно мати вагомі підстави для цього і звернутися до банку з письмовою заяву, вказавши причини і надавши їх підтвердження. При зверненні з усним проханням позичальники часто отримують відмову від фахівця компанії, який може просто не захотіти вникати в ситуацію клієнта, шукати і готувати документи для передачі заявки на розгляд і багато іншого. Письмова заява гарантує розгляд і підвищує ймовірність позитивного рішення.

Після схвалення реструктуризації, як ефективного способу повернення коштів, клієнт спільно з фахівцем банку складають схему проведення процедури. Саме правильна схема гарантує повернення коштів і дозволяє знизити кредитне навантаження на позичальника.

Серед актуальних методів реструктуризації:
  • кредитні канікули;
  • збільшення терміну кредитування;
  • переклад позики в іншу валюту;
  • зміна способу погашення з ануїтетного на диференційований і навпаки.
Кожен банк має власні схеми проведення розстрочки, визначені внутрішніми положеннями і можливостями. Це дозволяє їм пропонувати клієнтам не тільки стандартні схеми процедури, але і складати індивідуальні, оптимально відповідні для обох сторін.

Після узгодження схеми реструктуризації позичальникові потрібно зібрати пакет документів, що підтверджують його фінансовий стан.

Сюди входить:
  • довідка про доходи;
  • трудова книжка;
  • виписка про наявність боргів за комунальні послуги;
  • документи на майно.
Складне фінансове становище клієнта, підтверджене документально, може бути причиною спрощення умов погашення заборгованості, рішення про реалізацію якого виноситься на розгляд кредитної комісії банку. Після його погодження буде складено додатковий договір, що додається до основного, а його підставою часто виступає надана клієнтом застава або комісія, яку він повинен буде сплатити за користування послугою. Після цього позичальник починає платити за новою схемою, а старі домовленості втрачають силу.

Вигоди реструктуризації

Головна вигода процедури для позичальника - це можливість вийти зі складного фінансового становища без важких наслідків у вигляді передачі боргу колекторам або судового розгляду. Реструктуризація заборгованості вигідна протягом невеликого відрізка часу, але в кінцевому підсумку позичальник переплачує суму, більше встановленої спочатку. Відстрочка терміну погашення кредиту призводить до збільшення переплати по відсотках за відсутності реального користування грошима, а переклад позики в іншу валюту неминуче веде до збільшення процентної ставки.

Гребінківське бюро правової допомоги
пров.Спортивний, 11, м.Гребінка


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 403 | Теги: Реструктуризація зобов’язань, реструктуризація, позичальник, кредит

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Пил нікуди не зникне, якщо витирати його...

/_pu/62/91600712.jpg

Що потрібно зробити навесні, щоб у сморо...

/_pu/62/36310830.jpg

Як уберегти редис від стрілкування: прос...

/_pu/63/53023610.jpg

Чим посипати грядки, щоб слимаки назавжд...

/_pu/63/55957084.jpg

Як позбутися мошки в горщиках квітів

/_pu/65/07601157.jpg

Декілька способів пережити нерозділене к...

/_pu/62/45729715.jpg

Як прогнати собак із городу, які риють з...

/_pu/63/43316052.jpg

Зимние поплавочные удочки, удилище на щу...

/_pu/62/57158443.jpg

Що не любить розсада томатів: 4 помилки ...

/_pu/63/09453212.jpg

Чи варто брати насіння на розсаду з поку...

/_pu/63/10305103.jpg

2 корисні поради для тих, у кого не плод...

/_pu/63/45846229.jpg

Чим підгодувати жимолость після збирання...

/_pu/65/15860352.jpg