Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Велике серце прийомних батьків


Велике серце прийомних батьків

Сім’я, родина – здається, дуже прості і знайомі всім поняття. Та чи питаємо ми себе, що вони для нас означають? Чи дякуємо батькам, дітям, рідним, що вони поряд з нами?

Часто ми сприймаємо свою сім’ю як обов’язкову, але звичну частину життя. Можливо, 15 травня – у Всесвітній день сім’ї - слід на хвильку зупинитись, відкинути щоденні справи, суєту і сказати щирі слова членам своєї родини: чоловікові та дружині, батькам, дітям...


Загалом 70 % українців вважають сім’ю найбільшою цінністю в житті, водночас, у нашій державі стає все більше дітей, позбавлених батьківського піклування. Їм нікому сказати «мама», поскаржитися на свої біди, похвалитися перемогами. Більшість з них не відчувають тепла домашнього вогнища, не мають підтримки і впевненості у майбутньому.

Україна тримає курс на те, щоб якомога більше дітей виховувалися у сім’ях, саме тому, крім усиновлення та опікунства, є альтернативні форми влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

Стати прийомними батьками – справа непроста і відповідальна. Вона вимагає не тільки гарячого бажання обігріти прийомну дитину та впевненості у своїх силах, а ще й терпіння. Адже доведеться зібрати пакет документів, пройти навчання в обласному центрі, отримати рекомендацію. Втім, це не зупинило родини, які вирішили подарувати затишок і родину дітям, позбавленим цього раніше. А найбільш винагорода за це – вдячні очі прийомного сина чи донька, які не можуть повірити в те, що тепер у них є мама і тато.

Виноска: Прийомна сім'я - це сім'я або особа, що не перебуває в шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

У центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді охочим взяти дітей на виховання пояснять, що необхідно задля того, щоб стати потенційними прийомними батьками. Тут враховуються і матеріальні можливості, і наявність власної житлової площі, і фізичне та психічне здоров’я.

Треба бути готовими і до обстеження побутових умов, в яких живе подружжя чи особа, що хоче взяти дитину на виховання. Певні категорії громадян позбавлені права стати прийомними батьками: недієздатні особи, раніше судимі та деякі інші.

Дехто й досі не розуміє різниці між усиновленими і прийомними дітьми. Прийомна дитина приймається в сім’ю, як правило, до досягнення нею повноліття. При цьому вихованці зберігають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це передбачає збереження за дитиною раніше призначених аліментів, пенсій та інших державних виплат. Ці кошти скеровують прийомні батьки на потреби прийомних дітей.

Зараз на Гребінківщині багато дітей перебувають без батьківського піклування. Поки що для них сімя – лише мрія. Та в дитячих серцях не згасає віра, що колись і вони зможуть вдивлятися у рідні обличчя і промовляти з любов та ніжністю: «Мої мама й тато…».

Валентина Даценко, директор Гребінківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді:

"З великою повагою і вдячністю ставлюся до людей, які стали прийомними батьками. Не через матеріальні вигоди, а керуючись своїми почуттям та переконаннями, вони це зробили. Далеко не кожен здатний бути прийомним батьком чи матір'ю. Необхідно розуміти, довіряти, любити прийомного сина чи доньку.

Складним є період адаптації: коли прийомні діти звикають до нового дому. Адже часто вони виховувалися у спеціалізованих закладах, мають не дуже приємні спогади. Крім того, й прийомні батьки мають адаптуватися доовоєї ролі. Звісно, центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді забезпечують підтримку, супровід прийомних сімей, надають психологічні консультації. Підтримують їх у цьому виховні та навчальні заклади.

Ми працюємо задля того, щоб прийомних сімей у районі ставало більше, але справа ця дуже відповідальна. Адже діти, позбавлені батьківського тепла, як правило, закриті, часто вони мають якісь страхи, до них потрібно знайти особливий підхід, як кажуть, достукатися".

Давайте дамо цим дітям можливість повірити у власні сили, навчитися любити та поважати себе, адже, якщо дитина навчиться поважати себе - це буде першим кроком до поваги інших людей, і саме в родині беруть початок норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтири, тобто усі ті якості, які згодом становитимуть сутність людини.

За додатковою інформацією звертайтеся до Гребінківського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, контактний телефон 91-1-30.


Схожі матеріали:

👁 3567
Категорія: Суспільство та життя
Теги: прийомні батьки, сім'я, діти, прийомна дитина. молодь

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


4 кроки, які необхідно зробити для внутр...

/_pu/67/81190631.jpg

Пляжный сезон: лучшие советы для идеальн...

/_pu/67/95259717.jpg

Особливості правового статусу осіб, зник...

/_pu/67/96364165.jpg

Світові тенденції у сфері гемблінгу та у...

/_pu/67/74629816.jpg

Обмотати і перевернути: ось як змусити н...

/_pu/67/94671023.jpg

Що буде з організмом, якщо щодня є грана...

/_pu/67/02195236.jpg

Як зробити, щоб орхідея цвіла цілий рік:...

/_pu/67/48207598.jpg

Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg

Аноргазмия/дизоргазмия – отсутствие орга...

/_pu/67/95220210.jpg

Чому не всі жінки відчувають оргазм?

/_pu/67/39853440.jpg

Процедура зняття особи з реєстрації місц...

/_pu/67/96246886.jpg

Секс по кругу: когда не можешь кончить

/_pu/67/00834900.jpg