Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Порядок дій учасників дорожньо-транспортної пригоди


Порядок дій учасників дорожньо-транспортної пригоди

В разі якщо ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди (далі ДТП), необхідно орієнтуватися в своїх правах та знати свої обов’язки, тому пропонуємо порядок дій, рекомендованих водіям, що потрапили в ДТП, який убезпечить їх від порушень діючого законодавства та дотримання якого допоможе захистити від подальших можливих неприємностей із правосуддям.

Пункт 2.10 Правил дорожнього руху передбачає, що у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов'язаний:

   а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
   б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;
   в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
   г) вжити можливих заходів для надання першої медичної допомоги потерпілим, викликати карету швидкої медичної допомоги, а якщо це неможливо, звернутися за допомогою до присутніх і відправити потерпілих до лікувального закладу;

   ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в підпункті "г" пункту 2.10 Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;

   д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття працівників міліції;

   е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;

   є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).

Також, пункт 2.11 Правил дозволяє учасникам ДТП, якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди немає потерпілих та не завдано матеріальної шкоди третім особам, а транспортні засоби можуть безпечно рухатися, водії (за наявності взаємної згоди в оцінці обставин скоєного) прибути до найближчого поста Державтоінспекції або в орган чи підрозділ міліції для оформлення відповідних матеріалів, попередньо склавши схему пригоди та поставивши підписи під нею (третіми особами вважаються інші учасники дорожнього руху, які через обставини виявились причетними до дорожньо-транспортної пригоди).

Компетенція працівників ДАІ визначається при ДТП Законом України «Про міліцію» та  наказом МВС України від 06.12.2007 № 460 "Про затвердження Інструкції з організації взаємодії органів і підрозділів внутрішніх справ України при документуванні та розслідуванні дорожньо-транспортних пригод”.

Так, згідно ст. 10 вказаного Закону міліція має право забезпечувати безпеку громадян і громадський порядок, виявляти  причини  й  умови,   що    сприяють    вчиненню правопорушень,  складати  протоколи  про  адміністративні  правопорушення, обмежувати  або  забороняти     при  аваріях рух транспорту і  пішоходів  на окремих  ділянках  вулиць  і  автомобільних    шляхів, організовувати  при  необхідності  медичний  огляд    водіїв, використовувати  передбачені  нормативними  актами   технічні засоби для виявлення та фіксації порушень правил дорожнього  руху, забороняти експлуатацію транспортних засобів, технічний стан  яких загрожує  безпеці  дорожнього руху.

Відповідно до зазначеного вище наказу МВС України, працівник ДПІ:
            - оформляє ДТП, що не мають ознак злочину і сталися на автодорогах, які він обслуговує;
            - у разі оформлення ДТП із потерпілими, що не мають ознак складу злочину, приймає до провадження та проводить перевірку обставин їх учинення та приймає рішення, передбачене статтями 97 та 99 кримінально-процесуального кодексу України;
            - за дорученням слідчого під час проведення додаткових оглядів місця пригоди, відтворення обстановки та обставин пригоди залучає до участі в цих заходах понятих, організовує безпечні умови руху транспорту;
            - у межах свої повноважень виконує завдання слідчого.

 Враховуючи той факт, що усі авто застраховані, а у випадку ДТП водій має право на таку страховку, автовласникам, які потрапили в ДТП, необхідно отримати довідку про дорожньо-транспортну пригоду для надання до страхової компанії. Цю довідку видають працівники ДАІ.

Відповідно до закону, надається право самостійно оформляти матеріали ДТП учасникам дорожньо-транспортної пригоди в умовах відсутності травмованих (загиблих) людей і за наявності згоди водіїв (учасників) транспортних засобів, у випадку якщо в результаті ДТП отримані незначні пошкодження (до 10 000 грн). У таких випадках учасникам ДТП про те, що сталася автопригода необхідно повідомити тільки страховій компанії. Повідомлення оформляється за встановленою формою.

Крім того, застосування повідомлення передбачено законом якщо, в результаті ДТП немає травмованих, загиблих людей; - у всіх учасників відсутні ознаки алкогольного, наркотичного сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів. А також, якщо:
 - всі учасники ДТП були присутні на місці події;
 - всі учасники ДТП застрахували свою відповідальність;
 - всі учасники ДТП згодні з причиною ДТП, тобто відсутні спірні моменти.

Відповідно до закону, у разі дотримання всіх цих умов, учасники ДТП не притягуються до відповідальності за статтею 124 Кодексу про адміністративні правопорушення за здійснення ДТП.

Закон регулює ті випадки, в яких була обопільна вина учасників ДТП. При наявності вини кількох учасників збиток відшкодовується в рівних частинах пропорційно. Також згідно з законом буде відшкодовуватися тільки той збиток, що був заподіяний транспортному засобу потерпілого. У випадку, якщо він хоче отримати відшкодування ще за якесь майно, то повинен буде викликати ДАІ.

Намагайтеся брати якнайактивнішу участь в оформленні ДТП, підписуйте лише правильному оформленні документи із достовірними відомостями та обов’язково занотуйте для себе контакти усіх свідків ДТП, що може допомогти вам у суді.


У жодному разі не давайте розгорнутих пояснень щодо ДТП (достатньо лише визнання факту самої аварії та вказівка напрямку вашого руху) – перебуваючи у схвильованому стані одразу після пригоди, ви не завжди зможете правильно оцінити ситуацію, а розуміння винних осіб прийде до вас згодом, у більш спокійній обстановці.

Знаючи свої права та неухильно дотримуючись обов’язків під час дорожньо-транспортної пригоди водій має гарну можливість убезпечити себе від подальших неприємностей.


Схожі матеріали:

Категорія: Авто, вело, мото
Переглядів: 3240 | Теги: матеріальна шкода, ДТП, дорожньо-транспортної пригода, МВС

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Перевірений спосіб, як позбутися пустоцв...

/_pu/63/95361746.jpg

1 ложка під будь-яку домашню квітку – і ...

/_pu/63/27065081.jpg

Як виростити хороший урожай часнику: пра...

/_pu/64/15683756.jpg

Жіноча білизна: як правильно підібрати к...

/_pu/62/81683788.jpg

Як закохати в себе дівчину: детальна інс...

/_pu/65/43257749.jpg

Чому не приживаються дерева: 5 поширених...

/_pu/62/62246559.jpg

Пчелопакеты - все об особенности покупки...

/_pu/62/11538839.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

Білокрилка на капусті

/_pu/65/01889915.jpg

Що краще посадити поряд із цибулею: урож...

/_pu/62/39834352.jpg

Одну з цих троянд варто посадити на клум...

/_pu/62/16377520.jpg

Що краще посадити поряд із малиною, щоб ...

/_pu/62/73655467.jpg