Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   З хворобою Паркінсона можна повноцінно жити


З хворобою Паркінсона можна повноцінно жити

Важливо виявити проблему і почати її лікувати вже на ранніх стадіях

На хворобу Паркінсона страждають особи літнього віку - від 60 років і старше. Найчастіше перші симптоми хвороби проявляються у 55-60 років. Рідко, але може з'явитися захворювання у людей до 40 років.

Є одиничні випадки, коли хворіють молоді особи - до 20 років. Доведено, що чоловіки частіше за жінок стикаються з даною проблемою.

У Полтавській області зустрічається від 60 до 80 випадків «паркінсонізму» на сто тисяч населення.

Розвиток хвороби Паркінсона пов'язаний зі зниженням кількості дофаміну - життєвонеобхідної речовини, передатчика нервових імпульсів у структурах головного мозку, які відповідають за рухливість. Звідси - серйозні розлади руху та м'язової активності при його нестачі.

Цікаво, що при нормальному старінні дофамін також знижується, але при хворобі Паркінсона це відбувається дуже стрімко. Хвороба проявляється тоді, коли залишається лише двадцять відсотків речовини.

Погана екологія - одна з причин

Причини розвитку хвороби Паркінсона на сьогодні до кінця не з'ясовані.

Факторами ризику вважають старіння, генетичну схильність, вплив навколишнього середовища. До останнього фактору відносять вплив пестицидів, гербіцидів і солей важких металів, наявність хронічних судинних захворювань чи вживання ліків, що викликають відповідні побічні ефекти. До речі, до факторів ризику дослідники також відносять проживання у сільській місцевості та близькість промислових підприємств і кар'єрів.

Дуже парадоксальним, але найбільш доведеним з усіх фактів є те, що у курців хвороба Паркінсона зустрічається рідше, ніж у некурців.

Припускають, це пов'язано з дофамін-стимулюючим ефектом нікотину. Цікаво, що ризик розвитку захворювання знижує і вживання кофеїну. Але це не означає, що можна дозволити собі палити та безмірно пити каву. По-перше, вони не здатні стовідсотково захистити вас від хвороби Паркінсона. По-друге, негативний вплив куріння на здоров'я людини, зокрема на розвиток раку легенів, давно відомий. Уберігаючись від одної, ви можете спровокувати іншу біду.

Характерні симптоми

Хворобу Паркінсона можна розпізнати за такими основними руховими порушеннями як: тремор (тремтіння), гіпокінезія (уповільненість, бідність рухів), м'язова ригідність (напруга м'язів). Для хвороби також характерні нервові та психічні розлади.

Тремор - найбільш очевидний симптом хвороби, який легко виявити. Зазвичай тремтіння виникає у стані спокою. Воно починається у дистальному відділі (кисть) однієї руки і, прогресуючи, розповсюджується на протилежну руку і на ноги. Рухи великого та інших пальців зовні нагадують рахунок монет чи скатування пігулок (це схоже на ручну техніку вироблення пігулок у фармацевтиці).

Іноді спостерігається тремтіння голови схоже на кивання «так-так» чи заперечення «ні-ні», тремтіння повік, язика, нижньої щелепи. У рідкісних випадках воно охоплює все тіло. Тремор посилюється при хвилюванні і стихає під час сну.

При гіпокінезії, тобто зменшенні рухової активності, пацієнт може довгий час перебувати в одній позі, зберігати нерухомість. Спостерігається загальна скованість рухів. Активні рухи з'являються після певного зволікання, їх темп уповільнений. Хворий ходить дрібними кроками, ставлячи ступні паралельно одна одній.

Обличчя часто маскоподібне, мигання рідкі. Посмішка чи фимаса плачу виникають із запізненням і зникають також повільно. Характерно, що при ходьбі руки не роблять звичних розмашистих рухів, вони притиснуті до тіла.

При м'язовій ригідності кінцівки у процесі згинання та розгинання залишаються у наданому їм положенні. Формується поза прохача (також її називають позою манекена): хворий сутулиться, голова нахилена вперед, напівзігнуті у ліктьових суглобах руки притиснуті до тіла, ноги зігнуті в тазостегнових і колінних суглобах..

Крім рухових порушень, при хворобі Паркінсона спостерігається порушення обміну речовин. Найпоширенішим наслідком цього є сильне схуднення. З'являється також сальність шкіри, зокрема обличчя, підвищене слиновиділення, надмірна пітливість. Нерідко при захворюванні виникають психічні розлади, початковими ознаками яких є страх, розгубленість, безсоння. У 47 відсотків «паркінсоніків» виявляють депресії, у 40 відсотків - розлади сну та патологічну втомлюваність.

Хворобу можна призупинити


Є хвороба Паркінсона, а є дуже багато хвороб, які схожі на неї. Тому відрізнити це захворювання від інших може тільки лікар-невролог. У більшості випадків діагностика хвороби Паркінсона не викликає труднощів. Зазвичай спеціаліст ставить діагноз на основі клінічної картини захворювання при огляді пацієнта, проведення специфічних тестів та досліджень (електронейроміографія).

На жаль, сьогодні хвороба Паркінсона є невиліковною. Однак існують методи консервативного (медикаментозного) та хірургічного лікування, які дозволяють призупинити захворювання, зберегти рухливість і якість життя людини. Для кожного пацієнта спеціаліст підбирає свою програму лікування, залежно від його симптомів.

І звичайно, дуже важливою частиною лікування хворих є правильне харчування та фізична активність (комплекс вправ для самостійного виконання).

ДОВІДКА

Свою назву хвороба Паркінсона отримала завдяки французькому неврологу Жану Шарко. Він запропонував назвати її на честь британського лікаря і автора «Есе про тремтячий параліч» Джеймса Паркінсона. Свою працю лікар опублікував ще у 1817 році, але тоді її не було належно оцінено.

Джерело: «Просто районка»


Схожі матеріали:

Категорія: Лікування
Переглядів: 4252 | Теги: Хвороба Паркінсона, Характерні симптоми

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як виростити хороший урожай часнику: пра...

/_pu/64/15683756.jpg

Секрет, що додати при посадці томатів: п...

/_pu/62/57874959.jpg

Що не можна садити поряд з картоплею: ​​...

/_pu/63/09472138.jpg

Перевірений спосіб вирощування огірків

/_pu/64/42201650.jpg

Пил нікуди не зникне, якщо витирати його...

/_pu/62/91600712.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Влітку пригощатимете всіх сусідів, якщо ...

/_pu/63/07881723.jpg

Чому малина росте дрібна: 4 причини, які...

/_pu/63/73069094.jpg

Кущі помідорів високі та пишні, а плодів...

/_pu/63/24280391.jpg

І добрива не потрібні: одна хитрість, зр...

/_pu/63/80229366.jpg

Як прогнати собак із городу, які риють з...

/_pu/63/43316052.jpg

Декілька причини вибрати деревну золу як...

/_pu/62/41661083.jpg