Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Псоріаз проявляється на шкірі, а приходить зсередини


Псоріаз проявляється на шкірі, а приходить зсередини

Псоріаз - одне з найпоширеніших захворювань шкіри. У світі близько трьох відсотків населення хворіє на нього. В Україні понад півтора мільйона хворих, значна частина з них - діти.

На жаль, повністю вилікуватися від псоріазу сьогодні неможливо. Але, всупереч поширеній думці, вести повноцінне життя з цією хворобою можна, якщо тримати її під контролем. Потрібно лише не соромитися псоріазу, не приховувати, а звертатися до медичних фахівців та дотримуватися рекомендацій щодо лікування.

ХВОРОБА - ЗАГАДКА

Псоріаз - хронічне неінфекційне шкірне захворювання, що має, швидше за все, аутоімунну причину. Про причини виникнення псоріазу вчені продовжують сперечатися до цих пір. Що точно відомо лікарям, так це те, що недуга спадкова, найбільше страждають люди, які мають генетичну схильність.

Але сьогодні цю хворобу можна контролювати, тож не обов'язково дитина, один із родичів якої хворий на псоріаз, також захворіє. При неадекватному та несвоєчасному лікуванні псоріаз може призвести до інвалідизації внаслідок ураження суглобів (псоріатична артропатія).

Псоріаз суттєво підвищує ризик захворювань серцево-судинної системи: 70 відсотків хворих на псоріаз отримують інфаркт. Недуга також може призводити до захворювань ендокринної системи. Окрім того, псоріаз асоціюється із низкою соціально-психологічних проблем. На жаль, не в усіх регіонах України сучасні ефективні апаратні лікувальні методики доступні для тих, хто їх потребує.

А можливість лікування важких форм псоріазу біологічними препаратами практично відсутня через їх високу вартість. Усе це ускладнює можливість надання таким хворим медичної допомоги належного рівня.

ПСОРІАЗ - НЕ ЗАРАЗНИЙ!

Ця недуга не передається від людини до людини. За всю історію людства не було описано жодного випадку, коли б хворі заразили інших псоріазом. Людина, хвора на псоріаз, ніякої загрози оточуючим не несе. Суспільство має розуміти це і повинно бути толерантним до таких людей. Самим хворим також треба пам'ятати про це, не намагатися сховатися від усіх, а навпаки - бути відкритими до оточуючих і навколишнього світу.

МОЖЕ ВРАЖАТИ БУДЬ-ЯКУ ДІЛЯНКУ ТІЛА

Псоріаз може з'являтися у будь-якому віці: як у маленьких дітей, які тільки народилися, так і в людей похилого віку. Можна сказати, що псоріазу покірні всі віки, материки і національності, соціальні ранги.

ЯК ЖЕ ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ПСОРІАЗ?

Усе починається з появи однієї чи кількох невеликих червоних плям. Шкіра на них лущиться, стає дуже сухою. Ці плями злегка піднімаються над поверхнею шкіри. їх називають псоріатичними бляшками. Саме вони є осередками хронічного запалення. Крім червоних, плями можуть бути білого, рожевого і навіть сріблястого кольору.

При цьому на місці ураження у подальшому шкіра стає набагато товщою, лущиться, свербить. Псоріатичні бляшки можуть з'являтися на будь-яких ділянках тіла людини. Та «найулюбленішими» їх місцями є лікті, коліна, волосиста частина голови.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стенокардія сигнал про загрозу інфаркту

Усе це дуже сильно позначається на нормальному соціальному житті хворого. Якщо у вас періодично з'являються червоні плями на тілі і вони лущаться, сверблять, не відкладайте вирішення проблеми на «потім». Обов'язково зверніться до лікаря-дерматолога.

Необхідно провести медичне дослідження зіскрібка шкіри, перевірити стан всього організму, а потім визначитися з діагнозом. Захворювання необхідно лікувати негайно, щоб виключити можливі ускладнення і рецидиви у майбутньому.

ПСОРІАЗ МОЖЕ ПРОЯВЛЯТИСЯ У РІЗНИХ ФОРМАХ

Найбільш поширена форма хвороби - бляшковий псоріаз, що проявляється у вигляді псоріатичних бляшок по всій поверхні шкіри. Пустульозний псоріаз характеризується появою пустул (гнійні висипання). Краплеподібний псоріаз відрізняється численними дрібними бляшками.

Виділяють псоріаз волосистої частини голови, псоріаз нігтів, псоріаз шкірних складок, псоріаз долонь і підошов. Це важкі форми хвороби, які складно лікувати, а самій людині з цим значно важче жити. Найтяжчим видом псоріазу є псоріатична еритродермія. При цій формі хвороби все тіло покрите зливними псоріатичними бляшками. Тіло ніби знаходиться у панцирі.

ЗНАХАРІ НЕ ДОПОМОЖУТЬ

Хворим на псоріаз чи тим, хто лише підозрює цю недугу в себе, дуже важливо звернутися за допомогою саме до кваліфікованих фахівців - лікарів-дерматовене-рологів.

При появі перших ознак хвороби не потрібно відразу бігти до знахарів, псевдолікарів. Після їх сеансів нам доводиться лікувати вже тяжкі ускладнення псоріазу. І, як правило, дуже складно вивести людину з того стану, в якому вона перебуває. Уже вражені нігті, суглоби, печінка, інші органи.

На жаль, важливий момент, коли можна було вчасно пролікувати хворобу на початковій стадії та не дати їй розвиватися, вже пропущено. Якщо ж людина звернеться до фахівця при першому прояві псоріатичних бляшок, їй зможуть правильно поставити діагноз, призначити належне лікування. І хворобі не вдасться отруїти життя цієї людини.

ЯК ЛІКУЮТЬ ПСОРІАЗ

Псоріаз - стан на все життя, але з ним можна жити повноцінно.

Більшість пацієнтів із псоріазом здатні контролювати захворювання за допомогою лікування, призначеного дерматологом. Лікування поділяється на загальне і місцеве. У випадках поширеної форми хвороби основним є загальне лікування, при обмежених формах вистачає і місцевої терапії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: При депресії допоможе хобі та гарні співрозмовники

Усі методи лікування можна розділити на три великі групи: зовнішня терапія (мазі, креми, гелі тощо, які застосовуються при легкій і помірній формі), фототерапія (застосування штучних джерел ультрафіолетового випромінювання, зокрема вузькоспектрового ультрафіолету В) та системна терапія (таблетки, ін'єкції, імунобіологічні препарати, крапельниці, які застосовуються при помірній, важкій та інвалідизуючій формах псоріазу).

Всі ці методи досить ефективні. Головне - не зволікати з лікуванням псоріазу! Проходьте обстеження і консультуйтеся з лікарем-дерматологом, щоб уникнути загострень і ускладнень, тримати хворобу під контролем.

СПОКІЙ - ГОЛОВНА ЗБРОЯ ПРОТИ ПСОРІАЗУ

У лікуванні псоріазу важливі не лише медикаментозні методи, а й внутрішній настрой людини.

Так, псоріаз - дуже серйозна проблема здоров'я, яка впливає на всю життєдіяльність людини і важко піддається лікуванню. Та все ж до неї потрібно ставитися не як до діагнозу, а як до способу життя. Головне - не панікувати і заспокоїтися, адже спокій -    головна зброя проти хвороби.

Дотримуйтесь здорового способу життя, не нервуйте і любіть себе. Пам'ятайте: ви за будь-яких умов залишаєтеся повноцінними членами суспільства. Зрозуміло, псоріаз змушує страждати і тіло, і душу, адже хворому хочеться сховати свою недугу від очей навколишніх.

У той же час, чим важче людина переживає це, тим агресивніше прогресує хвороба. Найкраще було б прислухатися до одного з психологічних правил: «Якщо ти не можеш змінити ситуацію, зміни своє ставлення до неї!». Намагайтеся сприймати псоріаз просто як шкірне захворювання - ні більше, ні менше.

Воно жодним чином не позначається на особистості самої людини. Не потрібно ховатися від друзів і родини. Дотримуючись усіх рекомендацій лікаря, регулярно доглядаючи за своєю шкірою, ви зможете контролювати і жити повноцінним життям. Зможете так само, як і всі, спілкуватися, дружити, будувати відносини та сім'ю, підніматися кар'єрними сходами. Не втрачайте своєї наполегливості у боротьбі і псоріаз надовго про вас забуде!

ПИВО ПРИЗВОДИТЬ ДО ПСОРІАЗУ У ЖІНОК

Американські медики з'ясували: жінки, які випивають у тиждень не менше п'яти порцій пива, підвищують для себе ризик розвитку псоріазу більше, ніж у два рази. Такі висновки були зроблені на основі реальних досліджень і отриманих у підсумку результатів.

ДОВІДКА

Фактори ризику, які можуть спровокувати виникнення псоріазу;
• Тривале нервове напруження, стреси
• Спадковість
• Травми шкіри
• Алергія
• Реакція на медикаменти
• Операційні втручання
• Інфекційні та вірусні захворювання
• Надмірна вага, ожиріння


Схожі матеріали:

👁 27975
Категорія: Лікування
Теги: знахарі. жінка, лікування, Спокій, псоріаз, шкіра, хронічне захворювання, хвороба

Всього коментарів: 1

0
1 Настя   (09.05.2018)
Псориазом болеют миллионы людей. Медики до сих пор не вылечили ни одного человека! Каждый дерматолог должен поставить на своем столе честную табличку: "Если у вас псориаз, дистрофия ногтей или витилиго, я понятия не имею, как вас лечить, и не понимаю, что я вообще тут делаю".

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Как выбрать идеальные женские трусики

/_pu/67/44758545.jpg

Чим полити клематиси навесні, щоб забезп...

/_pu/68/97515988.jpg

Фіалка цвістиме цілий рік: важлива підка...

/_pu/67/28304347.jpg

Кішка раптово п'є багато води: в чом...

/_pu/68/27212619.jpg

Що може статися під час місячних

/_pu/67/58535152.jpg

Пляжный сезон: лучшие советы для идеальн...

/_pu/67/95259717.jpg

Як впінати амбіверта: 4 ознаки, на які в...

/_pu/68/61316056.jpg

Что собой представляет геморрой и как ег...

/_pu/67/17769821.jpg

Ризик розвитку раку при надмірному спожи...

/_pu/67/24557237.jpg

Чому кішки іноді лепечуть? Причини для о...

/_pu/68/73392377.jpg

Топ-8 помилок жінок під час оральних лас...

/_pu/67/19938384.jpg

Цифровая стоматология

/_pu/67/31591323.jpg