Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Шляхи передачі, діагностика, профілактика, лікування грипу та ГРВІ у дітей


Шляхи передачі, діагностика, профілактика, лікування грипу та ГРВІ у дітей

Грип — наймасовіше захворювання людей, на яке щороку хворіє до одного млрд. людей. За даними офіційної статистики, в Україні щороку реєструється 4,5-5 млн. випадків захворювань на грип та ГРВІ серед дітей

Дорослі від епідемії страждають менше, оскільки вони вже неодноразово «зустрілись з вірусом». Найбільш сприятливі до грипу та ГРВІ діти, починаючи з другого півріччя життя (в першому півріччі вони захищенні материнськими антитілами).

Сприйнятливість підвищується також після 60 років: з віком втрачаються накопичені антитіла до вірусу грипу різної антигенної структури. Часто хворіють на грип медичні працівники, педагоги, працівники транспорту та торгівлі які мають широке коло професійних контактів.

Серед груп населення першочергове значення в розповсюдженні інфекцій займають діти шкільного віку. Значну роль відіграють і такі фактори, як недотримання ізоляції хворого, поява якого в місцях скупчення людей — школі, транспорті, на роботі і т. д. практично гарантує захворювання багатьох сприйнятливих осіб.

Тривалий час основним шляхом передачі інфекції, вважався повітряно-крапельний. Ще в 1996 році було встановлено, що передача вірусу грипу й інших збудників ГРВІ у більшості випадків відбувається контактним шляхом, особливо при потискуванні один одному руки з наступним потраплянням у дихальні шляхи через слизову оболонку носа та очей. Здорові люди з нормальною імунною системою високочутливі до вірусних інфекцій при проникненні вірусу через ніс. Твердження, що підвищена чутливість до респіраторних вірусів, виникає менше при ослабленій імунній системі, є одним з головних міфів щодо грипу та інших ГРВІ.

Діагностичні критерії грипу: гострий початок, підвищення температури тіла до 38,50С, виражені симптоми інтоксикації, які розвиваються в першу добу захворювання (сильний головний біль, біль у м’язах, суглобах, очних яблуках, млявість, адинамія, блювання). Можливі судоми, порушення свідомості, носові кровотечі, петехіальні висипи на обличчі, тілі та верхній частині тулуба, помірні ознаки ринофаренгіту (закладання носа, серозні виділення із нього, дряпання та біль у горлі, почервоніння задньої стінки глотки, м’якого піднебіння, ін’єкції судин склер, ознаки трахеїту (сухий, болісний кашель за грудиною). При ГРВІ клінічні критерії помірно виражені.

Лікування хворих в неускладнених випадках здебільшого відбувається в домашніх умовах під наглядом лікаря. Режим постільний або напівпостільний. У перші години хвороби давати напіврідку їжу: каші, омлети, овочеві рагу або супи. Тимчасово слід обмежити білкову їжу, особливо важку для травлення: м’ясо та рибу. Корисні свіжі ягоди та фрукти, що містять багато вітаміну С (лимони, апельсини, яблука). Слід багато пити рідини: чай з лимоном, малиновим варенням, чорною смородиною, узвари, морси, лужні мінеральні води. Ефективні відвари трав: листя та плоди малини, квіти ромашки, липи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бережіть горло і зміцнюйте імунітет! Це врятує від сезонних ГРВІ та ангіни

При закладенні носа у дітей віком до 6 місяців зволожують слизові оболонки носа фізіологічним розчином натрію хлориду: дітям від 6 місяців можна призначити судинозвужувальні дитячі краплі для носа, але застосовувати їх можна не довше 3-х днів. При сухому кашлі призначають засоби, що його пригнічують. При вологому кашлі з тяжким виділенням харкотиння — муколітичні препарати.

Температуру тіла необхідно знижувати, коли вона перевищує 38,5-39,0С. Але дітям віком до 2-х місяців, а також із захворюваннями центральної нервової системи, судомами в анамнезі та тяжкими захворюваннями серця, бронхолегеневої системи треба знижувати температуру тіла, коли вона сягає 380С та вище, призначаючи антипіретики вікових дозах (парацетамол, ібуфен).

Найбільш ефективним лікуванням будь — якої інфекції є застосування специфічної терапії, безпосередньо спрямованої на пригнічення збудника.

Застосовують три групи препаратів:
противірусні засоби;
інтерферони;
індуктори інтерферонів.
У педіатричній практиці для лікування грипу та ГРВІ з високою ефективністю використовують препарати інтерферони (назоферон, грипферон, лаферобіон та інші). Доведена ефективність використання у дітей свічок Віферон. Ефективні при лікуванні грипу і такі препарати як протефлазид, флавазид, імунофлазид. Певним ефектом володіють інтерфероногени: арбідол, анаферон, аміксин.

До неспецифічної профілактики грипу відносяться заходи. Так, слід звернути увагу на запобігання пасивному курінню. Доведено що діти з родин, у яких курять, частіше хворіють на грип та ГРВІ. Важливо привчити дітей мити руки. Рекомендовано при поверненні додому обов’язково вимити руки з милом, а до того не доторкатися очей та носа. Тимчасово зменшує захворюваність на грип закриття шкіл у розпал епідемії грипу та ГРВІ.

Головним джерелом інфекції є хвора людина. Її бажано ізолювати в окрему кімнату. У разі тяжкого перебігу хвороби, хворого слід госпіталізувати, обмежити спілкування близьких із хворим. Виділити для хворого окремий посуд, рушник, провітрювати кімнату, проводити вологе прибирання, повітря в кімнаті повинно бути достатньо вологим. Під час догляду за ним користуватись маскою, змінюючи її кожні 3-4 години.

Ще до початку хвороби протягом року слід загартовувати свій організм (займатись фізкультурою, більше часу проводити на свіжому повітрі). Важливий повноцінний відпочинок, здоровий сон, дотримання режиму дня. Для зміцнення імунітету потрібне раціональне вітамінізоване харчування з достатньою кількістю свіжих овочів та фруктів, фітонцидів.

Під час епідемії грипу та ГРВІ можна використовувати препарати арбідол, аміксин, грипферон, рослинні адаптогени — тільки за профілактичними схемами згідно з інструкціями.

Найнадійнішим способом профілактики грипу на сьогодні є вчасна вакцинація перед початком епідемії (за місяць) при відсутності протипоказань для щеплень. Діти щеплюються проти грипу з 6-місячного віку, щеплення проводиться щорічно.


Схожі матеріали:

Категорія: Здоров'я
Переглядів: 3543 | Теги: Лікування, діти, ГРВІ, профілактика, діагностика, Збудник, кашель, вітаміни, хвороба, хворий

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чому аґрус не дає врожаю: прикрі помилки...

/_pu/63/02744888.jpg

Що категорично не можна садити поряд із ...

/_pu/62/23161870.jpg

На яку глибину садять гладіолуси: прикрі...

/_pu/63/06457677.jpg

Що потрібно врахувати при посадці баклаж...

/_pu/63/24833857.jpg

І добрива не потрібні: одна хитрість, зр...

/_pu/63/80229366.jpg

Як гартувати розсаду помідорів: урожай з...

/_pu/63/80898620.jpg

2 найврожайніші сорти огірків для будь-я...

/_pu/63/36196986.jpg

3 хитрощі, щоб помідори не хворіли на фі...

/_pu/63/01628058.jpg

Буде солодша за мед: всього 3 хитрощі з ...

/_pu/63/24324529.jpg

Что такое карцинома: ее основные виды и ...

/_pu/63/28371757.jpg

На яких грядках томати зростатимуть найк...

/_pu/63/72317932.jpg

Чим посипати грядки, щоб слимаки назавжд...

/_pu/63/55957084.jpg