Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Здоров'я Лікування Народні засоби
Перша допомога


Профілактика туберкульозу


Профілактика туберкульозу

Туберкульоз - смертельно небезпечна хвороба. Нею страждають люди різного віку і статі. При цьому захворюванні можуть вражатися не тільки легені, але й інші органи: кістки, очі, шкіра, лімфатична і нервова системи.

  Збудником туберкульозу е особливі мікроорганізми - туберкульозні мікобактерії, які можуть потрапляти в організм людини різними шляхами. Мікобактерія туберкульозу надзвичайно стійка і, потрапляючи в навколишнє середовище,залишається небезпечною до 12 місяців.

Пряме сонячне проміння вбиває збудника за 1-1,5 години, ультрафіолетове опромінювання -5 хвилин, кип'ятіння - 50 хвилин. Для дезінфекції використовують хімічні речовини,які містять хлор.

  При кашлі, чханні, розмові людини, яка має «відкриту» форму захворювання, у повітря потрапляють краплі його харкотиння і слини. При вдиханні здоровою людиною такого повітря і відбувається зараження. Туберкульозні палички можуть потрапляти в організм при споживанні заражених збудниками туберкульозу м'яса великої рогатої худоби, курей, молочних продуктів,яєць.

Зараження можливе також при контакті з хворим (через поцілунки, рукостискання), при недотриманні правил особистої гігієни / через предмети вжитку, посуд та постіль, папери, недопалки хворого на туберкульоз з відкритою формою тощо/.

  Але разом з тим слід пам'ятати, що охайний хворий, який дотримується гігієнічних правил і виконує призначення лікаря, безпечний для оточення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Висока плата за красу. Яким має бути «правильний» шампунь та що не завадить знати про крем?

  Важливе профілактичне значення мають щеплення, які проводяться всім новонародженим дітям, а також дітям у віці 7 та 14 років, які мають негативну туберкулінову пробу.

  Для своєчасного виявлення інфікованих мікобактеріями та хворих на туберкульоз дітей віком до 14 років їм щороку проводять пробу Манту. Туберкулін - це екстракт із культури туберкульозних бактерій, який вводиться дитині під шкіру. Позитивна проба Манту ще не означає, що дитина хвора на туберкульоз.

Проте це є підставою для диспансерного спостереження у дитячого фтизіатра. Щороку лікарі стежать за динамікою і порівнюють результат проби з попереднім, якщо проба різко збільшилась, йдеться про її віраж, що свідчить про інфікування туберкульозною паличкою.

Тоді дитина потребує лікування. З метою профілактики туберкульозу кожен з нас (у тім числі діти з 15 років) повинен регулярно здійснювати флюорографічне обстеження. До речі, таке обстеження є цілком безпечним навіть для людей, що потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

  На жаль, багато наших краян не вважають за потрібне проходити флюорографію самі і відмовляються проводити пробу Манту своїм дітям. На тлі загрозливої епідемічної ситуації щодо захворюваності на туберкульоз у нашій країні таке рішення в, м'яко кажучи, нерозважливим.

Адже туберкульоз на початковій стадії добре піддасться лікуванню, у випадку ж запущеності хвороби може статися непоправне. Підступність туберкульозу і в тому, що часто він протікає безсимптомно, ніяк не проявляючи себе. Тому проба Манту на сьогодні - єдиний спосіб оцінити, у яких «стосунках» перебував імунітет дитини з туберкульозною бактерією.

  Для профілактики захворювання необхідно також уважно ставитися до санітарних умов, а яких проживаєте ви та ваша дитина. Чистота - запорука того, що у вашому помешканні немае мікобактерій туберкульозу.

  Важливо також вести здоровий спосіб життя (не палити, не зловживати спиртним), бути фізично активним, повноцінно І раціонально харчуватися. Загартування зміцнить імунітет дитини, який не допускає проникнення в організм збудників хвороб.

Харчування дітей мав бути вітамінізованим, містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів. Не можна пити сирого молока, купленого на базарі, а тим більше • придбаного у місцях стихійної торгівлі, як кажуть, «з асфальту».

Обережно треба ставитися до сиру та м'яса, купуючи ці продукти лише у тих продавців котрі мають висновок ветеринарно-санітарної експертизи Якщо у сім'ї є хворий,який виділяв мікобактерії туберкульозу, то в першу чергу потрібно ознайомити хворого з правилами особистої гігієни: користуватися окремим рушником, посудом, плювальницею.

При кашлі і чханні хворий повинен прикривати рот і ніс носовим платком відвертатися при цьому він оточуючих.
Необхідно мати дві кишенькові плювальниці. Плювальниця повинна бути заповнена на 1/3 5% розчином дезактину. Після спорожнення її необхідно кип'ятити в 2% розчин гідрокарбонату натрію. Посуд хворого потрібно зберігати окремо: кип'ятити після його використання протягом 10 хв

  Необхідно також кип'ятити натільну постільну білизну хворого. Прибирання приміщення проводять вологим способом Кімнати треба добре провітрювати відкривати щодня штори і гардини, щоб у кімнату заглянуло сонце, яке вбивав мікобактері туберкульозу і значною мірою захищає від хвороби. Підлогу і меблі кожного дня протирають тряпкою, змоченою 54 розчином дезактину Хворому виділяють окрему кімнату, або відділяють її ширмою. Члени сім'ї, які контактують з хворим, повинні ретельно мити руки з милом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бережіть горло і зміцнюйте імунітет! Це врятує від сезонних ГРВІ та ангіни

  Всі люди, які були у вогнищі туберкульозу, повинні бути на диспансерному обліку протягом 2 років.

  Лікування туберкульозу тривале 1 складне. Більшість хворих протягом усього життя перебувають під наглядом фтізіатрів і періодично отримують профілактичне лікування Досвід засвідчує, що чим раніше виявлено туберкульоз, тим краще він піддається лікуванню.

  Своєчасне кваліфіковане лікування дав змогу у 95 % випадків повністю вилікувати туберкульоз,скоротити термін перебування у стаціонарі та значно зменшити ризик ускладнень та розвиток стійких до ліків форм туберкульозу.

Піклуйтеся про своє здоров'я, адже туберкульоз - це одна з тих хвороб, які легше попередити, аніж потім тривалий час лікувати!

Головний державний
санітарний лікар Гребінківського району


Схожі матеріали:

👁 6471
Категорія: Здоров'я



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Ви виявили невірність партнера: чи варто...

/_pu/70/47398553.jpg

Які правильно вибрати флізелінові шпалер...

/_pu/71/37228728.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Диван – м'які меблі універсального п...

/_pu/71/41276752.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Тренды осеннего гардероба: Почему стоит ...

/_pu/71/50397271.jpg

Что понадобится, если хотите завести кот...

/_pu/71/75716718.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Чи бувають у чоловіків множинні оргазми ...

/_pu/70/36689841.jpg

Bingo Lingo: список псевдонімів для бінг...

/_pu/71/52132163.jpg