ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   
Особливості 2-го тижня Великого посту

Субота другої седмиці (тижня) Великого посту - день особливого поминання покійних, поминальна субота. У ці дні ми разом з Церквою можемо помолитися за наших покійних рідних і близьких.

Зазвичай певні молитви за померлих соборно здійснюють після Літургії. Але, так як у Час посту Літургії служаться тільки по суботах і неділях, то в інші дні ми і наші близькі цього позбавляємося. Тому Церква виділила кілька днів, коли можна старанно помолитися за тих, кого з нами немає.

Чому важливо поминати покійних? Тому, що вони вже не мають можливості як при житті сповідати свої гріхи і отримати за них прощення, але ми своєю любов'ю і молитвою можемо допомогти їм.

У неділю другої седмиці (тижня) церква згадує пам'ять святителя Григорія Палами.

Святий Григорій Палама написав багато творів, але одне з найбільших його творінь, найважливіших - це так званий "Томос віри". І в ньому святий Григорій Палама говорить, що в нас відображений образ Божий. Він завжди з нами, він в нас - це світло. Ми маємо надійну опору всередині нас. І усвідомлюючи це, легше рухатися далі.

Що можна їсти в другу неділю Великого посту?

Традиційно не можна їсти ближнього. Можна їсти овочі, фрукти, крупи різного роду, але не дозволяється прийняття їжі тваринного походження (молоко, яйця, м'ясо і риба), також з понеділка по п'ятницю, якщо на ці дні не припадає будь-яке свято, не вживається і рослинна олія. В інші суботи та неділі посту і в дні деяких особливо шанованих святих, наприклад, сорока Севастійських мучеників - 22 березня, і святителя Григорія Двоєслова - 25 березня, дозволяється рослинна олія. Однак слід пам'ятати, що всі ці правила прописані в монастирському статуті. Миряни (тобто не ченці), як правило, постять м'якше - наприклад, обмежуються тільки винятком їжі тваринного походження і риби (або риби в будні дні). Рекомендуємо узгодити дані питання з своїм духівником.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
   Категорія: Гребінківське благочиння | Переглядів: 495
Теги: церковний календар, піст, Великий пістНАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
Сьогодні матеріалів немає.


ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg