Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



Всього матеріалів в каталозі: 6830
Сторінки: « назад 1 2 ... 665 666 667 668 669 ... 853 854 вперед »

Хімічні властивості насичених вуглеводнів: відношення до розчинів кислот, лугів, калій перманганату, повне та часткове окислення, термічний розклад, галогенування

За хімічними властивостями насичені вуглеводні дуже схожі на метан. Вони горять, утворюючи CO2 і воду. Розкладаються при нагріванні.

При цьому за різних температур відбувається реакція повного розкладу на прості речовини вуглець і водень або неповного розкладу (дегідрування). Насичені вуглеводи не знебарвлюють розчин калій перманганату, бромну воду, не окиснюються розчинами кислот і лугів, не вступають у реакції приєднання.

   
   Хімія | 👁19957   🗨 (0)

Явище ізомерії. Ізомери насичених вуглеводнів. Міжнародна номенклатура

Ізомерами називаються органічні речовини, які мають однаковий якісний і кількісний склад молекул, але різну будову, і тому різні фізичні та хімічні властивості.

Наприклад, склад етилового спиту і диметилового ефіру виражається однією емпіричною формулою C2H6O, але властивості їх різні: етиловий спирт - це рідина з температурою кипіння 78 °С, а диметиловий ефір - газ, що зріджується при температури мінус 24 °С.

   
   Хімія | 👁12335   🗨 (0)

Залежність властивостей речовин від їх хімічної будови. Теорія хімічної будови органічних сполук О. Бутлерова

Залежність властивостей речовин від їх хімічної будови яскраво ілюструється на прикладі ізомерів. Цей взаємозв’язок пояснює теорія хімічної будови органічних сполук, автором якої є видатний російський учений Олександр Михайлович Бутлеров. Основні положення теорії Бутлеров сформулював у 1861 р.

Теорія стверджує, що атоми у молекулі сполучаються не будь-як, а в певній послідовності відповідно до їх валентності. Така послідовність сполучення атомів називається хімічною будовою, а відображається вона структурною формулою.

   
   Хімія | 👁12568   🗨 (0)

Ненасичені вуглеводні. Етилен та ацетилен як представники ненасичених вуглеводнів. Склад молекул, кратні зв’язки. Гомологи етилену та ацетилену. Загальні формули етиленових та ацетиленових вуглеводнів. Ізомерія карбонового ланцюга і положення кратного зв’язку. Поняття про номенклатуру алкенів та алкінів

Ненасиченими називають вуглеводні, у молекулах яких є атоми Карбону, сполучені між собою подвійним чи потрійним зв’язками. Ненасиченими їх називають ще й тому, що їхні молекули мають менше атомів Гідрогену, ніж насичені.

   
   Хімія | 👁10784   🗨 (0)

Фізичні та хімічні властивості етилену та ацетилену

Етилен - це безбарвний газ із дуже слабким солодкуватим запахом, трохи легший за повітря, малорозчинний у воді.

Ацетилен - безбарвний газ, без запаху, теж легший за повітря і малорозчинний у воді. Як і інші вуглеводні етилен і ацетилен горять на повітрі, утворюючи карбон(IV) оксид CO2 і воду. Ацетилен при цьому горить більш яскравим полум’ям, з виділенням копоті. Це пояснюється тим, що в молекулі ацетилену масова частка Карбону більша, ніж у молекулі етилену.

   
   Хімія | 👁33617   🗨 (0)

Застосування етилену та ацетилену. Одержання ацетилену карбідним способом та з метану

Етилен застосовують для добування етилового спирту, поліетилену. Він прискорює дозрівання плодів, коли вводяться невеликі його кількості в повітря теплиць.

Продукт приєднання хлору до етилену, 1,2-дихлоретан є розчинником і засобом знищення шкідників сільськогосподарських культур. А продукт приєднання хлороводню - хлор етан - є анестезійною речовиною.

   
   Хімія | 👁23362   🗨 (0)

Поняття про полімери. Реакція полімеризації. Загальна формула поліетилену. Будова полімерного ланцюга. Застосування поліетилену. Застосування пластмас на основі поліпропілену, полівінілхлориду, політетрафлуоретилену

Полімеризація - це послідовне сполучення однакових молекул низькомолекулярної речовини з утворенням високомолекулярної речовини.

Вихідну речовину, що вступила в реакцію полімеризації, називають мономером. Продукт реакції полімеризації називається полімером. У структурі полімеру можна визначити групи атомів, що неодноразово повторюються по всій довжині ланцюга. Такі угрупування називаються мономерними ланками. Число п, що показує, скільки молекул мономера сполучається, утворюючи полімер, називається ступенем полімеризації.

   
   Хімія | 👁11300   🗨 (0)

Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Його склад. Електронна і структурна формули, фізичні властивості

Ароматичними називаються вуглеводні, у молекулах яких міститься одне або кілька бензольних кілець.

Найпростішим представником ароматичних вуглеводнів є бензол (або бензен) C6H6. Будову молекули бензолу вперше запропонував німецький хімік Кекуле у 1865 році.  Атоми Карбону у молекулі бензолу утворюють правильний плоский шестикутник.

   
   Хімія | 👁8463   🗨 (0)








ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Декілька попереджувальних сигналів, що с...

/_pu/70/42158299.jpg

Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Коли треба сіяти розсаду на помідори

/_pu/70/55613811.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg