Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Що таке спадкова трансмісія?


Що таке спадкова трансмісія?

Що таке спадкова трансмісія?У чому полягають відмінності між спадковою трансмісією та спадкуванням?

Спадкова трансмісія - перехід права на прийняття спадщини до спадкоємців особи, яка мала право на спадщину і не прийняла її у зв’язку зі смертю.

Відповідно до статті 1276 Цивільного кодексу України, якщо спадкоємець за заповітом або за законом помер після відкриття спадщини, не встигши її прийняти, право на належну йому частку спадщини переходить до його спадкоємців. Зазначена частка спадщини відходить до його спадкоємців за законом, або, якщо він встиг скласти заповіт, до його спадкоємців за заповітом.

Спадкоємці померлого спадкоємця успадковують лише ту частку спадщини, яка перейшла б до нього. Отже, спадкова трансмісія не стосується тієї частини спадщини, на яку претендують інші спадкоємці.

Крім того, спадкова трансмісія не стосується права на прийняття обов’язкової частки в спадщині, яка має індивідуальний характер, а тому не поширюється на спадкоємців особи, яка мала право на таку частку.

Право на прийняття спадщини спадкоємцями, що приймають спадщину в порядку спадкової трансмісії, здійснюється на загальних підставах протягом строку, що залишився після смерті їх спадкодавця, який прийняв спадщину, але не встигїї отримати у зв’язку зі смертю. Якщо строк, що залишився для подання заяви про прийняття спадщини, менший, ніж три місяці, він продовжується до трьох місяців.

Строк для прийняття спадщини у порядку спадкової трансмісії може бути продовжений за письмовою згодою спадкоємців або у судовому порядку, якщо суд визнає причини пропуску цього строку поважними.

Спадкову трансмісію слід відрізняти і від тих випадків, коли закликаний до спадкування спадкоємець подав до нотаріального органу заяву про прийняття спадщини згідно зі статтею 1269 Цивільного кодексу, але не одержав свідоцтво про право на спадщину, тобто встиг прийняти спадщину, але не встиг її оформити.

Оскільки в подібних ситуаціях спадкоємець вважається таким, що набув право на спадкове майно, після смерті останнього до його власних спадкоємців переходить не право на прийняття спадщини, а сама спадкова маса.

Відмінності між спадковою трансмісією та спадкуванням за правом представлення такі:

- спадкування за правом представлення настає у тому випадку, якщо спадкоємець помер раніше спадкодавця, а спадкова трансмісія застосовується, якщо спадкодавець помер раніше, але спадкоємець також помирає і не встиг до цього прийняти спадщину;

- спадкова трансмісія поширюється як на спадкування за законрм, так і на спадкування за заповітом, тоді як спадкування за правом представлення можливе лише при спадкуванні за законом;

- спадкова трансмісія можлива стосовно будь- якого спадкоємця померлого, а за правом представлення спадкує лише особа, зазначена у статті 1266 Цивільного кодексу України.

Порядок оформлення спадщини в разі спадкової трансмісії звичайний: спадкоємці померлого спадкодавця подають заяву про прийняття спадщини до нотаріуса за місцем відкриття спадщини після спадкодавця, який помер першим.


Схожі матеріали:

👁 1800
Категорія: Правова допомога
Теги: Спадщина, заповіт, СпадкоємціВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Квітень: важливий місяць для садівника

/_pu/70/91637929.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg