Главная  Статьи  Здоровье и медицина  Красота  Он и Она  Общество  Полезные советы
 Поиск:   
Приветствую Вас, Гість...


загрузка...


Гороскопи на 13.12.2017

Правова допомога [113]
Безоплатна правова допомога для мешканців Гребінківщини
Поради спеціаліста [24]
Поради спеціаліста
Порадник "Поліція під контролем" [27]
Порадник "Поліція під контролем"  Спільне чи особисте: що є особистою приватною власністю кожного з подружжя?

Спільне чи особисте: що є особистою приватною власністю кожного з подружжя?

При поділ майна між подружжямПри поділі майна між подружжям, одним із перших питань, яке виникає, і щодо якого точиться більшість суперечок, це чи є певне майно спільною власністю подружжя, а відтак підлягає поділу у разі розірвання шлюбу, чи є воно особистим майном одного з подружжя – і таким чином так і залишиться у його (або її) приватній власності.

Відповідь на це питання дає Сімейний кодекс України та судова практика, яка склалася при застосуванні норм сімейного та цивільного законодавства.

Отож, Сімейний кодекс України передбачає два можливих правових режими майна у подружжя:
 
• особиста приватна власність дружини та чоловіка;
• спільна сумісна власність подружжя.
 
Розглянемо режим особистої приватної власності дружини або чоловіка, визначимо в яких випадках майно не може вважатися спільним, і як підтвердити особисту належність майна одному з подружжя.

Особиста приватна власність кожного з подружжя — це те майно, яке належить лише одному з подружжя і на яке не поширюється сімейно-правовий принцип спільності майна подружжя. Щодо цього майна кожен із подружжя має право самостійно здійснювати правомочності власника.

Об’єктний склад майна, що є особистою приватною власністю дружини або чоловіка, визначений ст. 57 Сімейного кодексу України, а саме:
 
1. Майно набуте чоловіком або дружиною до шлюбу. Найкраще підтвердження набуття майна до шлюбу, звичайно, є документ, в якому прямо вказується дата набуття такого майна та особа, яка його набула.

2. Майно, набуте чоловіком або дружиною за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування. Підтвердженням отримання майна в процесі дарування або спадкування є договір дарування та свідоцтво про право на спадщину, які видаються нотаріусом по завершенню процесу дарування чи спадкування.

3. Майно, набуте чоловіком або дружиною за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто. Підтвердити походження власності грошових коштів є надзвичайно складною задачею. Але все ж таки, є ситуації, які класично підпадають під такий пункт. Наприклад, коли майно було придбано за кошти, які знаходилися на рахунку в банку, який був успадкований одним з подружжя при цьому, розрахунок за куплене майно зроблено в безготівковій формі, що є доказом витрачання коштів з відповідного рахунку на відповідну покупку.

4. Житло або земельна ділянка, придбані під час шлюбу одним з подружжя внаслідок приватизації. Про це повинні свідчити відповідні документи отримані при приватизації такого майна.

5. Речі індивідуального користування, в тому числі коштовності, навіть тоді коли вони були придбані за рахунок спільних коштів. У випадку із речами індивідуального користування і коштовностями сам факт наявності відносять їх до особистої приватної власності того з подружжя, кому вони належать.

6. Премії, нагороди, які чоловік або дружина одержали за особисті заслуги. До таких премій, як свідчить практика, суди не відносять премії, отримані особою як частина заробітної плати, а тому вони є спільною власністю подружжя. Суд може визнати за другим з подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями сприяв її одержанню.

7. Кошти, одержані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка належала дружині або чоловіку, а також як відшкодування завданої їй, йому моральної шкоди.

8. Страхові суми, одержані нею/ним за обов’язковим особистим страхуванням, а також за добровільним особистим страхуванням, якщо страхові внески сплачувалися за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.

9. Майно, визнане судом особистою приватною власністю дружини/чоловіка як таке, що було набуте нею/ним за час їхнього окремого проживання  у зв’язку з фактичним припиненням шлюбних відносин. В цьому випадку потрібно довести в суді факт окремого проживання та придбання майна саме в цей проміжок часу.

Також варто зазначити, що подружжя, укладаючи шлюб, можуть також укласти нотаріально посвідчений шлюбний договір, в якому встановити факт того, що придбане майно під час шлюбу, в незалежності від наявності вказаних вище фактів, буде особистою власністю того із них, хто його придбав.
 
Головний спеціаліст відділу
«Гребінківське бюро правової допомоги»
Зоя Скляр
пров. Спортивний, 11, м. ГребінкаКатегория: Правова допомога | Просмотров: 210 | ВСЕ О: подружжя, Майно

НОВОЕ НА САЙТЕ:


/_pu/37/25612800.jpg Почему женщины обсуждают свои отношения с подругами

/_pu/37/36433913.jpg Секреты автопродавцов: как узнать, скручен ли спидометр

/_pu/37/43665032.jpg Ківі захистить організм від застуди

/_pu/37/91306403.jpg Как избавиться от стресса и научиться сохранять спокойствие


НОВОЕ ВИДЕО

Длительность: 10.12.2017
Комментов: 0
Категория: Моя Гребёнка
Длительность: 29.11.2017
Комментов: 0
Категория: Grebenka Video

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email:
Код *:КУЛИНАРНЫЕ РЕЦЕПТЫ:


Выпечка


/_pu/10/22490969.jpg
Простой и вкусный пирог для тех, кому хочется что-нибудь испечь к чаю, забыв про яйца
Кулинария

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки
 
 
  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66
  +38 (097) 168-46-12


   » Добавить в закладки 
   » Обратная связь
   » Информация о портале
   » PDA версия сайта

     RSS-экспорт новостей:
   Новости | Фоторепортажи
   Публикации | Объявления
   Форум   » Знаете о событии или происшествии? Сообщите и мы напишем об этом на сайте.
   Сообщить новость

   » Поток онлайн-опросов
   » Книга отзывов и предложений
   » Тесты онлайн

  отправить СМС бесплатно Отправка SMS бесплатно