Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Бджільництво Спорт, фітнес У світі квітів
Рибалка Тихе мисливство Фотографія
Творчість Зоо-хобі Розваги та відпочинок


Виховання кошенят: ось як це працює

Бажано не відривати кошенят від їх матері-кішки, поки їм не виповниться приблизно дванадцять тижнів


Кошеня

Кошенята вчаться багато чому від своєї матері-кішки та братів і сестер у перші кілька тижнів життя, але люди також можуть зробити свій внесок у виховання кошенят. Головне – встановити з молодняком довірливі стосунки. З наступними порадами ви досягнете успіху.

Навіть якщо ви хочете самостійно виростити свого майбутнього кошеня, не варто розлучати маленьке кошеня з мамою занадто рано. У віці дванадцяти тижнів малюки, як правило, настільки просунулися, що навчилися достатньо від своїх однолітків і готові до власної люблячої людської родини.

Коли кошенята надто рано розлучені зі своїми матерями, вони часто невпевнені та тривожні, що ускладнює виховання. Те ж саме стосується, якщо маленькі кошенята ростуть у середовищі з низьким стимулом, тому вони не знайомі зі звичайними повсякденними шумами, такими як кухонні комбайни, рух транспорту та пилососи.

Виховання кошенят у новому домі: встановлення довіри

Більшість людей хочуть виростити кошенят довірливими, гладити і, можливо, навіть обіймати. Ви також можете навчити маленьких і великих кішок трюкам, але для базової підготовки кошеня достатньо, якщо воно не буде агресивним і залишить меблі в основному недоторканими.

Основою для цього є довіра та відчуття безпеки. Ваш хутряний ніс має почуватися з вами в повній безпеці та комфорті, тоді вони зазвичай не бачать причин ставати агресивними.

Перший крок у цьому напрямку: переконайтеся, що базові потреби вашої молодої кішки задоволені.

Для цього їй потрібно:
  • когтеточку, щоб точити кігті;
  • відповідний корм для кошенят;
  • свіжа вода;
  • затишні спальні місця;
  • іграшки;
  • схованки.
Особливо на початку, а також пізніше, важливо, щоб ви мали справу зі своїм новим вихованцем. Пограйте з ним або скажіть йому щось спокійним, ніжним тоном, щоб допомогти кошеняті розслабитися і звикнути до вашого голосу. Гладьте і хваліть маленьку кішку, коли вона підходить до вас. Вона поступово набуває впевненості.

Як виростити кошеня? Жодних штрафів, але послідовність

Щоб не втратити тільки що створену довіру, слід уникати штрафних санкцій при вихованні кошенят. Кошенятам ще належить навчитися поводитися як «велика» кішка. Вони не завжди встигають вчасно дістатися до сміттєвого ящика і залишають калюжу на килимі. Їм також доводиться вивчати деякі правила з нуля, як-от те, що горщик для квітів – це не ящик для сміття або що не можна стрибати на обідній стіл.

Якщо ви спіймали свого маленького нахабного пройдисвіту на місці злочину, скажіть чітко і недвозначно «Ні» і заберіть його з «місця злочину». Якщо кішка потім йде до лотка для своїх маленьких справ, до котячого ліжечка, щоб подрімати, і до корешка, щоб погострити кігті, хваліть її за це. Таким чином ви зможете виховувати кошеня з любов’ю.

Чого кошенята вчаться у своєї матері-кішки?

Бажано не відривати кошенят від їх матері-кішки, поки їм не виповниться приблизно дванадцять тижнів.

Виховання молодих кішок: Корисні правила гри

Крім люблячої послідовності, позбавляючись звички небажаної поведінки, також важливо, щоб кошенята не засвоювали нічого нового, що згодом може стати проблемою. Виховуючи кошенят, не дозволяйте їх чарівній миловидності надто відволікати вас від того факту, що вони все ще хижаки. Те, що ще солодке у кошенят, може згодом виявитися досить болючим для дорослих кішок, наприклад, гризти руку, яка спочатку була такою милою.

Тому:
  • Багато грайте зі своїм маленьким вихованцем, але не дозволяйте йому кусати вас за руки чи ноги.
  • Ігрові вудки ідеально підходять як іграшки для кошенят, оскільки ваші кінцівки знаходяться на достатній безпечній відстані від кігтів маленьких хуліганів.
  • Негайно встановіть обмеження, якщо ваше міні-кошеня захоче пограти з вашими пальцями і ногами, коли ви лягаєте в ліжко. Інакше вона потім не зрозуміє, що їй раптом цього більше не дозволено.
  • Ваше кошеня «кусає» вас під час гри, наприклад, за руку чи ногу? Відразу кажете «ні» і кладете маленького карапуза на землю.
  • Ігноруйте кошеня, поки воно не заспокоїться і не захоче обійняти. Потім похваліть його та нагородіть погладками або пограйте з ним в ігри.

Виховання кошенят: Ви повинні уникати цих трьох помилок

Крім уже згаданих покарань, є й інші помилки, яких обов’язково слід уникати, дресируючи кота.
Тому що: у гіршому випадку ви втратите довіру, яку вже завоював ваш маленький хутряний носик:

✔️ Крик: у котів набагато чутливіший слух, ніж у людей, і вони реагують на крики збентежено. Людський крик, з іншого боку, не має ефекту навчання, оскільки коти не асоціюють його зі своєю поганою поведінкою.

✔️ Хапання за шию: людина скопіювала цю поведінку з природи. Але коли мама-кішка хапає свого малюка за шию, вона робить це інстинктивно, і кошеня розслабляється. З іншого боку, якщо ви зробите це зі своїм домашнім котом, молодняк збентежиться, і є ризик, що ви його пораните.

✔️ Насильство: Насправді, само собою зрозуміло, що котів та інших істот не можна виховувати насильством. Таким чином ви не тільки завдаєте болю своєму коту, але й миттєво зруйнуєте будь-яку довіру.


Схожі матеріали:

👁 573
Категорія: Зоо-хобі
Теги: виховання кошенят, кошеня



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


З чим їсти авокадо, щоб було корисно та ...

/_pu/70/59704047.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Ці продукти негативно впливають на настр...

/_pu/70/96562806.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Гортензія восени – різати чи ні

/_pu/71/65163780.jpg

Хто більше переживає після сварки – чоло...

/_pu/71/20854178.jpg

Как выбрать витамины для собак?

/_pu/71/65308233.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Основні підживлення для ґрунту, які повн...

/_pu/71/91598016.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Вибір аутсайдерів тижня 7 НФЛ: хто розла...

/_pu/71/89334762.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg