Про що говорять жести і рухи тіла співрозмовника. Більше, ніж просто слова

Щоб уміти "прочитувати" інших людей і тримати під контролем власну жестикуляцію, треба знати основні постулати теорії невербальної комунікації.

Іноді наші жести, пози і міміка бувають красномовнішими за будь-які слова.

А іноді неусвідомлені рухи видають істинні наміри і йдуть врозріз із словами.

Щоб уміти "прочитувати" інших людей і тримати під контролем власну жестикуляцію, треба знати основні постулати теорії невербальної комунікації.


Про що говорять жести і рухи тіла співрозмовника
 

Схрещені на грудях руки

Схрещені на грудях руки традиційно вважаються "закритою" позою. Тобто людина, яка її приймає, як би займає оборонну позицію, закривається від зовнішнього світу.

У такої реакції можуть бути різні причини: незгода з точкою зору співрозмовника, дискомфорт в незнайомій обстановці, бажання щось приховати. Так або інакше, "закриті" пози (до яких відноситься і перехрещення ніг) сприймаються співрозмовником негативно і навіть вороже.

Оточення може і не надавати особливого значення позі свого візаві, навіть не звернути уваги на його схрещені руки, але у них після спілкування може залишитися не дуже приємний осад, відчуття, що співрозмовник був не зовсім щирий, відчужений.

Так що якщо є можливість, краще тримати руки вільно опущеними уздовж тіла - це нейтральна позиція.

Руки в замку перед собою


Про що говорять жести і рухи тіла співрозмовника
 

Поза "руки в замку перед собою" також може означати потребу в захисті. Але є виключення з цього правила.

Так, улюблений жест Ангели Меркель - "шпилеобразно" складені попереду руки - характерний для людей, які обіймають керівні посади, упевнені у своїй думці і сильні у своїх позиціях.

Крім того, вважається, що співрозмовник, який під час переговорів поклав руки на стіл, направивши складені кінчики пальців від себе (все та ж "шпилеобразная" поза), налаштований на діалог і готовий до продуктивної роботи.

Захист руками

Жінки, які опиняються в незнайомій обстановці або почувають себе в оточенні деяких людей не дуже упевнено і комфортно, частенько несвідомо "захищаються" за допомогою сумочки або іншого аксесуара.

Вони нерідко використовують клатч як привід, щоб закритися - тримаються за нього двома руками. Таким чином пані почувають себе трохи упевненіше. До того ж це ще допомагає розв'язати проблему, куди подіти руки в хвилину хвилювання - можна просто тримати сумочку.

Чоловіки у разі невпевненості беруть в руки олівець, теку з документами - що завгодно, що допомагає приховати хвилювання і нервозність.

Про що говорять жести і рухи тіла співрозмовника
 

Маніпуляції з ручкою

Інша розмова, що внутрішні переживання частенько стають очевидні для оточення, коли людина починає не просто тримати ручку, але ще і покусувати її ковпачок або дужку окулярів, а іноді і палець.

В окремих випадках така поведінка говорить про бажання відстрочити момент вимовлення рішення, необхідності ще трохи подумати, зібратися з думками - ми адже не можемо вимагати від людини негайної відповіді, поки у нього зайнятий рот, це неввічливо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому від вас відвернулася удача: головні причини

Вважається, що індикатором процесу ухвалення рішення також є почухування, погладжування підборіддя, ходіння вперед-назад.

Підтримка голови долонею

Нудьга у сидячої людини проявляється в підтримці голови долонею, та ще з напівзакритими очима.

Корпус вперед

Уважний, зацікавлений співрозмовник, як правило, інстинктивно подається корпусом вперед у напрямку до свого візаві.

Відкритою і доброзичливою людиною ми підсвідомо рахуємо того, хто рідко торкається до особи, може розстебнути куртку або піджак у присутності співрозмовника, тримає руки відкритими.

Руки за спину

Цікаво, що ті, хто має звичку закладати руки за спину, сприймаються такими, що оточують як упевнені в собі, сміливі і безстрашні люди. У такій позі, наприклад, нерідко помічають принца Філіпа, чоловіка королеви Єлизавети II.

Тобто, "відкриваючи" свої груди і живіт, ми як би демонструємо навколишньому світу, що нічого не боїмося, у нас немає необхідності захищатися або турбуватися з якого-небудь приводу.

Якщо знати хоч би основи невербальних комунікацій і приділяти цьому увагу при спілкуванні з людьми, можна помітити багато нового і цікавого, а також навчитися контролювати себе і свої власні жести.


Схожі матеріали:

Категорія: Психологія
Переглядів: 85 | Теги: Нудьга, Руки в замку перед собою, Захист руками, Маніпуляції з ручкою, ходіння вперед-назад
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Експерти розповіли, як доглядати за рука...

/_pu/49/99349026.jpg
Шьем все или преимущества, которые дает ...

/_pu/49/84911187.jpg
Вибираємо односпальне ліжко в спальню

/_pu/50/29849020.jpg
Як правильно вибрати положення для сну

/_pu/49/28087123.jpg
Выбираем коробку передач

/_pu/50/84535401.jpg
Лікарі назвали найкориснішу ягоду для ор...

/_pu/52/01189717.jpg
Картопля так само ефективна для відновле...

/_pu/50/91954457.jpg
Знайдений простий спосіб захиститися від...

/_pu/51/33746324.jpg
5 натуральних засобів від шкірної алергі...

/_pu/49/56336729.jpg
Які звички дозволять виглядати доглянуто...

/_pu/48/75135568.jpg
Декілька продуктів, які роблять шкіру зд...

/_pu/51/65844505.jpg
Щодо реалізації і захисту прав та свобод...

/_pu/52/59527250.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020