Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Вирощування ранніх сортів огірків


Вирощування ранніх сортів огірків

Вирощування ранніх сортів огірківОгірок — неймовірно популярний, всіма улюблений овоч. Хоча давні греки називали його «не дозрілим», сьогодні важко уявити святкове застілля без свіжих або солоних хрустких огірочків. Поговоримо про вирощування ранніх огірків і про умови для їх успішного розвитку та зростання.

Ця культура однаково любить тепло і вологу. Мінімальна температура, необхідна для проростання насіння, дорівнює 13°С, а оптимальна для вирощування 25-28°С. Молоді сходи огірків найбільш чутливі до зниження температури, при 5-8°С протягом декількох днів існує ризик, що вони загинуть.

Тому вирощування ранніх сортів можливо тільки в закритому ґрунті, а для отримання раннього врожаю — в добре опалювальній теплиці. Огіркам потрібен постійний полив і висока вологість повітря, так як їх коренева система розвинена досить слабо і великий обсяг землі охопити не може. При недостатньому поливі рослини розвиваються повільно і навряд чи порадують великими плодами, а сухе повітря зробить їх ще й гіркими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як боротися з капустянкою або медведкою?

Огірки погано переносять швидкі температурні перепади, сильні протяги і бояться поливу надмірно холодною водою. Під час вирощування ранніх огірків, про це завжди потрібно пам’ятати і не допускати помилок, які для посадок можуть закінчитися плачевно. Про ґрунт також потрібно подбати — він має бути не тільки пухким, але і удобреним органікою. В умовах теплиці огірки починають вирощувати вже з середини-кінця березня (з насіння). Розсаду висаджують пізніше: під плівкові парники — приблизно в середині квітня, а потім у відкритий ґрунт з використанням арочних укриттів (на початку травня).

Городники зробили одне дуже корисне спостереження: огірки, вирощені під плівковими укриттями, дозрівають на півтори-два тижні раніше від своїх побратимів, культивованих у відкритому ґрунті. Крім цього здобуття раннього урожаю залежить і від сорту — потрібно вибирати більш витривалі сорти з коротким періодом вегетації.

Слід зазначити, що в період росту рослинам необхідна вологість повітря не нижче 70-80% і багато вологи. Плівкові укриття рекомендується розміщувати так, щоб їх закривали від вітру високорослі культури. Наприклад, кріп або кукурудза. Під час росту і плодоношення температура всередині укриттів повинна становити 25-27°С. Особлива увага при цьому приділяється регулярному провітрюванні посадок. В теплу сонячну погоду треба провітрювати по 12-16 годин протягом дня. Коли нічна температура перестане опускатися нижче 16°С, плівку взагалі можна зняти, але перед тим необхідно рясно, якісно полити ґрунт на грядках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Літо в банках: домашнє консервування з розумом

Проводячи вирощування ранніх сортів огірків, урожай збирають досить часто: перші кілька зборів — через день, всі наступні — щодня. Завдяки цьому істотно прискорюється ріст зав’язі і не перестигають зеленці. Збору підлягають не лише якісні плоди. Також потрібно збирати деформовані, хворі і перерослі огірки, щоб вони не виснажували рослини.

Оскільки ранні огірки довго не зберігаються (навіть у холодильнику), вживати їх краще відразу. Більшість ранніх сортів абсолютно непридатні для консервування, адже після світлової обробки, ранні огірки відрізняються від інших більш тонкою шкіркою, стають в’ялими і м’якими.



Схожі матеріали:

👁 1212
Категорія: Дача, сад та город
Теги: огірок, город



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Что такое атрофия зрительного нерва?

/_pu/70/41935844.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Що в жодному разі не можна робити з цибу...

/_pu/70/15989450.jpg

Речі за якими ви можете визначити, чи за...

/_pu/70/43426323.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg