Всі статті
 Здоров'я
 Краса
 Дієта
 Він і вона
 Суспільство
 Корисні поради
 Пошук:   

Кулінарія
Дієта
Хобі
Поради спеціаліста
Освіта
Для неї
Інтим
Догляд за тілом
Відносини
Авто
Рибалка
Сад, дача
Квіти
Реєстрація
Вхід
RSS
Вітаємо Вас, Гість


МЕНЮ

Корисні поради

Поради на всі випадки життя [123]
Енциклопедія корисних порад
Дизайн інтер'єру та ремонт [80]
Ремонт та будівництво. Порадами стосовно дизайну інтер'єру
Дача, сад та город [136]
Все про садівництво
Авто, вело, мото [130]
Советы автолюбителю
Мистецтво [3] 
Вторые блюда


/_pu/49/40909596.jpg
Курино-тыквенная запеканкаПро наступний урожай треба думати восени

Про наступний урожай треба думати восени

Восени майже весь урожай зібрано, тож час подбати про урожай наступного року, підготувати свій сад та город до зими. Кінець жовтня, початок листопада - відмінний час для завершальних робіт. Вкрити дерева, прибрати сміття, розпушити землю, посадити озимі овочі. Це і багато іншого потрібно встигнути зробити до перших морозів.

Рослини, які ви хочете побачити у своєму квітнику навесні, треба висаджувати у вересні

Восени висаджують багаторічні рослини. Це ті рослини, які можуть тривалий час зростати і квітнути на одному місці без щорічного пересівання або посадки декілька років.

До багаторічників відносяться флокси, півонії, люпин. Висаджують також і однорічники, такі як айстри. Та всі цибулинні квіти - тюльпани, нарциси.

Терміни Посадок у квітів можуть бути різними, але в середньому вони схожі. Так, цибулинні рослини прийнято саджати приблизно за місяць до настання перших заморозків ґрунту, в кінці вересня. Якщо посадити їх занадто рано, то рослина може встигнути прорости.

Пізніше вона загине в результаті заморозків. Якщо ж тягти до останнього, то цибулина може пошкодитись або замерзнути, не встигнувши вкоренитися. Так що відносно посадок квітів в осінній період найважливішим чинником є правильне визначення терміну висаджування.

Не менш важливим є удобрення ґрунту. Найкраще використовувати суперфосфати (найбільш поширені прості мінеральні добрива). Також можна удобрити перегноєм, але не для цибулинних квітів, бо почнуть загнивати.

Для того, щоб квіти не змерзли, їх потрібно на зиму накривати. Для цього найкраще використовувати пісок, листя або хвою. Троянди потрібно вкривати піском та землею, під хвоєю квітка може змерзнути. Хризантеми взагалі краще на зиму викопувати.

Троянди перед заморозками треба обрізати. Приблизно коли на вулиці мінус 5 градусів. При такій температурі квіти впадають в стан спокою. Відрізаємо ту частину, що знаходиться приблизно на метр над землею. Зрізи потрібно обробити садовим варом, який можна придбати в будь-якому садовому магазині. Або фарбою, щоб у стебла не потрапила ніяка інфекція.

ЧОРНОБРИВЦІ ТА КАЛЕНДУЛА ОЧИЩАЮТЬ ГРУНТ

Для того, щоб оздоровити ґрунт, потрібно висівати на грядці календулу та чорнобривці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полезные советы дачникам которые помогут справится с работой на дачном участке быстрее

Чорнобривці повинні рости на грядках протягом усього літа.

Наприкінці ж сезону їх не варто скидати в компост. Свою подальшу «службу» вони добре нестимуть прикопаними в ґрунті. Багато користі на городах і від календули. Вона захистить рослини від нашестя шкідників і водночас привабить комах-запилювачів. На грядці з цибулею і морквою звичайно висаджую 5-6 рослин календули, корисно висівати її і серед капусти. Рослина ця холодостійка, тому насіння можна висівати навіть під зиму.

Моркву висівають, коли земля підмерзає

Вікторія Омельченко із Лубен каже, що підзимовий посів моркви восени треба робити, коли ґрунт злегка підморозить. При цьому можна отримати дуже ранню моркву, але тільки для літнього споживання, тому що зберігаються такі коренеплоди погано.

Недолік цього способу - ґрунт навесні сильно ущільнюється, тому підходять тільки легкі піщані та супіщані ґрунти. Ширину між рядками на грядці потрібно підібрати так, щоб було зручно рихлити ґрунт. Відстань між рослинами в рядку - 3-4 см.

Так як звичайне необроблене насіння має невисоку схожість, у народі склалася традиція висівати насіння в рядок дуже густо, а потім проріджувати. Але якщо насіння оброблене, то можна розраховувати, як мінімум, на 70-75% схожість і висівати насіння не менш ніж через 2-3 см один від одного. Потрібно відзначити, що морква дуже сильно реагує на зміну відстані між рослинами в рядку: чим вона більша, тим більша морква.

Часник садять з п'ятого вересня до першого жовтня

Готуємо грядки за місяць до посадки часнику.

Вносимо відро перегною або компосту з мінеральних добрив, застосовуємо одну столову ложку подвійного суперфосфату, дві столові ложки сульфату калію, дві склянки деревної золи.

Перекопуємо ділянку на глибину 20-25 см, потім боронуємо, поливаємо і залишаємо до посадки часнику.  Під зиму часник саджаємо зазвичай з п'ятого вересня до першого жовтня. Рослини при таких строках посадки встигають добре вкоренитися, краще переносять зимівлю, краще використовують поживні речовини ґрунту, осінню та весняну вологу.

Навесні рослини раніше й інтенсивніше ростуть і розвиваються. Часник саджаємо малими зубцями з відстанню між рядками 20 см, між рослинами - шість-вісім см. Глибина їх закриття також різна - від п'яти до восьми сантиметрів.

Після посадки часнику ґрунт вкриваємо перегноєм або листям. Якщо осінь суха, то для того, щоб часник краще укорінився, його поливаємо з розрахунку І0-12 літрів на один метр. Досвід підказує, що часник на одному місці потрібно вирощувати не більше двох років. Інакше не уникнути зараження ґрунту стебловою нематодою. Саджати часник краще після огірків, ранньої картоплі, ранньої капусти та інших раніх культур, крім цибулевих.

Петрушка та щавель витримують заморозки


Висівати петрушку, щавель, кріп можна не тільки навесні, а й восени.

Насіння петрушки проростає і при темпе ратурі +2-3 градуси С. Вона може витримувати заморозки до -9°С. При всій своїй витривалості сходить петрушка повільно і недружно. Підзимовий посів дозволяє виграти навесні кілька тижнів від пробудження насіння петрушки до можливого початку робіт на городі. Кріп висівають ранньою весною або восени. Насіння починає проростати при температурі +3-5°С. Сходи легко переносять заморозки. Для отримання ніжної молодої зелені тривалий час кріп можна сіяти щомісяця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як фрукти й овочі зберегти свіжими цілий рік

Шпинат
- холодостійка рослина, його сходи витримують заморозки до -8°С. А розетки посаджених восени рослин можуть зимувати під снігом (у середній смузі з невеликим укриттям). Сіяти ж його можна практично завжди, коли земля не покрита снігом.

Щавель - морозостійка багаторічна культура, яка чудово росте і зимує в нашому кліматі без всякого укриття. Його насіння висівають рано навесні, влітку - в середині червня або восени (під зиму). Ревінь розмножують діленням кореневищ або насінням. У першому випадку здорові, добре розвинені 4-5-річні кущі ділять восени. Насіння ж можна сіяти в грунт свіжозібраним або пізно восени по замерзлій землі.

Кінза, він же коріандр посівний, рослина холодостійка і невибаглива. Сіяти його можна весь сезон, в тому числі і під зиму. Результат вас не розчарує.

Рослини-сидерати можна сіяти на початку вересня

Рослини-сидерати допомагають відновити ґрунт. їх краще використовувати замість хімічних добрив.

Радимо після збору врожаю засіяти вашу ділянку сидератами - зеленими добривами (ріпак яровий чи озимий, редька олійна, гірчиця біла, суданська трава, донник, люпин, жито озиме та інші). Сидерати не тільки збережуть мікрофлору ґрунту, а ще й збагатять його поживними речовинами. Якщо ви копаєте город восени, то у наших кліматичних умовах вам добре підійде редька олійна. Вона дає багато зеленої маси, пригнічує бур'ян та патогенні мікроорганізми.

Застосовується переважно на суглинистих ґрунтах. ЇЇ висівають у серпні, максимум - у перших числах вересня, а строк готовності до покосу (з моменту висіву) - 1-1,5 місяці. Норма висіву - 200 г на сотку. Гірчиця біла пригнічує бур'ян та патогенні мікроорганізми, добре розрихлює землю. Її можна застосовувати на всіх видах ґрунтів. ЇЇ висів - до перших чисел вересня; строк готовності до покосу - 1-1,5 місяці, а норма висіву - 300-400 г на сотку.

Якщо ж ви перекопуєте город навесні, бажано сіяти під зиму жито озиме (росте навіть на найбідні-ших ґрунтах; висів - з 25 серпня по 20 вересня; строк готовності до покосу - весна-літо наступного року. Норма висіву - 2500 г/сотку).

Отже, для одержання гарних врожаїв радимо не захоплюватися отрутохімікатами та мінеральними добривами, які не лише шкодять ґрунту, але й виснажують бюджет городника. Серпень та початок вересня - сприятлива пора для висіву сидератів.

Серед сидератів також висаджують фацелію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чемпіон з вітаміну С - перець. Рекомендації з вирощування

Це рослина не для власного споживання, а передусім для оздоровлення та покращення ґрунту. Цвіте до самих заморозків. Витримує морози до - 9 градусів. У цьому році після перших морозів, коли впали усі рослини, фацелія єдина продовжувала квітнути гарними синенькими квітами.

Використовується, в першу чергу, як сидерат. Можна сіяти протягом усього літа та на початку осені. Як тільки звільняється ділянка, так зразу можна сіяти фацелію. Вона сходить і росте дуже швидко. Тому, коли слід уже сіяти чи садити на цій ділянці якусь іншу рослину, фацелія збивається плоскорізом чи просто перекопується.

Дослідження говорять, що перекопування фацелії в кінці цвітіння дає ефект, подібний до внесення 200 кілограмів перегною на сотку. В нинішніх умовах, коли гній знайти вкрай важко, фацелія стає «швидкою допомогою» для ґрунту. До того ж вона добре споживається худобою як зелений корм, а після цвітіння її із задоволенням споживають кози та вівці.

Корисні поради

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:


Маленькая грудь. В чем ее большие преиму...

/_pu/33/84298098.jpg
Что нельзя есть на ночь

/_pu/7/73601392.jpg
Работа женщин: права, гарантии, льготы

/_pu/15/44298859.jpg
Сервіс «Пульс податкової»

/_pu/4/86199308.jpg
Інформаційний запит та звернення громадя...

/_pu/40/96181709.jpg
Щодо реєстрації суб'єктів підприємни...

/_pu/0/47862744.jpg
Реєстрація місця проживання дитини до чо...

/_pu/23/14945165.jpg
Спадкування за законом

/_pu/31/04634888.jpg


/_pu/49/77142408.jpg Ідеально рівна шкіра: як позбавитися від пігментації

/_pu/49/67984462.jpg Чому вівсянка - кращий сніданок? Плюс ідеї для корисних добавок в сніданкову кашу

/_pu/49/72223508.jpg Про прийняті зміни КМУ до постанови № 211 Гребінківське бюро інформує

/_pu/49/49798620.jpg 4 причини їсти огірки щодня

/_pu/49/87599006.jpg 5 простих способів уникнути глибоких зморшок

/_pu/49/60687333.jpg 5 натуральних способів фарбування волоссяДлительность: 13.02.2020
00:01:08Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
Длительность: 09.12.2019
00:01:14Комментов: 0
Категория: Полтавщина TV
/_pu/2/49736091.jpg


Салаты

/_pu/27/39199323.jpg

Вкусный пасхальный салат из весенних овощей
     

Первые блюда
Вторые блюда
Салаты
Закуски, бутерброды
Соусы и приправы
Десерт
Выпечка
Напитки
Консервирование
Хозяйке на заметку
Пасхальные рецепты
Рецепты постных блюд
Рецепты для мультиварки


  

   admin@grebenka.com

  +38 (099) 361-83-66

   » Добавить в закладки 
   » Зворотній зв'язок
   » Інформація про портал
   » Мобільна версія сайту

     RSS-експорт новин:
   Новини | Фоторепортажі
   Публікації | Оголошення
   Форум

   » Знаєте про новину чи подію в місті? Повідомте і ми напишемо про це на сайті.   Додати новину

   » Потік онлайн-опитувань
   » Книга відгуків і пропозицій
   » FAQ Питання та відповіді
   » Реклама на сайті

  Відправити СМС безкоштовно Відправка SMS безкоштовно