Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


12.05.2021
12 травня - пpеподобного Мемнона чудотворця, прикмети, традиції, День ангела
12 травня вшановують Дев’ять мучеників. У народі цей день назвали – “Дев’ять цілителів”

День ангела сьогодні

  • День ангела (іменини) сьогодні святкують: Арсеній, Артемій (Артема), Василь, Іван, Магн, Мемнон, Персида, Родопіан, Руф, Фавмасій, Федот, Феогній (Феогнид), Феост, Филимон.

Яке православне (церковне) свято сьогодні

12 травня  — пpеподобного Мемнона чудотворця; святого Василія, єпископа Захолмського


Преподобний Мемнон чудотворець

Преподобний Мемнон чудотворець
 

Преподобний Мемнон Чудотворець з юності перебував у єгипетській пустелі, де постував, досягаючи перемоги духа над плоттю.

Пізніше він став ігуменом одного з єгипетських монастирів. Безперестанною молитвою і працею він одержав дар провіщення: за його молитвами в пустелі відкрилося джерело води, загинула сарана.

По смерті святого одне лише прикликання його імені проганяло сарану і руйнувало будь-які підступи злих духів.
мемнон

12 травня  —  Всесвітній день медсестер, Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми, День одометра або спідометра, Україна стала членом ЮНЕСКО (1954).

Всесвітній день медсестер

Міжнародний або Всесвітній день медичних сестер святкується щорічно у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році.

Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Флоренс Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії). Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Флоренс Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Всесвітній день медичної сестри в Україні святкується з 1997 року за ініціативи Міністерства охорони здоров’я та Асоціації медичних сестер України.

Слід зазначити, що найбільше число медсестер в Фінляндії — на 100 тисяч осіб припадає 2162 медсестри. На Гаїті на 100 тисяч осіб припадає 5 медсестер.

Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми

Від 2010 року заходи, присвячені Міжнародному дню запобігання синдрому хронічної втоми проводяться регулярно, а його символ - блакитна стрічка.

Синдром хронічної втоми важко виміряти без об’єктивних діагностичних критеріїв. Багато людей навіть не знають, що у них саме це захворювання.

Згідно з дослідженнями, синдром хронічної втоми в чотири рази частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків. Середній вік пацієнтів складає 33 роки. Існує постійна втрата сили після навантаження, з затримкою відновлення протягом як мінімум 24 годин. Люди з синдромом часто почуваються ізольованими і пригніченими.

Медичного лікування від хронічної втоми немає, здолати його можуть лише зміни способу життя: повноцінний сон (не менше 8 годин), збалансована дієта, прогулянки на свіжому повітрі, фізичні вправи.

День одометра або спідометра

12 травня святкується День одометра або спідометра. Прилад для вимірювання кількості обертів колеса був винайдений Вільямом Клейтоном в 1847 році.

Подорожуючи рівнинами штату Юта, винахідник Вільям Клейтон вигадав "roadometer" - сучасний одометр. Дорогою Клейтон втомився рахувати дні і обороти коліс візка. Винахідник прикріпив створений ним набір спеціальних дерев'яних зубців до маточини коліс, які почали відраховувати не тільки милі, а й чверті миль.

День лімерика

12 травня проводиться День лімерика. Лімерик - це гумористичний вірш у п'ять рядків, а назва походить від назви міста Лімерик, Ірландія. Святкується свято у день народження письменника Едуарда Ліра. У 1846 році в його "Книзі дурниць" він популяризував цей стиль.

Які народні прикмети і традиції сьогодні

Традиції:
  • 12 травня вшановують Дев’ять мучеників. У народі цей день назвали – “Дев’ять цілителів”, так як люди вважали, що святі допомагають подолати тілесні хвороби і різні епідемії. До них зверталися і просили про зцілення хворих людей.
  • Про людину, яка народжувалася цього дня, говорили, що їй належить пройти дев’ять різноманітних випробувань
 Прикмети:
  • Тепла і зоряна ніч – до хорошого урожаю.
  • Якщо 12 травня багато оводів, то буде багатий урожай огірків.
  • Мурахи перебираються в сухе місце – скоро піде дощ.
  • Багато хрущів – до посушливого літа.
  • Блискавка перед дощем – до затяжної негоди.

Що не можна робити в цей день

  • Не можна робити капості.
  • Сновидіння, побачене вдень 12 травня, віще, проте розповідати про нього нікому не можна.

Що сталося цього дня

     996 — у Києві освячена перша в Київській Русі кам'яна церква Десятинна
    1311 — Інквізиція у Франції публічно стратила 54 лицарів Ордену тамплієрів
    1926 — Руал Амундсен і Умберто Нобіле зробили політ на дирижаблі над Північним полюсом.
    1929 — у Львові створена організація письменників Західної України — "Гроно".
    1937 — компанія Бі-Бі-Сі провела першу у світовій історії телетрансляцію (була показана церемонія коронації англійського короля Георга VI).
    1949 — СРСР офіційно припинив блокаду Західного Берліна.
    1954 — УРСР стала постійним членом ЮНЕСКО.
    1965 — радянська автоматична міжпланетна станція "Луна-5", запущена космічною ракетою 9 травня 1965, досягла поверхні Місяця в районі Моря Хмар.
    1980 — на екрани вийшов перший радянський фільм-катастрофа "Екіпаж".
    1993 — Естонію прийняли до Ради Європи.
    1994 — Азербайджан та Нагірно-Карабаська Республіка припинили військові дії на підставі Бішкекського протоколу.
    2007 — Андрій Данилко посів друге місце на пісенному конкурсі "Євробачення-2007", поступившись Марії Шерифович із Сербії.

Схожі матеріали:
👁 1366
Категорія: Актуально
Теги: День Ангела, прикмети, традиції, пpеподобного Мемнона чудотворця

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ