Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


27.03.2023

Академічний ліцей у Лубнах найменували на честь братів Шеметів


Народні обранці Лубенської громади зробили гідний внесок у справу увічнення пам’яті видатних борців за незалежність України


Академічний ліцей у Лубнах найменували на честь братів Шеметів

На позачерговій двадцять сьомій сесії восьмого скликання Лубенська міська рада ухвалила рішення «Про зміну назви Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Лубенської міської ради Полтавської області та затвердження Статуту Академічного ліцею імені братів Шеметів Лубенської міської ради Лубенського району Полтавської області у новій редакції». Так депутати підтримали звернення громадськості та клопотання Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради.

Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко вважає, що рішення про перейменування Лубенської загальноосвітньої школи №2 й створення Академічного ліцею імені братів Шеметів є ще одним вагомим кроком до популяризації у територіальній громаді цих видатних земляків. Він нагадав: на честь братів Шеметів у Лубнах встановлено меморіальну дошку й створено документальне відео «Спасибі, брати Шемети». А ще у серпні 2021 року за ініціативи ГО «Лубни-Медiа», газети «Хлiбороб», краєзнавців та журналiстiв, за підтримки меценатів й Лубенської міської ради започатковано премію імені братів Шеметів. Нею нагороджують особистостей, що мають здобутки як журналiсти, лiтерататори, краєзнавці й популяризатори нацiонально -патрiотичного руху.

Академічний ліцей у Лубнах найменували на честь братів Шеметів
 

«Народні обранці Лубенської громади зробили гідний внесок у справу увічнення пам’яті видатних борців за незалежність України, діячів Української революції 1917-21 рр., українських патріотів, меценатів, подвижників національного відродження, української культури та духовності початку ХХ століття», - зазначила секретар Лубенської міської ради Маргарита Комарова.

«Ми йдемо шляхом національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Рішення розроблене на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про повну загальну середню освіту», Положення про ліцей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №1062, Положення про заклад дошкільної освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів №86 та з метою упорядкування діяльності закладів освіти громади», - зауважив начальник Управління освіти виконкому Лубенської міськради Мирослав Костенко.


Академічний ліцей у Лубнах найменували на честь братів Шеметів
 

Довідково:

Лубенський академічний ліцей найменовано на честь рідних братів, уродженців Лубенщини: громадсько-політичного діяча, члена Центральної Ради Шемета Володимира Михайловича(1873-1933), громадського діяча Шемета Миколи Михайловича (1882-1918), публіциста і політичного діяча Шемета Сергія Михайловича (1875-1957).

Володимир – найвідоміший серед братів. Народився у родині військового, тож з малих літ хлопець привчився до дисципліни. Ця риса характеру стала у нагоді у студентські роки. Дуже дисципліновано поводив себе у таємному політичному товаристві «Братство тарасівців». Туди він вступив, навчаючись у Київському університеті Святого Володимира. Там він познайомився з Миколою Міхновським – політиком, який першим висунув конкретну ідею самостійності України. Заснував разом із Миколою і Сергієм осередок цієї організації у Лубнах.


Академічний ліцей у Лубнах найменували на честь братів Шеметів
 

У квітні 1906 року Володимира обирають депутатом до першої Державної думи (це був чи не єдиний кандидат, який пройшов до думи під суто національними гаслами); він входить до складу української фракції та бюро українського парламентського клубу. У 1917 його делеговано до Української Центральної Ради від Лубенської гімназії.

Протягом 1919-1923 років Володимир Шемет був співробітником всеукраїнської академії наук, працював у комісії для складання словника живої української мови, збирав народні технічні терміни столярства, теслярства, будівництва. До речі, цьогоріч з ініціативи Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та згідно з Постановою Верховної Ради 31 березня на державному рівні відзначається150-річчя від дня народження Миколи Міхновського, а 17 липня  – 120 років із дня народження сина Володимира Шемета–Богдана (1903–1992), громадського та політичного діяча; діяча української еміграції, співзасновника та багатолітнього керівника «Союзу українських організацій Австралії», засновника «Гетьманської організації Австралії».

У Полтаві ідеї «Братства Тарасівців» поширював Микола Шемет. Сергій Шемет - організатор товариства «Просвіта» у Лубнах.

Схожі матеріали:
👁 1938
Категорія: Актуально
Теги: брати Шемети, Лубни

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ