Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


15.08.2013

Кредити стануть доступнішими


У 2013 році спостерігається помітне пожвавлення у банківській сфері


Кредити стануть доступнішими

У 2013 році спостерігається помітне пожвавлення у банківській сфері. Поступове зростання доходів українців, а також припинення зростання цін простимулювали відродження ринку іпотеки і споживчих кредитів.

Очевидно, що вже приносять свої плоди планові заходи зі зміцнення і розвитку банківської системи, які впроваджуються Національним банком України в рамках Програми активізації розвитку економіки. Але зупинятися на досягнутому в НБУ не збираються. Так, в Нацбанку вже вдруге за рік знизили облікову ставку з 7,0% до 6,5% (з 10 червня вона вже була знижена на 0,5% - до 7% річних).

Нагадаємо, облікова ставка є орієнтиром вартості позикових коштів - знижуючи її, Нацбанк дає сигнал учасникам ринку, що готовий підтримати тенденції до здешевлення кредитних ресурсів. Такий захід дозволить поетапно збільшити обсяги кредитів, як з боку споживачів, так і з боку комерційних структур. Це, у свою чергу, має призвести до збільшення витрат і тим самим сприяти економічному зростанню. До того ж, поступово буде відновлено кредитування реального сектора економіки. Дані нововведення почали діяти вже з 13 серпня.

«Чергове коригування облікової ставки пояснюється низкою факторів. По-перше, протягом року споживча інфляція перебуває на низькому рівні, зокрема, в липні її значення було нульовим. По-друге, поліпшуються ринкові очікування - інфляційні очікування у II кварталі 2013 року відповідно до даних опитувань підприємців сягнули свого мінімального значення за весь період їх проведення Національним банком України, починаючи з 2006 року», - зазначила директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова .

За її словами, зараз українці більш активно вкладають гроші у національній валюті, і за рахунок цього збільшується ресурсна база банківської системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Лубенська ОДПІ: Від боргів не втечеш

«Так, за 7 місяців цього року депозити в національній валюті зросли на 17,8%, а в іноземній валюті знизилися на 0,6%. І, нарешті, поступово зменшуються процентні ставки за кредитами - за кредитами в нацвалюті в липні цього року процентна ставка знизилася до 15,7% з 17,6% у грудні минулого року», - зазначила Олена Щербакова.

Вона прогнозує, що така тенденція збережеться. Це підвищить доступність кредитів для розвитку економіки і суттєво позначиться на рівні життя українців.

Прес-служба
Національного Банку України


Схожі матеріали:
👁 1048
Категорія: Актуально
Теги: кредит, економіка, ставка, НБУ
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ