Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


12.12.2015

Податкова соціальна пільга


Право на застосування та порядок отримання


Гребінківське відділення Лубенської ОДПІ

Щодо застосування податкової соціальної пільги до загального місячного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати працівника, який працював не повний місяць

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 - VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2015 році – 1710 грн.).

Згідно з пп. 169.2.1 п.169.2 ст.169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Відповідно до пп. 169.3.4 п. 169.3 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому платник податку був звільнений з місця роботи.

Оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця, якщо  працівник змінив місце роботи і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги на новому місці роботи.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повідомлення про прийняття на роботу керівника

При цьому, при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги, така фізична особа має право на отримання податкової соціальної пільги на новому місці роботи з наступного місяця після прийняття на роботу.
Якщо до прийняття на нове місце роботи працівник не користувався правом на податкову соціальну пільгу, має право на її отримання за новим місцем роботи та подає роботодавцю відповідну заяву, податкова соціальна пільга застосовується до місячного доходу, незалежно від дня подання в даному місяці заяви працівником.
Роботодавець відображає у податковій звітності (форма 1ДФ) всі випадки застосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги (пп. 169.2.2 п.169.2 ст.169 ПКУ).

Більш детально ознайомитися із відповідним роз’ясненням можна на офіційному веб-порталі ДФС України за адресою: www.sfs.gov.ua у розділі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (ЗІР), категорія 103.08.04.
 
Ніна Добровольська – старший державний
інспектор Гребінківського відділення
Лубенської ОДПІ
 


Схожі матеріали:
👁 1227
Категорія: Гребінківське відділення Лубенської ОДПІ
Теги: соціальна пільга, ОДПІ, податкова
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ