Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

22.03.2012

Депресія: хімія душі і фізика тілаДепресія: хімія душі і фізика тіла

Здається, березень - щонайдовший місяць в році. Ми так чекаємо весни, а вона про нас забула. День короткий, сонця мало, на вулицях брудно і сіро, коротше, зима затягнулася - недалеко і до депресії.

Дисбаланс душевної рівноваги помічають не усі, думають, що просто втомилися. Між тим, фізичні симптоми можуть конкретно вказувати: ви не в порядку.

Зверніть увагу на якість сну. Про депресію може говорити, як безсоння або часті прокидання вночі, так і занадто тривалий час сну, після чого ви все одно почуваєте себе розбитим і втомленим.

Періодичний біль в грудях може бути симптомом сердечного недостатку, це легко перевірити, пройшовши необхідні дослідження і виключивши будь-які серйозні причини поганого самопочуття. Проте біль в грудях може вказувати і на те, що у вас депресія. Якщо цей симптом супроводжується ускладненим диханням, або відчуттям задухи - пора вживати заходи і звертатися до фахівця.

Млявість, нестача сил для виконання найпростіших повсякденних завдань, навіть коли ви багато відпочиваєте і спите, - це ще одна ознака депресії. Дослідження показують, що у людей, які страждають від депресії, шанси на розвиток "нез'ясовної втоми" в чотири рази вище. А деякі учені вважають, що депресія і втома підживлюють один одного. Разом їм комфортно, але чи комфортно вам?

Ще одна нерозлучна парочка: біль в м'язах/суглобах і депресія. Взаємозв'язок на поверхні: хронічні болі можуть спровокувати довготривалу депресію, а депресія може привести до хронічного болю. У людей, які постійно знаходяться в депресивному стані, ці шанси збільшуються втричі. Коли "болить душа", наш мозок (і це вже доведено) відправляє мессадж тілу: болів!

Депресія також супроводжується і проблемами з травленням. Біль в животі, нудота, діарея, замок - ось часті ознаки того, що порушена ваша душевна рівновага, і проблема зовсім не в ШКТ. Що, напевно, підтвердив ваш лікар, якщо ви до нього вже звернулися.

Люди з депресією часто скаржаться на головні болі, мігрень. Одно з досліджень показало, що у таких пацієнтів вірогідність мігрені збільшується втричі. І навпаки - що страждають мігренню, в п'ять разів збільшують свої шанси на депресивні стани. Ще один аргумент на користь того, що пора звертатися до фахівців, саме не пройде.

Зміни ваги, розлад апетиту. Деякі люди втрачають апетит, коли почувають себе пригніченими, інші не можуть перестати їсти, кажучи, що це полегшує їх стан розчарування або горя. Результат - втрата енергії, і це справедливо і для тих, хто різко втрачає вагу, і для тих, хто швидко його набирає. У жінок зв'язок між депресією і анорексією або булімією особливо сильний.

А що ж чоловіки? Зверніть увагу, якщо ваш партнер став дуже дратівливим і навіть агресивним, причиною може бути депресія. Він так не вважає? Беріть за ручку і ведіть до фахівця, причина знайдеться, а разом з нею прийде і полегшення.

Якщо у вас часто болить спина, в саму останню чергу ви думаєте про те, що причиною може бути депресія. Проте, вже доведено, що ці захворювання тісно пов'язані.

Депресія може стати причиною втрати інтересу до життя у всьому, у тому числі і до сексу. У спробі заглушити душевний біль, багато людей йдуть по найпростішому і "перевіреному" шляху: алкоголь; наркотики; ліки, про побічні ефекти яких вони навіть не здогадуються, оскільки призначили їх собі самі. Усі перераховані "антидепресанти" можуть знижувати сексуальний потяг.

Якщо ви прочитали цю статтю і знайшли у себе декілька фізичних симптомів прояву депресії, пора вживати заходи. Звичайно, краще всього звернутися до лікарів, психологів, зрозуміти, що відбувається і розібратися в собі. Але, швидше за все, зараз ви назвете купу причин, чому не станете цього робити.

Нагадуємо: саме не пройде. Так що, хоч би намагайтеся частіше бувати на свіжому повітрі, забезпечуйте собі фізичне навантаження(бажано три рази в тиждень), зробіть вибір на користь здорового харчування, почніть прийом вітамінів.


Схожі матеріали:
👁 1426
Категорія: Здоров'я
Теги: здоров'я, мігрень, фізика, душа, відпочинок, депресія, хімія, тіло
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
На Полтавщині поліцейські встановили місце перебування зн... На Полтавщині поліцейські встановили місце перебування зн...
На Полтавщині Opel зіткнувся з мотоциклом, 40-річний воді... На Полтавщині Opel зіткнувся з мотоциклом, 40-річний воді...
За незаконне зберігання гранати на Гребінківщині засуджен... За незаконне зберігання гранати на Гребінківщині засуджен...
Житель Гребінківщини, який надав поліцейським завідомо пі... Житель Гребінківщини, який надав поліцейським завідомо пі...
На Полтавщині за крадіжку, вчинену в умовах воєнного стан... На Полтавщині за крадіжку, вчинену в умовах воєнного стан...
На Полтавщині зросла небезпека коронавірусної хвороби На Полтавщині зросла небезпека коронавірусної хвороби

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ