Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

12.07.2012

Гребінківський район: гарячі жнива у СТОВ «Ульяновському»Гребінківський район: гарячі жнива у СТОВ «Ульяновському»

Липневе сонце нещадно припікає. Вітерець ледь колише стигле колосся. Але хлібороби тепер мало орієнтуються на календар, вони вимушені прилаштовуватися до погодних умов.

Цьогорічні жнива розпочалися значно раніше ніж зазвичай. У СТОВ "Ульяновському" хлібороби вийшли в поле ще 3 липня.

На кінець цього тижня збір ранніх зернових буде завершено. Намолочено вже 2,5 тисяч тонн пшениці. Всього ж у господарстві було засіяно під озиминою 624 гектари.

Колосся озимини вже досягло своєї зрілості, і щоб зберегти урожай треба його зібрати у максимально стиглі терміни. Озимина у цьому господарстві перезимувала добре, на відміну від багатьох інших господарств, котрі вимушені були пересівати сходи. Навесні були проведені підживлення сходів. Та й весняні дощі допомогли озимині відійти від зимових заморозків та набратися сил.

Жнива це серйозний іспит для всіх хліборобів. Механізатори, комбайнери та й усі працівники господарства ретельно готувалися до цього періоду. Завчасно, переважно у зимовий період, були проведені необхідні ремонти техніки та навісного інвентарю. Поступово оновлюється парк техніки у СТОВ "Ульяновському".

Щодо урожайності, то хлібороби "Ульяновського" очікують отримати не менше ніж по 40 центнерів з гектара. На деяких площах отримують і вищий урожай. Адже деякі сорти виправдали витрати і дали великі урожаї.

Паралельно зі збором урожаю ранніх зернових, триває заготівля кормів на зиму. До цього питання у господарстві ставляться дуже серйозно. Тваринництво для СТОВ "Ульяновське" пріоритетна галузь. Тому влітку тут намагаються не гаяти часу, а скориставшись погожою дниною заготовляють сіно та сінаж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гребінківщина жнивує

Цього року неподалік ферми на облаштованому майданчику вже закладено на зберігання майже 970 тон сінажу, 132 тони сіна. Силос також буде заготовлено, як тільки кукурудза досягне необхідної стиглості. Варто сказати, що на відміну від інших господарств, у СТОВ "Ульяновському" ніколи не знищували солому.

Планується заготовити близько шестисот тон соломи. Вся солома буде зібрана, запакована у тюки, перевезена поближче до ферми, де забезпечується її надійне збереження.

Для забезпечення пожежної безпеки, краї полів обдисковані трактором. Увесь час чергує на полі машина з водою.

Після того як буде зібрано урожай, на поле вийдуть трактори. Польові роботи продовжуватимутся.

За матеріалами газ «Гребінчин край»


Схожі матеріали:
👁 2172
Категорія: Новини Гребінки
Теги: Озимина, СТОВ «Ульяновському», жнива, Гребінківський район
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Полтавщина втратила ще одного Героя на війні з росією Полтавщина втратила ще одного Героя на війні з росією
Заступник начальника ОВА відвідав Пирятинську громаду Заступник начальника ОВА відвідав Пирятинську громаду
На Полтавщині оперативно затримали викрадача авто На Полтавщині оперативно затримали викрадача авто
На Полтавщині триває акція «Флікер – твій рятівник» (ФОТО... На Полтавщині триває акція «Флікер – твій рятівник» (ФОТО...
На Полтавщині в приватному гаражі згоріли дві автівки (ФО... На Полтавщині в приватному гаражі згоріли дві автівки (ФО...
Як шахраї виманюють гроші з банківських карток у жителів ... Як шахраї виманюють гроші з банківських карток у жителів ...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ