Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

Здоров'я
29.03.2013
Гребінківці можуть отримати знижки на ліки від гіпертонічної хвороби

На Гребінківщині створено реєстр хворих на гіпертонічну хворобу

Гребінківці можуть отримати знижки на ліки від гіпертонічної хвороби

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2012 року № 340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» та від 5 вересня 2012 року № 907 «Про затвердження Порядку часткового відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою» в районі проводиться спільна робота Гребінківського центру первинної медико-санітарної допомоги, Гребінківської центральної районної лікарні, ДЗ «Вузлова лікарня станції Гребінка СТГО «Південна залізниця».

Затверджено план заходів на запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою та відпуску лікарських засобів з аптечних закладів хворим на гіпертонічну хворобу з частковим відшкодуванням вартості.

На Гребінківщині створено реєстр хворих на гіпертонічну хворобу. На обліку знаходиться 3680 хворих, до електронного реєстру внесено 3562 хворих, що становить 96,7%. Станом на 05.03.2013 року виписано лише 203 рецепти на часткове відшкодування вартості лікарських засобів, задіяних у пілотному проекті, виконання від річної квоти коштів становить 0,59 %.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Гребінківщині за два місяці 4 людини захворіло на туберкульоз

Для ефективної реалізації пілотного проекту в Гребінківському районі кожний хворий на гіпертонічну хворобу може звернутися до свого лікаря загальної практики сімейної медицини і отримати рецепт на ліки з частковим відшкодуванням коштів за них.

У п'ятницю, 22 березня у приміщенні Гребінківського центру первинної медико-санітарної допомоги відбулася зустріч з лікарем загальної практики сімейної медицини Тетяною Вікторівною Мельник. Тетяна Вікторівна розповіла про пілотний проект Кабінету Міністрів України щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на такі засоби з використанням механізму визначення порівняльних цін та відпрацювання механізму часткового відшкодування їх вартості за рахунок коштів
державного та місцевого бюджетів.

Дія пілотного проекту поширюється на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, що зареєстровані в Україні, виробляються з дотриманням вимог належної виробничої практики.

Тетяна Вікторівна назвала перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів (у вигляді таблеток та капсул), на які поширюється дія пілотного проекту. Це 7 груп препаратів: Еналаприл (Енап, Берліприл), Лізиноприл (Лінотор, Ліприл, Діротон), Бісопролол, Амлодипін (Стамло, Дуактин), Ніфедипін (Азомекс, Фенігідін, Корінфар), Метопролол (Егілок, Орвітол), Небіволол (Небівал, Небілет).

Сімейний лікар пояснила процедуру отримання таких лікарських засобів. Гребінківцям з гіпертонічною хворобою за наявністю показань лікарські засоби виписуються лікарями на рецегтгурних бланках за формою 1 із зазначенням міжнародної непатентованої назви. В залежності від ціни, виробника та назви лікарського засобу, відшкодовується різний відсоток від вартості ліків..

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Гребінківщині працює 568 жінок в шкідливих умовах праці

Тетяна Вікторівна звернула увагу на ефективну комбіновану терапію при гіпертонічній хворобі, коли менша частота проявів побічних ефектів. Поки діє ця постанова Кабінету Міністрів, гребінківці мають змогу придбати потрібні ліки за зниженими цінами у центральній аптеці, що знаходиться у приміщенні поліклініки, та провести курс лікування.

Т. В. Мельник запросила жителів сіл Гребінківського району, у яких підвищений тиск, відвідати сільські амбулаторії та ФАПи, коли за графіком сюди приїздять лікарі сімейної медицини.

Шановні гребінківці! Використайте свій шанс отримати ліки від гіпертонії за зниженими цінами.

Гребінчин край


Схожі матеріали:
   Категорія: Здоров'я | Переглядів: 1479
Теги: гіпертонічна хвороба, хвороба, раєстр, Гребінка, лікарський засіб, Ліки
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ