Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   

01.07.2012

В Гребінківському районі два чоловіка постраждали від кота та один від лисиці, сказ у яких встановлено лабораторно



Епідемічна та епізоотична ситуація по сказу в Гребінківському районі станом на 1 червня 2012 р.

За останні роки епідемічна ситуація зі сказу залишається напруженою. В Гребінківському районі щорічно в середньому 35 чоловік звертаються у лікувальні заклади з приводу нападів тварин, більше 30% яких отримують призначення на антирабічне лікування.

За 5 місяців 2012 р. зареєстровано 26 звернень за антирабічною допомогою, показник 110,2 на 100 тис. населення, що більше в 2,2 рази від аналогічного періоду минулого року.

Як і в минулі роки, основна кількість пошкоджень та ослинень людей спричинена собаками та котами - 96,2%. Зокрема собаками - 61,5% (16), з них безпритульними -25,0% (4), котами - 34,6% (9).

Два чоловіка постраждали від кота, який здох після нанесення укусу і сказ у якого підтверджений лабораторно (с. Тарасівка). Один чоловік постраждав від лисиці, сказ у якої встановлено лабораторно.

Всього в 2012 році зареєстрований 1 неблагополучний пункт зі сказу - с. Тарасівка, де виявлено хворих на сказ 2 тварини (кіт і лисиця). В 2011 році також зареєстрований 1 пункт.неблагополучний зі сказу - м. Гребінка (захворів на сказ кіт).

З числа осіб, що звернулись за антирабічною допомогою, призначене антирабічне ліку вання 12 чол. (46,2% від кількості звернень), що більше аналогічного періоду минулого року на 77,4% (7чол.). На щеплення цих осіб використано 72 комплекти антирабічної вакцини і 15 мл. антирабічного імуноглобуліну.

В 2011 році постраждалі отримували лікування за рахунок коштів державного бюджету.

За 5 місяців 2012 року за рахунок коштів Державного бюджету антирабічна вакцина не надходила. За рахунок коштів місцевого бюджету придбано 12 комплектів вакцини коКАВ І і 42 комплекти вакцини Індіраб на загальну суму 4629,9 грн.

Причинами високих показників укусів тваринами людей є недостатній контроль за виконанням Правил утримання собак і котів, незадовільне проведення заходів по регулюванню чисельності безпритульних тварин у населених пунктах, в результаті чого збільшується кількість безпритульних тварин.

Збільшенню кількості безпритульних тварин сприяє в багатьох випадках і недостатня робота комунальної служби по саночисті  міста, фактична її відсутність у сільській місцевості, внаслідок чого у безпритульних тварин підтримується «кормова база».

Не проводиться відлов безпритульних тварин. Не створені притулки для розміщення відновлених тварин, як це передбачено Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження»

З метою здійснення заходів профілактики сказу необхідно забезпечити виконання «Комплексної програми основних заходів профілактики та боротьби зі сказом в Гребінківському районі на 2011-2015 р.р.» затвердженої спецільним рішенням державних надзвичайних протиепідемічної та протиепізоотичної комісій при райдержадміністрації від 31.05.2011 р. №5/3 Правил поводження й утримання собак, котів та диких тварин в місті Гребінка, затверджених 26 сесією міської ради 5 скликання 18.05.2010р.

Джерело: газ «Гребінчин край»


Схожі матеріали:
👁 1317
Категорія: Новини Гребінки
Теги: Лисиця, сказ, Гребінка, Тарасівка, Кіт




Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Полтавщина втратила ще одного Героя на війні з росією Полтавщина втратила ще одного Героя на війні з росією
Заступник начальника ОВА відвідав Пирятинську громаду Заступник начальника ОВА відвідав Пирятинську громаду
На Полтавщині оперативно затримали викрадача авто На Полтавщині оперативно затримали викрадача авто
На Полтавщині триває акція «Флікер – твій рятівник» (ФОТО... На Полтавщині триває акція «Флікер – твій рятівник» (ФОТО...
На Полтавщині в приватному гаражі згоріли дві автівки (ФО... На Полтавщині в приватному гаражі згоріли дві автівки (ФО...
Як шахраї виманюють гроші з банківських карток у жителів ... Як шахраї виманюють гроші з банківських карток у жителів ...

НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ