Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Корисна інформація "Дітям війни"


Корисна інформація "Дітям війни"

Верховною Радою України 18 листопада 2004 року прийнято Закон України № 2195-ІУ «Про соціальний захист дітей війни», який установлює правовий статус дітей війни і визначає основи їх соціального захисту та гарантує їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки.

Державні соціальні гарантії дітям війни встановлюються з метою визнання на державному рівні важкого життєвого шляху громадян України, чиє дитинство збіглося з роками Другої світової війни, та надання дітям війни соціальної підтримки. Цей Закон набрав чинності з 1 січня 2006 року.

Правовий статус «дитина війни» мають громадяни України, яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років, тобто громадяни, які народилися в період з 3 вересня 1927 року по 1 вересня 1945 року.


Законом України «Про соціальний захист дітей війни» не передбачено вручення дітям війни документа на підтвердження їх статусу. Згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 05 квітня 2006 року N 107 «Про Порядок посвідчення права особи на пільги відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», належність особи до категорії дітей війни засвідчує штамп, який проставляється у пенсійних посвідченнях на підставі паспорта громадянина України регіональними органами (закладами) праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання таких осіб. До виготовлення зазначених штампів, а також у разі наявності в особи ламінованого пенсійного посвідчення або втрати пенсійного посвідчення (до отримання дубліката) особам, які належать до дітей війни, органами праці та соціального захисту населення видаються тимчасові довідки.

Державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими' нормативно-правовими актами. Фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, (здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи мають право за рахунок власних коштів і благодійних (надходжень установлювати додаткові гарантії соціального захисту дітей війни.


Нагляд за додержанням і правильним застосуванням цього Закону всіма підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами забезпечується місцевими державними адміністраціями. Рішення підприємств, установ і організацій, які надають пільги, можуть бути оскаржені до місцевого суду. Посадові особи і громадяни, винні в порушенні законодавства про соціальний захист дітей війни, несуть відповідальність згідно із законом.

Діти війни можуть створювати громадські організації, які утворюються та діють відповідно до законодавства України про об'єднання громадян. Реєстрація та легалізація інвалідських організацій, громадських організацій дітей війни, а також місцевих осередків таких організацій відбувається безплатно.

Особа має право отримати статус дитини війни незалежно від наявності статусу учасника війни.

Ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Закону «Про соціальний захист дітей війни» та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.

Починаючи з 9 вересня 2010 року згідно з Рішенням Конституційного Суду України N219-рп/2010 за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів "України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами», позовні заяви розглядаються місцевими судами за місцем проживання позивача в порядку адміністративного судочинства.

Відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з підпунктом "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993року №7-93 «Про державне мито» ставка державного мита за подання до суду скарг за неправомірні дії органів державного управління і службових осіб, що ущемляють права громадян, встановлюється у розмірі 0,2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян (на сьогодні 3 грн. 40 коп.).

Статтею 4 названого Декрету встановлено коло осіб, які мають пільги щодо сплати державного мита. Так, відповідно до пункту 18 частини першої зазначеної статті від сплати державного мита звільняються інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.

Адміністративні позови про підвищення пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги можуть бути розглянуті судом за заявою позивача без його особистої участі в порядку письмового  провадження.

Станом 1 листопада 2010 року Законом України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни надаються такі пільги:


- право на переважне залишення на роботі при скороченні чисельності або штату працівників;

- використання чергової відпустки в зручний для них час; одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;

- виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;

- першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва та городництва;

- безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання;

- право на 25-відсоткову знижку при платі за користування комунальними послугами (газом, електроенергією тощо) у межах середніх норм споживання;

 - діти війни, які є інвалідами, мають право на стаціонарну медичну допомогу в госпіталях ветеранів війни та у військово-медичних закладах охорони здоров'я (госпіталях).
Госпіталізація проводиться при відповідних показаннях та наявності вільних місць; -діти війни мають право на отримання щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком.
Схожі матеріали:

👁 7156
Категорія: Правова допомогаВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg

Диспареунія: що робити, якщо відчуваєтьс...

/_pu/70/06587070.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg