Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Приготування бордоської рідини

Бордоська суміш — дуже поширений засіб в садівництві

Приготування бордоської рідини

Приготування бордоської рідиниБордоська суміш — дуже поширений засіб в садівництві. Свою назву отримала від французького міста Бордо. Бордоську рідину використовують для боротьби із грибковими та бактеріальними хворобами рослин.

Зокрема бордоську рідину використовують в боротьбі з паршею яблуні та груші, плодової гнилі, антракнозу, фітофторозу у помідорів та огірків, мільдю виноградів, п'ятнистостями кісточкових культур. При цьому неефективна проти мучнисторосистих культур.

Для того щоб отримати одновідсоткову бордоську рідину потрібно в скляний, пластиковий чи емальований посуд (не металевий) в літрі теплої води розчинити 100 грам мідного купоросу (продається в магазинах городників), а після цього долийте ще чотири літри води. Тепер візьміть ще один посуд і в ньому потрібно розвести (загасити) 150 грам негашеного вапна з пів літрі води, після розведення вапна доливають ще води щоб і у цій посудині було 5 літрів розчину.

Тепер залишилося тільки змішати ці два розчини. Для цього розчин мідного купоросу обережно, тонкою цівкою вливають у розчин вапна, постійно помішують. УВАГА! Ні в якому разі не навпаки, інакше нічого доброго з цього не вийде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вирощування кабачків

Якщо бордоська рідина правильно приготована, то вона матиме небесно-блакитний колір. Мушу зазначити що бордоську рідину не можна зберігати більше ніж 24 години бо вона втрачатиме свої корисні властивості. Також перед використанням необхідно розчин збовтати, бо він має здатність осідати.

Також потрібно перевірити чи не забагато міді в розчині — це може бути шкідливо для рослин. Для цього опускають на 2-3 хвилини новий цвях в суміш. Якщо він почервоніє, значить в рідині забагато міді і потрібно долити вапняного молочка.

Пам'ятайте що змішувати вапняне молочко з розчином мідного купоросу потрібно коли вони остигнуть.

Бордоською рідиною не слід обприскувати персики та деякі сорти яблук (Джонатан, Ранет) після цвітіння бо це може викликати опіки листя персика та появу іржі на листі яблуні.

Тепер про те коли і як обприскувати.

Для дорослих рослин використовують 1 % рідину, а для рослин з молоденькими листочками а також помідорів та огірків застосовують 0,5 %. для дерев що сильно уражаються паршею застосовують “голубе” обприскування. Для цього ще до розпускання бруньок обприскують дерева 3 % розчином бордоської рідини. Зазначу що бажано обприскувати дерева звечора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гербіцид Оберіг — норми для застосування

Обприскують за допомогою ручних обприскувачів. Для обприскування середнього дерева чи 100 м² картоплі чи помідорів потрібно 10 літрів рідини. Обприскують рослини при першій з'яві хвороби на листі, через два тижні обприскування необхідно повторити. За 15-20 днів до збирання врожаю обробку рослин слід припинити.

При роботі з бордоською рідиною пам'ятайте що вона шкідлива, хоч і малоотруйна для людей та тварин, тому пильнуйте щоби вона не потрапила вам в очі, дихальні шляхи чи на шкіру.

Оброблені бордоською рідиною плоди слід перед вживанням добре промити водою. Оброблені рослини не можна давати як корм худобі.


Схожі матеріали:

Категорія: Дача, сад та город
Переглядів: 1272 | Теги: сад, Бордоська суміш, город

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


2 врожайні сорти огірків, які не вимагаю...

/_pu/62/80651854.jpg

Бажаєте збирати врожай вишні відрами? Є ...

/_pu/63/40963367.jpg

Декілька причин, з яких чоловік може піт...

/_pu/62/69173240.jpg

Шлюб на межі розпаду: 3 ознаки, що чолов...

/_pu/62/75089409.jpg

Чому досвідчені городники не викидають м...

/_pu/63/98391852.jpg

Досвідчені дачники роблять все, щоб кроп...

/_pu/62/62597009.jpg

Як за 2 хвилини відмити старі каструлі в...

/_pu/62/09016139.jpg

Що посадити поряд з трояндами, щоб відля...

/_pu/62/50342908.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

Як позбутися попелиці та інших шкідників...

/_pu/64/23131103.jpg

Ближче до тіла? Чоловічі ерогенні зони

/_pu/64/58755961.jpg

Вбийте це в землю, і кроти більше ніколи...

/_pu/62/54603918.jpg