Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Поради на всі випадки життя Дизайн інтер'єру та ремонт Дача, сад та город
Авто, вело, мото Мистецтво


Вирощування кабачків


Вирощування кабачків

Вирощування кабачківКабачки — це порівняно холодостійка культура, вимоглива до родючості грунту. Крім того, кабачки є дієтичними продуктами харчування.

В них міститься велика кількість білків, вуглеводів, вітамінів. М’якоть має жовчогінну та сечогінну дію. Кабачкова дієта показана при захворюваннях печінки, нирок, подагрі, недокрів’ї, ожирінні, захворюваннях серцево — судинної системи.

Навесні на ділянку, яку планується відвести під вирощування кабачків, вносять органічні та мінеральні добрива з розрахунку 4-5 кг/квадратний метр компосту або перегною, 30-40 грам нітрофоски,100 грам деревної золи. Після цього ділянку перекопують на штик лопати і роблять грядки шириною 50-60 сантиметрів. Кращими попередниками для кабачків є картопля, горох, цукрова кукурудза, цибуля, капуста, морква.

Як вирощувати кабачки?

Вирощувати кабачки можна через розсаду або посівом насіння в грунт. Посадка кабачків на розсаду проводиться з початку квітня. На грядку рослини висаджують, коли минуть заморозки, чи випадання снігу.

Розсада кабачків протягом періоду вирощування обов’язково потребує підгодівлі. Рослини підгодовують двічі. Перша підгодівля проводиться через шість-сім днів після появи сходів розчином сечовини (0,5 літри на один літр води) і суперфосфату (один до одного літри розмішуємо з водою). Поливають розсаду з розрахунку півсклянки на одну рослину. Друга проводиться через тиждень після першої, розчином нітрофоски (одна чайна ложка на літр води).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підживлення розсади перцю

Для вирощування міцної здорової розсади необхідно дотримуватися температурного режиму. Після появи сходів вдень температура повітря не повинна бути вище 18 градусів, а вночі — вище 14 градусів.

Посів кабачків у грунт можна проводити з кінця квітня, або початку травня. Насіння поміщають в лунки на відстані 70-80 сантиметрів одна від одної, присипають землею і прикривають плівкою, яку знімають, коли встановиться тепла погода, пройде загроза заморозків.

Догляд за кабачками

Догляд за кабачками полягає в підгодівлях і поливах. Вирощувати кабачки слід без додаткового розпушування грунту навколо рослин, так як це може призвести до пошкодження кореневої системи.

Першу підгодівлю проводять до початку цвітіння. Її готують наступним чином: в 10 літрів води додають 0,5 літра коров’яку і одну столову ложку нітрофоски. Полив проводять з розрахунку один літр розчину на одну рослину.

Другу підгодівлю роблять під час цвітіння кабачків. У 10 літрах води розводять одну склянку деревної золи і одну столові ложку комплексного мінерального добрива.

Третя підгодівля проводиться під час плодоношення. В десяти літрах води розчиняють по одній столовій ложці сечовини, сульфату калію та суперфосфату. Полив проводять з розрахунку три літри на один квадратний метр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гербіцид Оберіг — норми для застосування

Полив кабачків повинен проводитися теплою, відстояною водою під корінь, так як від холодної води зав’язі починають опадати. До початку цвітіння полив проводиться один раз в тиждень (8-10 літрів на квадратний метр), під час початку плодоношення кожні два-три дні (10-12 літрів на квадратний метр).

Для кращого зав’язування плодів рекомендують проводити штучне запилення жіночих квіток.

Догляд за кабачками Цукіні точно такий же, як і за звичайними кабачками.

Прибирання плодів проводиться тоді, коли їх довжина досягне 15-30 сантиметрів. Переростання плодів веде до уповільнення зав’язування нових зеленцов. Для кращого зберігання плоди краще зрізати з плодоніжкою, довжина якої становить чотири-шість сантиметрів.

Якщо Ви знаєте ще якісь особливості про вирощування кабачків на присадибній ділянці, то залишайте свої коментарі. Бажаю гарного врожаю!



Схожі матеріали:

👁 1911
Категорія: Дача, сад та город
Теги: сад, кабачки, вирощування, город



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Хто частіше страждає на психічні розлади...

/_pu/70/85335980.jpg

Що таке бердвотчінг: заняття, яке зробит...

/_pu/71/93688695.jpg

Як досвідчені дачники використовують пол...

/_pu/70/02862959.jpg

Як зрозуміти, що з гормонами – проблеми:...

/_pu/70/76550882.jpg

Чи можна сипати золу під буряки: 80% гор...

/_pu/70/38509166.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Чому не можна лити в бак бензин АІ-95, я...

/_pu/70/84437547.jpg

Як змусити думати про себе

/_pu/70/63759125.jpg

Що посадити на городі: популярні овочі, ...

/_pu/71/46852544.jpg

Підвищення шансів на виграш у казино: до...

/_pu/71/93506515.jpg

Ознаки дефіциту вітаміну Е: які продукти...

/_pu/70/82487730.jpg

Поради, як чуттєво роздягнутися перед св...

/_pu/70/86343835.jpg