Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Поняття про полімери. Реакція полімеризації. Загальна формула поліетилену

Поліетилен - доволі міцний матеріал, не проводить електричного струму ...

Поняття про полімери. Реакція полімеризації. Загальна формула поліетилену. Будова полімерного ланцюга. Застосування поліетилену. Застосування пластмас на основі поліпропілену, полівінілхлориду, політетрафлуоретилену

Полімеризація - це послідовне сполучення однакових молекул низькомолекулярної речовини з утворенням високомолекулярної речовини.

Вихідну речовину, що вступила в реакцію полімеризації, називають мономером. Продукт реакції полімеризації називається полімером.

У структурі полімеру можна визначити групи атомів, що неодноразово повторюються по всій довжині ланцюга. Такі угрупування називаються мономерними ланками. Число п, що показує, скільки молекул мономера сполучається, утворюючи полімер, називається ступенем полімеризації.

Поліетилен (–CH2–CH2–)n утворюється в результаті реакції полімеризації етилену. На дотик поліетилен ніби масний, нагадує парафін.

Це тверда речовина білого кольору, але легко забарвлюється в різні кольори, не тоне у воді. Легко плавиться. У розплавленому стані поліетилену можна надати будь-якої форми, і вона зберігається після тверднення полімеру. Така властивість називається термопластичністю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бензен як представник ароматичних вуглеводнів. Його склад. Електронна і структурна формули, фізичні властивості

Поліетилен - доволі міцний матеріал, не проводить електричного струму, стійкий проти дії кислот, лугів, бромної води, калій перманганату.

Дуже близький за властивостями до поліетилену поліпропілен . З поліпропілену виготовляють деталі машин, труби, плівку, риболовні сітки, побутові вироби, волокна. Недоліком цієї пластмаси є чутливість до світла, кисню, крихкість на холоді.

Полівінілхлорид  негорючий, стійкий проти дії хімічних реагентів, легко фарбується. З пластмас на його основі виготовляють клейонку, плащі, портфелі, штучну шкіру для взуття тощо.

Унікальні властивості має полімерний матеріал тефлон (–CF2–CF2–)n, який добувають полімеризацію тетрафлуоретилену. Тому він ще має назву політетрафлуоретилен, але частіше його називають тефлон. Це найінертніша органічна речовина.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хімічні властивості бензену: горіння, реакції заміщення, приєднання відношення до розчину калій перманганату

За особливу хімічну стійкість його назвали «органічною платиною». Він не розчиняється ні в органічних, ні в неорганічних розчинниках, стійкий проти холоду і нагрівання, неотруйний, світлостійкий. Завдяки цим властивостям із тефлону виготовляють деталі машин і приладів, апарати, що працюють в хімічно агресивному середовищі, та у харчовій промисловості. З побутових приладів вам знайомі сковороди і каструлі з антипригарним тефлоновім покриттям.


Схожі матеріали:

Категорія: Хімія
Переглядів: 9675 | Теги: поліетилен, реакція, хімія

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Чим посипати грядки, щоб слимаки назавжд...

/_pu/63/55957084.jpg

Як гартувати розсаду помідорів: урожай з...

/_pu/63/80898620.jpg

Як обхитрувати колорадського жука та очи...

/_pu/62/33871535.jpg

Декілька жіночих звичок, здатних зруйнув...

/_pu/63/48904691.jpg

Як дачники використовують харчову соду п...

/_pu/63/29661752.jpg

Які 5 помилок не можна допускати при вир...

/_pu/63/38972637.jpg

Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

Які трави посадити під яблунею, щоб відл...

/_pu/63/68755156.jpg

Що зробити з полуницею навесні, щоб виро...

/_pu/62/98887184.jpg

Як приймати гарячу ванну, щоб не нашкоди...

/_pu/62/35483606.jpg

Чим полити цибульні грядки, щоб відлякат...

/_pu/64/20319020.jpg

Сусіди дивуються: вишня плодоноситиме на...

/_pu/62/01952438.jpg