Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Хімічні властивості метану: горіння, термічний розклад, хлорування. Застосування метану та його галогенопохідних

Метан має такі хімічні властивості. Він горить, утворюючи вуглекислий газ і воду

Хімічні властивості метану: горіння, термічний розклад, хлорування. Застосування метану та його галогенопохідних

Метан має такі хімічні властивості. Він горить, утворюючи вуглекислий газ і воду.

CH4 + 2O2  → CO2 + 2H2O.

Горіння метану супроводжується виділенням великої кількості теплоти. У разі нестачі кисню метан окиснюється не повністю. І тоді замість карбон(IV) оксиду CO2 утворюється карбон(II) оксид CO, відомий як чадний газ.

2CH4 + 3O2  →  2CO + 4H2O.

При нагріванні метан може розкладатися на прості речовини вуглець і водень. Це реакція повного розкладу.

CH4  → C + 2H2

А при температурі понад 1500 °С метан розкладається з утворенням ацетилену C2H2 і водню. Це реакція неповного розкладу або дегідрування.

2CH4  → C2H2 + 3H2

За звичайних умов метан не окислюється розчином калій перманганату, лугами і кислотами; не знебарвлює бромну воду.

Метан не вступає в реакції приєднання, але вступає в реакції заміщення. Серед реакцій заміщення найбільше значення мають реакції галогенуваня (хлорування, бромування) та нітрування. Реакція хлорування відбувається при освітленні суміші метану і хлору розсіяним ультрафіолетовим промінням (або при нагріванні).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гомологічний ряд метану. Загальна формула парафінів. Молекулярні й структурні формули гомологів метану, гомологічна різниця. Зигзагоподібна будова карбонового ланцюга. Фізичні властивості насичених вуглеводнів

У ході реакції відбувається поступове заміщення атомів Гідрогену в молекулі метану атомами хлору. Продуктами реакції є відповідно на першій стадії хлорометан CH3Cl і HCl, на другій стадії - дихлорометан CH2Cl2 і HCl, на третій - трихлорометан CHCl3 і HCl; і на четвертій - тетрахлорометан CHCl4 і HCl.

CH4  CH3Cl  CH2Cl2  CHCl3  CCl4

Це ланцюгова реакція, яка відбувається за вільнорадикальним механізмом. Вивченням механізму таких реакцій займався російський учений Микола Миколайович Семенов, за що й був нагороджений Нобелівською премією.

Механізм реакції нітрування метану вперше дослідив російський учений Коновалов, і тому ця реакція носить його ім’я. Реакція нітрування метану відбувається при температурі 140 °С у присутності суміші двох концентрованих кислот - нітратної і сульфатної. Суміш цих кислот називають нітруючою сумішшю. У результаті реакції нітрування утворюється нітроментан CH3NO2 і вода.

CH4 + HNO3  CH3NO2 + H2O

Застосування метану досить різноманітне і базується на його властивостях. Завдяки великій теплотворній здатності метан у великих кількостях витрачається як паливо у побуті і промисловості. Широко застосовують речовини, які добувають із метану: водень, ацетилен, сажу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хімічні властивості насичених вуглеводнів: відношення до розчинів кислот, лугів, калій перманганату, повне та часткове окислення, термічний розклад, галогенування

Він є вихідною сировиною у виробництві формальдегіду, метилового спирту, а також різних синтетичних продуктів. Хлорометан використовується в органічному синтезі; дихлорометан і трихлорометан - як розчинники; тетрахлорометан - як засіб для гасіння вогню.


Схожі матеріали:

Категорія: Хімія
Переглядів: 75383 | Теги: реакція, Горить, вогонь, метан, вуглекислий газ, хімія, трихлорометан

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg

7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg