Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   Метан - найпростіша органічна сполука. Його склад, електронна і структурна формули, тетраедрична будова молекули

Метан - це найпростіша органічна сполука

Метан - найпростіша органічна сполука. Його склад, електронна і структурна формули, тетраедрична будова молекули. Фізичні властивості, поширення в природі

Метан - це найпростіша органічна сполука. До складу молекули метану входять один атом Карбону і чотири атоми гідрогену. Молекулярна формула метану СН4.

Молекула метану має тетраедричну будову. Це пояснюється тим, що у атома карбону в збудженому стані на зовнішньому електронному шарі міститься чотири неспарені електрони.

За допомогою цих чотирьох неспарених електронів атом Карбону утворює чотири ковалентних зв’язки з атомами Гідрогену, які спрямовані один відносно одного під кутом сто дев’ять градусів двадцять вісім хвилин, і утворюють геометричну фігуру тетраедра.

За нормальних умов метан - це газ, безбарвний, без запаху, майже вдвоє легший за повітря. Дуже мало розчиняється у воді, але добре розчиняється в органічних розчинниках.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хімічні властивості метану: горіння, термічний розклад, хлорування. Застосування метану та його галогенопохідних

Метан дуже поширений у природі. Він є головною складовою частиною багатьох горючих газів як природних, так і штучних. У природі метан утворюється внаслідок гниття без доступу повітря залишків рослин. Його можна спостерігати на болотах у вигляді бульбашок на поверхні води. Тому його ще називають болотним газом. Він виділяється із кам’яновугільних пластів у рудниках. Тому його ще називають рудниковим газом.

Метан є не тільки на Землі. Він становить основу атмосфери планет Юпітер і Сатурн.


Схожі матеріали:

Категорія: Хімія
Переглядів: 13580 | Теги: фізичні властивості, метан, сполука, хімія

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Жіноча білизна: як правильно підібрати к...

/_pu/62/81683788.jpg

Мандарин: польза для организма и правила...

/_pu/62/40074922.jpg

7 ознак жадібної жінки, які бачать оточу...

/_pu/62/47488662.jpg

50 способов употребления авокадо

/_pu/62/82713891.jpg

6 місць, де жінка може познайомитись із ...

/_pu/61/52859465.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

Взгляд мужчины на удивительный минет

/_pu/62/67133550.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

Зелений чай: корисний напій, що тонізує ...

/_pu/62/15193251.jpg