Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини району    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Навчання Хімія Англійська мова
Физика Математика


Мамин помічник - як привчити дитину до домашніх обов’язків

Сьогодні продвинуті батьки ледь не з пелюшок розвивають у дитини геніальність

Мамин помічник - як привчити дитину до домашніх обов’язків

Сьогодні продвинуті батьки ледь не з пелюшок розвивають у дитини геніальність. Шукають її у живописі, танцях, вивченні іноземних мов, спорті. З дня на день в сім’ї очікують на появу Ейнштейна чи Моцарта, і дуже часто при цьому забувають, що дитині варто було б освоїти і ще якісь навички. Хоча б навчитися допомагати батькам

 Пам’ятаю, як в дитинстві ми зі старшою сестрою влаштовували періодичні акції протесту на тему: "Чому знову ми їдемо на картоплю, а Андрій залишається вдома?” Та все дарма.

Ми були маминими помічницями. Так було заведено з самого малечку. А брат відпочивав. Бо він чоловік. Посуд він не мив, у кімнаті не прибирав, навіть не знав, де лежить його одяг.

І досі прибираєте іграшки за малюком?

Найперше, чого вчать дитину - це прибирати за собою іграшки. Хтось робить це в ігровій формі - ану, хто швидше! Хтось просить допомогти. Хтось погрожує спалити всі іграшки, якщо через десять хвилин вони все ще будуть розкидані по всьому будинку. Вміння це приходить не одразу, і малюкові постійно доводиться нагадувати, що за свої речі, в тому числі іграшки, відповідає він сам.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Как стать пунктуальной

 Дівчаток мами з дитинства беруть з собою на кухню: ліплять разом пиріжки, місять тісто, миють посуд, витирають пил. Мами хлопчиків зазвичай вважають, що навчити сина допомагати їй на кухні - не така вже й нагальна необхідність. І поки батько з сином грають в ігри чи дивляться телевізор, мати, як припарена, з ніг збивається, щоб нагодувати всіх вечерею.

 У сім’ї, де є двоє і більше дітей, все знову ж таки падає на жіночі плечі. Дівчинка буде маминою помічницею, а хлопчик хіба що сміття винесе. Якщо винесе.

Влаштуйте сімейну раду

Якщо у вашій родині біда з розподілом домашніх обов’язків, влаштуйте сімейну раду з обов'язковою участю дітей. Спробуйте розділити обов’язки на постійні та тимчасові. Наприклад, постійні - прибирання, миття посуду, прання, прогулянки з собакою.

Тимчасові - генеральне прибирання, ремонт, миття вікон. Тепер виділяйте з них специфічні чоловічі, жіночі та дитячі обов'язки. Визначте витрати часу на кожний, після цього можна перерозподілити обсяг обов'язків. Наприклад, розвантажимо маму, передавши частину справ татові і дітям.

 Далі виділяємо тимчасові і постійні доручення для дитини (виходячи з її можливостей, а іноді і бажань). Можете записати все це на папері і розмістити на видному місці - на холодильнику, стіні, на шафі. Так можна зменшити ризик того, що хтось "забуде” про те, що мав сьогодні помити посуд чи попилососити у вітальні.

Хто сьогодні буде мамою?

Час від часу корисно обмінюватися домашніми ролями з іншими членами сім'ї. Так можна познайомитися з іншими, можливо, більш складними дорученнями. А ще побувати "у маминій шкурі”.

 Дозвольте дитині самій обирати засоби, які допомагають полегшити домашню працю. Якщо в її обов'язки входить миття посуду або прання своїх речей, можна давати їй гроші на придбання нових миючих рідин або порошків.

 Погодьтеся, що домашня робота - заняття не з найцікавіших. Додайте до цієї нудоти елемент творчості. Наприклад, доручіть синові або дочці щоденне приготування салатів.

 Хлопців можна зацікавити домашньою роботою, якщо долучати до цієї справи різноманітну техніку.

 Для дошкільнят і молодших школярів можна зробити зі щільного паперу велику ромашку з окремо вирізаними серцевиною і пелюстками. На кожній пелюстці написати або зробити малюнки по одному виду домашньої роботи, цікавих і корисних занять. Наприклад, миття посуду, прибирання кімнати, покупка продуктів, прання, допомога в приготуванні обіду.

Зробивши щось із перерахованого, дитина протягом дня сама прикріплює до серцевини ромашки відповідні пелюстки. І їй, і батькам одразу видно, що було зроблено за день. Якщо в сім'ї двоє чи більше дітей, то кожен робить собі свою ромашку. Можна навіть влаштовувати сімейні змагання, у чиїй ромашці до вечора більше пелюсток.

Джерело: http://20minut.ua/


Схожі матеріали:

Категорія: Навчання
Переглядів: 4332 | Теги: мама, діти, як привчити, Виховання, домашня роботаа, хатні клопоти, помічниця

Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Все смайлы
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


«Сільський» спосіб посіву редиски: вирос...

/_pu/62/10917751.jpg

Зимние поплавочные удочки, удилище на щу...

/_pu/62/57158443.jpg

Урожай перців доведеться збирати кілька ...

/_pu/63/67026807.jpg

Як врятувати троянди від небезпечної поп...

/_pu/63/37540775.jpg

2 найврожайніші сорти огірків для будь-я...

/_pu/63/36196986.jpg

ТОП-3 сортів томатів, які ростуть самі с...

/_pu/63/09772768.jpg

Буде солодша за мед: всього 3 хитрощі з ...

/_pu/63/24324529.jpg

Що краще посадити поряд із малиною, щоб ...

/_pu/62/73655467.jpg

Що не можна садити поряд з картоплею: ​​...

/_pu/63/09472138.jpg

Як гартувати розсаду помідорів: урожай з...

/_pu/63/80898620.jpg

Як виростити здоровенні цибулини: хитрощ...

/_pu/63/47456883.jpg

Як прискорити зростання огірків при пізн...

/_pu/64/78021997.jpg