ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   
Особливості Сьомого тижня Великого посту

Цей тиждень присвячений спогадам останніх днів земного життя Ісуса Христа. Всі служби Страсної седмиці символізують духовний хід по Хресному шляху разом з Христом. Цей тиждень є унікальний ще й за своїм богослужбовим устроєм. Кожен день не схожий на інший. На богослужіннях співається ряд піснеспівів, які можна почути тільки в цей період.

Особливо прийнято виділяти три дні у Страсному тижні - Великий Четвер, Велику П'ятницю і Велику Суботу. Це свого роду кульмінація цього тижня.

Великий Четвер (Чистий Четвер):

Зранку служиться Літургія Василія Великого, згадуючи Таємну вечерю, на якій було встановлено перше Причастя. Увечері здійснюється утреня Великої П'ятниці - тривале богослужіння, на якому читаються 12 Євангелій про страждання Христа.

Окрім подій Таємної Вечері, в цей день також згадується страшна ніч в Гефсиманському саду в очікуванні смерті, зрада Юди і засудження Господа на смерть.

Велика П'ятниця:

У цей день ми згадуємо поховання Христа Спасителя, його покладення у Гріб. Свята Літургія у Велику П’ятницю не служиться.

Вдень в храмах, як правило, здійснюється винесення Плащаниці, а ввечері Чин поховання. Читається канон, в якому оплакується померлий Спаситель. Це момент найвищого душевного напруження.

Велика Субота

Це останній день перед Пасхою Христовою.

У першій половині дня служиться Божественна літургія Василя Великого. Під час богослужіння здійснюється Великий вхід і малий вхід перед Плащаницею, і тут ми згадуємо сходження Христа в пекло і перемогу Його над пеклом і смертю. Саме тому цей день ще називається днем тиші: земля завмирає в очікуванні дива Воскресіння.

У минулі століття саме в цей день відбувалося хрещення оголошених (нехрещених), в зв'язку з цим в богослужінні присутні численні старозавітні читання: 15 паремій, 15 уривків з книг Старого Завіту. Ці уривки говорять про страждання, смерть і воскресіння Спасителя, Сина Божого, і прийдешньої слави Церкви Новозавітньої. А на Літургії замість Херувимської пісні співається древній гімн Єрусалимської церкви: «Нехай мовчить всяка плоть людська, і нехай стоїть із страхом і трепетом, і ні про що земне в собі не помишляє; Цар бо над царями і Господь над володарями приходить у жертву Себе принести і дати Себе на поживу вірним. Перед ним ідуть чини ангельські, з усяким началом і владою, многоокі херувими і шестикрилі серафими, лиця закриваючи і співаючи пісню: алилуя, алилуя, алилуя».

Після закінчення Літургії у храмах освячують паску, яйця та іншу їжу. Увечері починається читання книги Діянь апостольських і триває до початку полуношниці.

О дванадцятій годині ночі розпочинається полунощниця, на якій співається канон Великої Суботи. По її закінченню священнослужителі мовчки переносять Плащаницю з середини храму у Вівтар і кладуть її на Престіл, де вона залишається до Свята Вознесіння Господнього, в пам'ять сорокаденного перебування Ісуса Христа на землі після Його Воскресіння з мертвих.

Що можна їсти на седмиці?

Можна їсти овочі, фрукти, крупи різного роду, але не дозволяється прийняття їжі тваринного походження (молоко, яйця, м'ясо і риба), також з понеділка по п'ятницю, якщо на ці дні не припадає будь-яке свято, не вживається і рослинне масло. У Великий Четвер (Чистий Четвер) дозволяється рослинна олія. Велику П'ятницю (Страсну П'ятницю) - рекомендується проводити без їжі. Однак слід пам'ятати, що всі ці правила прописані в монастирському статуті. Миряни (тобто не ченці), як правило, постять м'якше - наприклад, не всі можуть провести день взагалі без їжі, і тому підкріплюють свої сили у Велику п'ятницю.

Піст - з одного боку час нелегкий, але він може стати для нас початком якихось важливих змін. Це період внутрішнього оновлення, коли ми можемо попрацювати над собою, спробувати пом'якшити наші серця. Головне, щоб те, що ми робимо, йшло нам на користь, а не на шкоду. І нехай для кожного з нас цей період Великого Посту, який завершується буде початком змін, початку життя справжнього християнина. Хай усім нам допомагає Бог!


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
   Категорія: Гребінківське благочиння | Переглядів: 567
Теги: піст, Великий пістНАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/07542000.jpg

Коли світ визнав Росію божевільною, мамчині фашисти вигадали новий слоган: "Нам не соромно". Футболки роблять із таким написом і не тільки

/_sf/14/09303484.jpg

Ідеї ​​святкування Дня Закоханих для пар із Гребінки

/_sf/14/92776992.jpg

Різдвяний турнір з футзалу

/_sf/14/19566454.jpg

Життя своє присвятила добрим справам!

/_sf/14/35308262.jpg

Что посмотреть в Трускавце. Санаторий Карпаты

/_sf/14/25460328.jpg

Про Чорнобаївку без жартів

/_sf/14/67173541.jpg

Те, що влаштував Путін, є непоправним. Від Росії відвернувся без перебільшення весь світ

/_sf/14/03356211.jpg

Ракетний комплекс "Нептун" знищили крейсер "Москву" зсередини і не залишили жодних шансів на спасінняЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Сусіди дивуються: вишня плодоноситиме на...

/_pu/62/01952438.jpg

Що не можна садити поряд з картоплею: ​​...

/_pu/63/09472138.jpg

Копійкове підживлення – і стебла розсади...

/_pu/63/90290690.jpg

Цього не вистачає малині навесні: чим пі...

/_pu/63/82559154.jpg

Що не любить кріп: 3 причини пожовтіння ...

/_pu/62/89537121.jpg

Влітку пригощатимете всіх сусідів, якщо ...

/_pu/63/07881723.jpg

Урожай перців доведеться збирати кілька ...

/_pu/63/67026807.jpg

«Сільський» спосіб посіву редиски: вирос...

/_pu/62/10917751.jpg

Які 5 помилок не можна допускати при вир...

/_pu/63/38972637.jpg

2 сорти полуниці, яким шкідники і хвороб...

/_pu/63/05523415.jpg

Як прогнати собак із городу, які риють з...

/_pu/63/43316052.jpg

Чи потрібно міняти землю в теплиці перед...

/_pu/63/82865405.jpg