Чи можливо розлучитися якщо другий з подружжя залишився проживати на тимчасово окупованій території України і всі зв’язки з ним втрачені?

Загалом подружжя, без дітей, має право спільно подати заяву про розірвання шлюбу дооргану державної реєстрації актів цивільного стану, тобто РАЦСу.

Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. (Відповідно до положень ст.51 Конституції України та ч.1 ст. 24 Сімейного кодексу України).

Загалом подружжя, без дітей, має право спільно подати заяву про розірвання шлюбу дооргану державної реєстрації актів цивільного стану, тобто РАЦСу.

У ДРАЦСі складають актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана (ст. 106 Сімейного кодексу України).

Але у випадку перебування чоловіка або жінки на тимчасово окупованій території та відсутності будь-яких контактів фактично згоду на добровільне розірвання шлюбу отримати неможливо, єдиний шлях – суд.
 

розлучення

Як подати до суду?

Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Однак варто враховувати, що позов про розірвання шлюбу не може бути пред'явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини.

Для того щоб подати позов за наявності вищевказаних обставин необхідні особливі підстави визначені у ст.110 Сімейного кодексу України.

Потрібно скласти позовну заяву до суду про розірвання шлюбу з урахуванням вимог викладених у ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України.

До позовної заяви обов`язково необхідно додати наступні документи:
  • копію позовної заяви для відповідача;
  • оригінал свідоцтва про шлюб та його копію;
  • 2 копії паспорту та ідентифікаційного коду позивача;
  • 2 копії паспорту та ідентифікаційний код відповідача (за наявності);
  • оригінал квитанції про сплату судового збору.
У позові крім вимоги про розірвання шлюбу позивач може вказати прізвище, яке він бажає залишити після розірвання шлюбу дошлюбне, чи післяшлюбне.

Судовий збір за позовну заяву про розірвання шлюбу становить 0,4 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (з 01.01.2021 - 908 грн.)

Якщо вам невідомо, де на даний час проживає або перебуває відповідач, на підставі ст. 27 Цивільного процесуального кодексу позов пред’являється за:
  • місцезнаходженням майна відповідача;
  • останнім відомим зареєстрованим місцем проживання або перебування.
При подачі позову обов`язково варто враховувати розпорядження ВССУ від 02.09.2014 р. «Про визначення територіальної підсудності справ» яким було змінено територіальну підсудність судових справ, підсудних розташованим у районі проведення антитерористичної операції місцевим загальним судам.

Якщо у Вас виникають питання з цього або з будь-якого іншого питання ви можете звернутись до Гребінківського бюро правової допомоги за адресою пров.Спортивний,11, м.Гребінка, або за тел. (05359) 2-11-94.


Схожі матеріали:

Категорія: Правова допомога
Переглядів: 159 | Теги: Як подати до суду, тимчасово окуповані території, судовий збір, подружжя, позовна заява




Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Які звички призводять до швидкого старін...

/_pu/55/27311100.jpg

Медики розповіли, чому потрібно їсти йог...

/_pu/57/42960656.jpg

Гостиная комната в стиле минимализм

/_pu/56/42910516.jpg

Один заповідач та декілька заповітів: як...

/_pu/57/82062072.jpg

Вісім причин частіше їсти гриби

/_pu/57/02863177.jpg

Кілька речей, які нормальні для жінки, а...

/_pu/56/75655108.jpg

Уролитиаз или мочекаменная болезнь

/_pu/57/48421458.jpg

В чем эффективность современной лазерной...

/_pu/56/50200790.jpg

Терапевт назвав сприяння продовженню жит...

/_pu/56/13787295.jpg

Душистый горошек: изысканный и неприхотл...

/_pu/56/73044403.jpg

Палаццо, колюты и брюки-джоггеры – разно...

/_pu/57/67468559.jpg

Популярные сорта роз

/_pu/56/76863186.jpg