Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Договір емфітевзису як альтернатива оренді землі

Емфітевзис – це право користування чужою земельною ділянкою

Договір емфітевзису як альтернатива оренді землі

Договір емфітевзису як альтернатива оренді земліЕмфітевзис – це право користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб, яке посвідчується договором між власником земельної ділянки і особою, яка виявила бажання користуватися цією земельною ділянкою.

Емфітевзис земельної ділянки регулюється Земельним кодексом України (стат¬тя 102-1) та главою 33 Цивільного кодексу України (статті 407-412).

Таким чином, за договором власник земельної ділянки передає іншій особі право користування земельною ділянкою, зберігаючи щодо неї право власності. Суть емфітевзису полягає в тому, що власник передає землекористувачу право володіння та користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення, зберігаючи за собою право розпорядження нею.

Строк договору емфітевзису

Як правило, емфітевзис укладається на невизначений строк або ж є довгостроковим (максимальний строк договору визначений лише у випадку, якщо об’єктом договору є землі державної або комунальної власності, і становить 50 років). Не встановлений також і мінімальний строк договору емфітевзису (як уже згадувалося, у випадку оренди землі сільськогосподарського призначення мінімальний строк оренди становить 7 років).

Розмір та періодичність оплати за договором емфітевзису

Розмір плати, її форма, умови, порядок та строки її виплати встановлюються договором емфітевзису. На відміну від договору оренди землі, розмір плати за договором емфітевзису не залежить від нормативної грошової оцінки землі. Оплата може здійснюватися як періодично, так і разовим платежем, або ж за будь-яким іншим принципом, визначеним сторонами. На відміну від договору оренди землі, законодавчо не встановлені межі розміру оплати за договором емфітевзису.

Особливі умови договору емфітевзису

Поряд з очевидними перевагами емфітевзису над договором оренди землі, цей правовий інститут має і свою специфіку: на відміну від договору оренди землі, емфітевзис може відчужуватися іншій особі землекористувачем (власник земельної ділянки має переважне право на купівлю емфітевзису).

Якщо за договором оренди землі сторони можуть бути замінені лише за спільною згодою (крім встановлених законодавством випадків), орендар має право передавати землю в суборенду лише якщо це передбачено в договорі оренди, то у випадку укладення договору емфітевзису землевласник, якщо землекористувач використовує землю за цільовим призначенням і не погіршує характеристик земельної ділянки, має достатньо обмежені засоби впливу на користування землекористувачем земельною ділянкою.
Варто також зазначити, що емфітевзис може передаватися землекористувачем у спадок.

Підстави припинення емфітевзису

Підставами припинення права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) відповідно до Цивільного та Земельного кодексів України є:
  • Поєднання в одній особі власника земельної ділянки та землекористувача;
  • Закінчення терміну, на який було надано право користування;
  • Відчуження земельної ділянки приватної власності для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності;
  • Невикористання земельної ділянки для забудови у разі користування чужою земельною ділянкою для забудови протягом трьох років;
  • Припинення дії договору, укладеного у рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів емфітевзису та суцерфіцію, укладених у рамках такого партнерства);
  • Рішення суду.
Заступник начальника відділу
«Гребінківське бюро правової допомоги»
Зоя Скляр
пров. Спортивний, 11, м. Гребінка


Схожі матеріали:

👁 1327
Категорія: Правова допомога
Теги: Емфітевзис, земля, Договір
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Як за 2 хвилини відмити старі каструлі в...

/_pu/62/09016139.jpg

Який доступний та смачний продукт знизит...

/_pu/62/80528090.jpg

Жодних стимуляторів зростання: лише одна...

/_pu/63/56447397.jpg

Огірки попруть як скажені: посадіть ці р...

/_pu/63/73545816.jpg

Редкие женские имена, которые знают не в...

/_pu/64/06252270.jpg

Які симптоми лікує CBD

/_pu/65/87706257.jpg

Фитнес - залог не только стройного тела,...

/_pu/66/19505896.jpg

Свадьба в стиле Бохо: идеи создания боге...

/_pu/62/47163956.jpg

Зробіть так, щоб зелені перці вмить дозр...

/_pu/63/74504912.jpg

Найневдаліші сусіди для яблуні: що катег...

/_pu/62/20867803.jpg

Почему так много дизайнеров по свету люб...

/_pu/67/45964647.jpg

Способи вирахувати зраду: 3 речі, які ви...

/_pu/62/09671302.jpg