Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Макіяж Схуднення Все для неї
Мода і стиль Ефективні дієти Свіжі ідеї манікюру
Маски для обличчя Догляд за волоссям Догляд за тілом. Масаж


Вагітність після 35 років. Радощі, небезпеки, пастки


Вагітність після 35 років. Радощі, небезпеки, пастки

Протягом останніх 15 років кількість перших пологів у жінок віком від 30 до 39 років більш, ніж подвоїлася. За цей же період на 50% зросла кількість жінок, віком понад 40 років, що народжують вперше.

Десять років тому біологічний годинник жінки починав тривожно дзвонити, коли їй було 30. Сьогодні перший дзвінок звучить десь у 35 років або навіть після сорока. В результаті чого так піднялася планка, що обмежує вік породіль? Одна з причин – більша безпека.

Передродові дослідження зменшили небезпеку народження сорокарічними жінками дітей з генетичними відхиленнями від норми до рівня ризику двадцятирічних. З’явилися нові методи лікування безпліддя, яке частіше зустрічається у жінок після 35 років.

Нові досягнення медицини у сфері надання допомоги майбутній матері, яка страждає хронічним захворюванням або у випадку важкого перебігу вагітності, дозволили жінкам народжувати нормальних, здорових дітей. Безпечні види контрацепції і така популярна особистість, як голлівудська актриса Кім Бесінджер, що стала зразком для наслідування, котра вперше народила після сорока років, також сприяли поширенню думки – «ніколи не пізно».

Сьогодні багато жінок вважають, що вони без шкоди для себе можуть відкласти народження дитини до певного часу, що для багатьох означає – допоки вони не отримають освіту, не досягнуть успіхів у професійній діяльності, не зміцнять своє фінансове становище і не знайдуть відповідного супутника життя.
Насправді багато жінок не зі своєї волі пізно народжують дітей. Пізня вагітність може бути наслідком безпліддя, пізнього вступу в шлюб або повторного заміжжя.

У якому віці найкраще народжувати


Хоча, згідно з медичними показниками, вважається, що найкраще народжувати у віці між 20 і 24 роками, багато жінок відчувають, що в цьому віці емоційно вони до цього не готові. Для деяких жінок, чиє дитинство припало на 50-60-і роки, цей вік був швидше тривалим перехідним віком, ніж початком дорослого життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бюстгальтер і трусики мають бути одного кольору і фасону

Такий зсув означає, що жінки досягають емоційної зрілості через 10 років після піку фізичної зрілості. Але насправді жінка, котра вперше народжує в старшому віці, не така, якою вона, за визначенням, повинна бути. Навіть у медичній літературі цей термін з’являється все рідше і рідше. В наші дні 35-річна жінка, що завагітніла, не потрапляє автоматично до групи високого ризику. Одним приводом для занепокоєння стало менше.

Дійсно, якщо жінка віком понад 35 років фізично здорова, не безплідна, не мала викиднів, її шанси народити нормальну, здорову дитину майже такі ж, як у двадцятирічної.

Як оцінити рівень ризику

Вагітна після 35 років, звичайно, не може бути повністю звільненою від ризику, але він буває не таким великим, як ви думаєте, і в багатьох випадках його можна звести до мінімуму. Ось які моменти слід врахувати не дуже молодій жінці, якщо вона хоче вперше народити.

По-перше, вам може виявитися важко завагітніти. Є документальні дані, що після 35 років здатність до дітородіння поступово зменшується.

Якщо навіть не брати до уваги такий несприятливий фактор, як передчасне настання менопаузи, це означає, що ви можете зачати одного дня і не можете зачати наступного. Щоб зачати, вам може знадобитися 6 – 12 місяців замість чотирьох.

Але велика небезпека, яка підстерігає таких жінок старшого віку, пов’язана з народженням дитини з генетичними відхиленнями, насамперед, зі синдромом Дауна.

Статистика показує, що для 40-річної жінки небезпека народити дитину з хворобою Дауна в дев’ять разів більша, ніж для 30-річної. Для 40-річної жінки ймовірність народження дитини зі синдромом Дауна становить менше, ніж 1%. І, хоча з віком ризик збільшується, для 45-річної жінки він становить 3%, тобто, якщо поглянути з іншого боку, вірогідність народження здорової дитини складає 97%.

У жінок віком понад 35 років частіше, ніж у молодших виникають ускладнення зі здоров’ям під час вагітності, особливо це стосується діабету і високого кров’яного тиску, які взагалі властиві людям старшого віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щоб губи не тріскались ...

За статистикою, у жінок більш старшого віку також підвищується небезпека ускладнень вагітності, включаючи відшарування плаценти і патологічний стан плоду, які потребують медичного втручання і можуть мати дуже серйозні наслідки для здоров’я як матері, так і дитини. Збільшується і вірогідність викидня. Пологи можуть бути важчими і тривалішими, а це при нинішній поширеності кесаревого розтину – основні показання для нього. Однак дослідження показали, що в середньому тривалість пологів у пізніх породіль перевищувала тривалість пологів у молодих всього на 45 хвилин.

Збільшується також ймовірність – просто з причини більш тривалого часу, проведеного на цій планеті – того, що жінка більш старшого віку зазнала впливу потенційно шкідливих токсичних речовин з навколишнього середовища. Для жінок віком понад 35 підвищується небезпека виникнення проблем у зв’язку з ендометріозом і фіброзними пухлинами, які можуть впливати на фертильність і перебіг вагітності.

Але всі ці види небезпек можуть бути зведені до мінімуму, якщо жінка, яка, ймовірно, ретельно планує вагітність, заздалегідь підготує себе фізично до майбутньої вагітності.

Органи плоду формуються в перші 12 тижнів вагітності, і в цей час плід найбільш вразливий, вважають лікарі, тому, якщо до того, як завагітніє, ви будете правильно харчуватися, відмовитеся від сигарет і алкоголю, кофеїну і наркотиків, будете приймати вітаміни і займатися фізичними вправами, ви збільшите свої шанси легко і добре перенести вагітність і народити здорову дитину. Але вагітність – не час для початку фізичних занять, попереджають лікарі. Потрібно фізично підготувати себе до майбутнього заздалегідь, до того, як ви завагітнієте, тоді вам легше буде впоратися з проблемами, якщо вони виникнуть.

Правильна оцінка реального ризику може допомогти жінці, котра вперше народжує в старшому віці, зменшити стрес під час вагітності, який нерідко призводить до ускладнень під час пологів. Найгірше, якщо вас, здорову жінку, зарахують до категорії породіль підвищеного ризику, тому що вік сам по собі може негативно впливати на вас. Кожна емоція супроводжується змінами в біохімії організму. Якщо ви вважатимете, що ви хворі, ви справді можете захворіти.

Якщо лікар надто стурбований

Якщо такий безперервний нагляд викликає підозри і навіть тривогу у майбутніх мам старшої вікової групи, то в цьому є частка провини лікаря, якого вчили, що такі вагітні належать до групи підвищеного ризику.

Низка досліджень дають можливість припустити, що ця стурбованість лікарів-акушерів, принаймні частково, веде до більшої кількості кесаревих розтинів у жінок від 35 років, порівняно з молодшими. Акушерів багатьох поколінь вчили, що вік є фактором ризику.

Якщо жінці близько сорока, і вона буде народжувати вперше, при перших ознаках появи якої-небудь проблеми лікар починає діяти. Він поспішає втрутитися, На жаль, старим дослідженням жінок старшого дітородного віку не можна довіряти повністю. Колись жінки цього віку або вже мали багато дітей, і зі здоров’ям у них було не все гаразд, вони вже «зносилися», або ж це були жінки, які тривалий час – може бути, впродовж останніх 15 років – намагалися завагітніти, але у них були викидні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Самі разповсюдженні міфи в жіночому фітнесі

У дослідженнях, проведених останнім часом, основна увага зверталася на жінок, які більшою мірою відповідали сучасній демографічній ситуації: ці жінки, як правило, належали до середнього класу, були добре освіченими, народжували першу, а не десяту дитину. Якщо з цієї картини усунути фактор безпліддя, то жінки старшого дітородного віку та їхні молодші сестри не дуже відрізняються одна від одної.

Зараз з’явилися молоді лікарі-акушери, яких навчали по-новому, багато медичних підручників переписуються.

Правильно вибрати час


Стає абсолютно очевидним, що пізнє материнство має низку переваг.

Жінки, які не поспішають народжувати дітей, виявляються найкраще підготованими до виношування і виховання дітей. Доведено, що старші жінки під час вагітності не страждають амбівалентністю почуттів і рідше переживають внутрішні конфлікти. Вони набагато більше схильні дивитися на вагітність, як на благословення Боже, і не тому, що не могли народити раніше. З віком і досвідом приходить знання – хто ви і чого хочете.

Ви більш дисципліновані, живете в гармонії зі собою.

Ви розумієте, від чого вам доведеться відмовитися, і що на вас чекає.

Вагітність у більш пізні роки зазвичай припадає на час глибоких роздумів, рішення приймають двоє зрілих людей, що мають великий життєвий досвід. Залежно від віку, подружжя може побачити в ній «останній шанс» і тому прийняти як дорогоцінний подарунок долі.

Дослідження показало, що пізня дитина особливо багато значить для матері; жінка в такому віці менш схильна до стресів, більш відкрита і зацікавлена в засвоєнні нового, ніж молоденькі матері. Пізня дитина приходить у світ як безцінний подарунок для жінки, яка знає, чого хоче.

В одній американській лікарні було проведено дослідження, під час якого порівнювали почуття жінок різного віку, що народжували вперше; виявилося, що жінки старшої вікової групи під час вагітності зазнали меншого стресу, ніж зовсім молоді жінки, незважаючи на підвищений ризик – народити дитину з генетичними відхиленнями, незважаючи на те, що дитина, цілком ймовірно, більше змінить її звичне життя. У старших жінок, більшість з яких пізніше вступили в шлюб, на думку дослідників, через їхній вік є більше шансів стати впевненішими, більш незалежними, відчути себе більш успішними, а це покращує їхній настрій у період вагітності. Хоча з наближенням пологів у них може спостерігатися пригнічений стан, проте він не так сильно виражений, як у молоденьких жінок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що твої трусики розкажуть про твого чоловіка

Крім того, старша жінка, яка всі свої молоді роки присвятила кар’єрі, може дивитися на вагітність як на можливість випробувати себе в тому, що залишалося білою плямою на карті її життя.

На відміну від молодої жінки, яка ще не знайшла своє місце в світі, жінка більш старшого віку менше схильна чекати від дитини, що вона стане втіленням її сподівань. Вона також не вважає, що дитина «тягне її назад», коли намагається завершити те, що не встигла. Пізні породіллі вже подбали про те, щоб стати професіоналами.

Зворотній бік медалі

Пізнє материнство, звичайно, має негативні сторони. Жінки старшого дітородного віку не так швидко поправляються від пологів, як молоді жінки.

Деяким жінкам буває важко звикнути до вимог, пов’язаних з доглядом за дитиною після того, як протягом десятиріч вони піклувалися тільки про себе. Дуже організована жінка погано себе почуває в ситуації, коли все – вагітність, пологи, догляд за дитиною – не піддається плануванню, як це найчастіше й буває. Що стосується пізньої вагітності, то є й інші речі, з якими не можна не рахуватися. Хоча зараз і народжують у більш пізньому віці, все ж є момент, коли народити – буває занадто пізно.

Батькам доводиться обмежитися однією дитиною або народжувати дітей з дуже маленьким інтервалом. Деякі противники пізнього народження дітей вказують, що батьки часто занадто балують їх – синдром дорогоцінної дитини – особливо – якщо дитина одна. Проте таку тенденцію можна спостерігати у будь-якій віковій групі.

Треба зупинитися і на іншій арифметиці. У 35, 40 років жінка може виявитися одночасно і в ролі новоспеченої матері, і в ролі доглядальниці своїх старих батьків.

Мами зі сивим волоссям


Які типи рольових моделей сивочолі батьки можуть запропонувати тинейджерам? Через велику різницю у віці між батьками і дитиною існує небезпека виникнення розриву між поколіннями. Багато батьків, які пізно народили дітей, виявляються занадто зайнятими, щоб відчути себе старими.

Пізнє материнство зобов’язує вас залишатися молодою. Ви на все відгукуєтеся, у всьому берете участь.

www.medobzor.net


Схожі матеріали:

👁 15402
Категорія: Все для неї
Теги: шлюб, вагінтність, Пізнє материнство, стрес, заміжжя, дитина, жінка



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Що таке база для нігтів та її види

/_pu/70/69796992.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Як романтичні фільми руйнують наше уявле...

/_pu/69/91573937.jpg

Киста почки – что это за патология и ког...

/_pu/70/93957636.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Як підвищити приживаність живців троянд ...

/_pu/70/30499224.jpg

Переваги безкаркасних скляних перил

/_pu/70/16571060.jpg