Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Як написати автобіографію: обов'язкові відомості і основні правила складання розповіді про себе

Що обов'язково має бути в автобіографії


Автобіографічний документ є повним описом життя людини з вказівкою усіх основних фактів і подій. Частково, в нім можуть міститися думки, переживання і навіть погляди на життя. Перед тим, як написати автобіографію, треба розібратися, коли і в яких ситуаціях вона потрібна, а також яких правил варто дотримуватися, розповідаючи про себе.

Коли потрібна автобіографія

Автобіографію може написати хто завгодно. Вона дозволяє людині розкритися, розповісти про себе, свої досягнення і життєві помисли. Художники, поети і інші діячі мистецтва і культури складають такі документи для прихильників своєї творчості.

Коли потрібна автобіографія


Що до звичайних людей, найчастіше вони розповідають про себе у письмовій формі в наступних ситуаціях:
  • Вступ у вищий учбовий заклад (коледж, інститут, університет або академію)
  • Зарахування в кадровий резерв або працевлаштування
  • Вступ в політичну партію або іншу громадську організацію
  • Висовування власної кандидатури на виборну посаду (депутат усіх рівнів, глава ОСББ і так далі)
  • Подання заявки на грант
  • Участь в конкурсах (особливо тих, які організували або спонсорують державні структури)
  • Оформлення опікунства
  • Зміна громадянства (переїзд в іншу країну на ПМЖ або отримання посвідки на проживання)
Офіційного (а значить і єдино вірного) способу складання біографії не існує. Людина пише її самостійно, розповідаючи про себе від першої особи. Само собою, що ніхто не чекає від суб'єкта тексту, що відповідає усім літературним нормам, але у будь-якому випадку, має бути написане грамотно і читане. Такий документ допомагає скласти враження про його автора.

Як написати автобіографію

Незважаючи на відсутність суворих правил і шаблонів для розповіді про себе, при написанні автобіографії треба дотримуватися загальноприйнятих норм. Текст може бути написаний від руки, або надрукований на листі формату А4. Якщо ваш почерк складає бажати кращого, або ви не можете акуратно писати вручну, краще все-таки надрукувати автобіографію.

Як написати автобіографію
 

В основному, ніхто не читає увесь документ цілком, його переглядають по діагоналі, зупиняючись на основних пунктах або звертаючи увагу на окремі моменти, що представляють особливу важливість. Отже, треба, щоб автобіографія була не дуже довга (не більше 1 листа) і виглядала акуратно.

Неприпустимо здавати її на пом'ятому, пожовклому або надірваному листку. На папері не повинно бути плям і інших слідів. Бажано помістити лист у файл і віддавати його на прочитання у такому вигляді.

У автобіографії повинна чітко простежуватися тимчасова послідовність подій. Не можна спочатку писати про отримання вищої освіти, а потім вже розповідати про шкільні роки. Дитинство і юність людини рідко бувають наповнено значимими подіями, отже, про них не варто розповідати детально, досить вказати номер школи, в якій ви вчилися. Про шкільні кухлі або олімпіади можна не згадувати або зробити це побіжно, без особливих подробиць.

Дати у біографії вказуються одним з наступних способів:
  • У скобочках після кожної події
  • За допомогою приводів "З" і "По" перед кожним абзацом
  • Через тире
Вибраного варіанту викладу треба дотримуватися в усьому документі. Говорячи про часові проміжки, слід уникати розмитості. Тобто, не можна вказати період навчання в університеті, як "приблизно 5 років", мають бути дані про роки надходження і отримання диплому або припинення навчання (з поясненням причини і логічним обгрунтуванням цього кроку). Біографія з нечіткими формулюваннями і розмитим описом життя створює враження, що її автор - украй невпевнена в собі людина.

Що обов'язково має бути в автобіографії


Що обов'язково має бути в автобіографії
 

Незважаючи на вільний стиль викладу, в автобіографічній розповіді обов'язково має бути вказана дата народження, ПІБ по паспорту, а також основні дані про освіту і трудову діяльність. Причому, стажування теж вважаються трудовим процесом, тому про них буде незайве коротке розповісти.

Якщо ви маєте якісь нагороди, досягнення або маєте додаткові навички, про них бажано згадати. Те ж саме торкається освітніх курсів і хобі.

У автобіографії обов'язково пишеться сімейний стан. Коли людина мешкає з родичами, їх імена і міру спорідненості (батьки, діти і так далі) теж слід вказувати.

Жінки надають відомості про декретну відпустку (якщо такий був), а чоловіки не забувають написати про термінову службу у збройних силах.

Наостанок можна приділити трохи уваги власним особовим характеристикам. Наприклад, повідомити, що ви спокійна, цілеспрямована і наполеглива людина, або розповісти двома словами про свою любов до вивчення усього нового.

Як написати автобіографію
 

Нерідко від претендентів вимагають автобіографію при розгляді їх кандидатур для прийому на роботу. При цьому, багато організацій пропонують складати документ за наданим шаблоном. Це спрощує роботу HP- менеджерів і допомагає швидше систематизувати дані, а потім обробити їх. Писати про щось, не згаданому в шаблоні, не коштує, оскільки для цієї організації це, очевидно, не важливо.

Щоб не здатися дивною або навіть неурівноваженою людиною, не пишіть про себе занадто особистих відомостей і тим більше, не повідомляйте нічого компрометуючого.

Автобіографія допомагає скласти загальний психологічний портрет людини, а також зрозуміти, наскільки доладно і послідовно він або вона уміє викладати думки. До того ж, короткі дані про біографію заносяться в особисту справу і зберігаються у відділі кадрів, тому правильно скласти біографію дуже важливо.


Схожі матеріали:

👁 3667
Категорія: Суспільство та життя
Теги: автобіографія, психологія, робота, ради, успіх



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Користь для щитовидної залози та покраще...

/_pu/70/19679590.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg

Вибираємо ідеальний бюстгальтер з пороло...

/_pu/70/74153786.jpg

Як роздягнутися перед чоловіком - прийом...

/_pu/70/85268573.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Чому ми засинаємо після сексу?

/_pu/70/72609186.jpg

Як зрозуміти, що шкіра зневоднена і їй п...

/_pu/70/33663710.jpg