Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV    
Суспільство та життя Психологія Народні заговори


Як позбутися закоханості

Для психіки людини закоханість є бажаним стресором, що активізує всі системи організму і тому вже корисним. Вже тому, що джерело психічного здоров'я не так усередині людини, як у її стосунках з іншим.


закоханість

Для психіки людини закоханість є бажаним стресором, що активізує всі системи організму і тому вже корисним.

Вже тому, що джерело психічного здоров'я не так усередині людини, як у її стосунках з іншим.

Інша річ, що буде в результаті і багатьох лякає саме це. Якщо вступили з людиною в емоційний (і ближчий) контакт, забути його якийсь час буде важко.

Наслідки довіри, наслідки помилок. Щоб зрозуміти, як позбутися, треба знати, що таке закоханість.

За давньою традицією (притчею) жила людина, і за гріхи розділена на дві половинки, і тепер ці «половини» нібито намагаються з'єднатися, тобто знаходяться в пошуку один одного.

Але ніхто не знає, як його половинка виглядає (не лише зовні), тому нерідко, нудьгувавши, приймають те, що є, що доступно і виявляє взаємні почуття.

Потім з плином часу (цей період – до стійкої звички – і є умовна закоханість) з досвіду спілкування стає ясно, що «половинка» не зовсім твоя, іноді двоє вважають, що вони поєдналися в «третій половинці», в дитині, і живуть разом не стільки за звичкою, скільки заради дітей.

А діти, дорослішаючи, шукають свою половинку та мріють про самостійність, щоб скоріше залишити контроль власних батьків. Приблизно так людство ще більше «половине» і дробиться.

Досить дивне почуття у типової людини – бажання позбутися закоханості. Адже ніхто не сказав, що закоханість – лише ейфорія від щастя; вона і страждання теж принаймні в період адаптації характерів у парі.

Реально багато випадків, коли людина намагається свідомо відмовитися від партнера, від закоханості і досягає в цьому лише тимчасового успіху, потім бажання з'єднатися з'являється знову.

Тому ви можете скуштувати, але «гарантію дає лише страховий поліс».

Більше того, точного значення кохання та закоханості не існує зовсім. Це таємниця природи. Так, можна пояснити поняття медичними, нейрофізіологічними, соціологічними та психологічними інструментами і робити деякі рекомендації на їх основі, що відбувається навколо.

Проте узагальнення та «рецепти» майже нікому не допомагають. Усе це напівзаходи – паліатив, як і шлях розуміння істини. Немає нічого «вірного» чи «невірного», «логічного» та нелогічного», як і життя (до смерті) істина – нескінченна.

Так, закохані почасти (у немедичному сенсі) «збожеволіли», іноді такі судження мають місце з боку. Але як зрозуміти людину, яка не може виносити "муки спілкування" з предметом своїх бажань і при цьому хоче, не може інакше, близького спілкування з предметом захоплення.

Буквально є два набори суперечливої інформації. Що є відправною точкою припинення відносин під час закоханості. Тут головне – усвідомлення моменту, розуміння, що інакше не може.

У конкретних рекомендаціях зазначимо таке.

Щоб позбавитися закоханості, необхідно реалізувати два важливі аспекти - замісні реакції та виплеск емоцій. Залучення та підвищення «гормонів радості». Це може бути новий партнер. І гіркий шоколад. І подорожі. І спорт. Так, відмовившись від колишнього близького зв'язку, ви відчуєте себе набагато краще.

З фізичних вправ – дихальна гімнастика. На глибокому вдиху вважайте про себе до 4 (кожен рахунок приблизно 1 раз на секунду), на видиху - рахунок до 6 і, наскільки можна, на кілька секунд затримайте дихання.

Як варіант, за хвилину люті і агресії про себе і без дихальної гімнастики рахуйте до 8-10 і потім у зворотному порядку.

Це допомагає відновити здатність мислити без емоційного чинника, щоб не сказати партнеру непотрібного та зайвого, бо навіщо вам його реакцію ваш випад? Так насправді надійде лише непоправний нарцис.

"Закриваючи" свої почуття і відмовляючись від закоханого спілкування, поговоріть "з дзеркалом". Це працює. Тому що деяким людям простіше написати (у месенджерах), ніж сказати навіть телефоном: такі особливості.

Тому, перебуваючи одні в кімнаті, розмовляйте перед дзеркалом як перед партнером, особливо це важливо зробити перед тим, як написати йому «гидоти».

Цей метод (вище) продовжує варіанти «виплескування» емоцій на папір чи розмову із дзеркалом. Напишіть на аркуші або скажіть дзеркалу все, що ви думаєте про те, хто вас засмутив, І так стане набагато легше. Папір потім можна зім'яти або порвати. Важливим є виплеск емоції – і це один із варіантів.

Теологічні та релігійні практики. Справа навіть не в тому, до якого релігійного праксису (ординації) належить людина, а в тому, що вона сподівається на потойбічні сили та отримує «пігулку підтримки», це має ефект для психіки людини, навіть якщо йдеться про умовне «плацебо».

Відмінний спосіб для жінок – придбання чогось. Якою б не була покупка за обсягом чи цінністю – цим легко підняти себе настрій. Так само як і гастрономічним задоволенням.

Загалом ми підійшли до ще одного важливого кроку щодо поповнення позитивних емоцій при відмові від закоханості – дивуйте себе. Це допоможе впоратися із суб'єктивним сприйняттям несправедливості до вас (від іншого) у минулих стосунках. Такий ще один спосіб "замісної практики", про яку говорили вище.

Намагайтеся не відкладати ці заходи. Бо все гаразд вчасно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити коли закохана пара весь час свариться

Важливо віддати емоції, не тримати почуття у собі, шукати шляхи виходу їм. Можна бити грушу у спортзалі чи бігати на довгі дистанції. В'язати, вишивати, розфарбовувати картини. Писати книги нарешті.

Виплескуючи туди всі свої почуття про колишню закоханість та його об'єкт. Так і тягне обговорити ситуацію з друзями та родичами, але це не найкращий варіант.

У цій ситуації однаково марні і посередність (оцінок) та геніальність. Вам потрібно зрозуміти головне - чи хочете ви уникнути цієї закоханості, і це питання навряд чи з'явиться у вашій свідомості тільки один раз, ви будете думати про це з різною періодичністю.

Тому важливо визначитися, а чи треба «закривати питання». Якщо треба – питання, звісно, закриється.

Ми помиляємося, знову шукаємо контакти у протилежної статі і ніколи не знаходимо їх тією мірою, щоб вони повністю і завжди відповідали нашим уявленням. Це ми описали у перших абзацах – про «половинки».

Не приймаючи це (свідомістю), ми шукаємо знову і знову і знову помиляємося. Простіше прийняти…

Ми зовсім не хочемо завойовувати жодного іншого. Ми хочемо у сучасному турбулентному світі розширити наш контроль до кордонів іншого та бажано підкорити його своїм цілям.

Але люди не знають, що робити з цим «іншим» (партнером), адже він вже конкретно сформований світ. Переробляти намагаються, але безглуздо, і в цьому трагедія типових особистих відносин, що не відбулися.

Ми в безглуздому становищі людини, яка рветься до особистої мети, яку вона боїться разом з іншим досягти. Навіть не потрібно інших світів. Нам потрібне в іншому «дзеркало». Людині потрібна людина.


Схожі матеріали:

👁 266
Категорія: Психологія
Теги: ради, Любов, Закоханість, психологіяВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Депиляция – эффективное удаление нежелат...

/_pu/70/77533039.jpg

Выбор кафеля для кухни: Советы и Тренды

/_pu/70/06260094.jpg

Розмова під час сексу: довіра, повага та...

/_pu/70/98776348.jpg

Ремонт под Ключ: Творческий Подход к Пре...

/_pu/70/28178354.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg

Які шарфи та снуди практичніше обирати д...

/_pu/70/58192117.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Как предотвратить повреждение зрительног...

/_pu/70/18888637.jpg

Експерти рекомендують завжди возити з со...

/_pu/70/16389617.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Як зменшити споживання палива та не нашк...

/_pu/70/71641371.jpg