Фахівці пояснили, чим COVID-19 відрізняється від грипу і як поширюються віруси

Смертність від SARS-CoV-2 вище, ніж від грипу, особливо від сезонного грипу

Всесвітня організація охорони здоров’я проводить порівняння COVID-19 з грипом. Обидва викликають респіраторні захворювання, але між цими двома вірусами і тим, як вони поширюються, є важливі відмінності.

Про це повідомляють фахівці Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ.

Чим схожі COVID-19 і віруси грипу?

По-перше, COVID-19 і віруси грипу мають подібну клінічну картину захворювання. Тобто вони обидва викликають респіраторне захворювання, яке представляє собою широкий спектр захворювань від безсимптомного або легкого до важкого захворювання і смерті.

По-друге, обидва віруси передаються при контакті, краплях і фомітах. В результаті ті ж заходи громадської охорони здоров'я, як гігієна рук і дотримання дихального етикету (кашель в лікоть або в одноразову серветку), є важливими діями, які все можуть попередити інфекцію.


Чим COVID-19 відрізняється від грипу
 

Чим відрізняються COVID-19 і віруси грипу?

Швидкість передачі є важливою відмінністю між двома вірусами. Грип має більш короткий середній інкубаційний період (час від зараження до появи симптомів) і більш короткий послідовний інтервал (час між послідовними випадками), ніж у вірусу COVID-19. Послідовний інтервал для вірусу COVID-19 оцінюється в 5-6 днів, в той час як для вірусу грипу послідовний інтервал становить 3 дні. Це означає, що грип може поширюватися швидше, ніж COVID19.

Крім того, передача в перші 3-5 днів хвороби або потенційно предсимптомна передача - передача вірусу до появи симптомів - є основною причиною передачі грипу. Хоча ми маємо дані про поширення вірусу SARS-CoV-2 за 24-48 годин до появи симптомів, в даний час це не є основною причиною передачі.

Передбачається, що репродуктивне число Ro - число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина - для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5, що вище, ніж для грипу. Проте, оцінки як SARS-CoV-2, так і вірусів грипу дуже контекстні і специфічні для часу, що ускладнює прямі порівняння.

Діти є важливими факторами передачі вірусу грипу в суспільстві. Для вірусу SARS-CoV-2 початкові дані показують, що діти страждають менше, ніж дорослі, і що частота випадків у віковій групі 0-19 років низька. Додаткові попередні дані, отримані в домашніх господарствах в Китаї, показують, що діти заражаються від дорослих, а не навпаки.

У той час як спектр симптомів для цих двох вірусів однаковий, частина з важким захворюванням, схоже, відрізняється. Для COVID-19 дані на сьогоднішній день припускають, що 80% інфекцій є легкими або безсимптомними, 15% є тяжкими інфекціями, які вимагають кисневої терапії, і 5% є критичними випадками, які вимагають штучної вентиляції легень. Ці важкі і критичні випадки інфекції більш серйозніші, ніж спостерігається для при грипі.

Найбільш схильні до ризику важкої грипозної інфекції діти, вагітні жінки, люди похилого віку, люди з хронічними захворюваннями і люди з імунодефіцитом. Для COVID-19 поточні дослідження показують, що старший вік і наявні супутні захворювання підвищують ризик розвитку важкої інфекції.

Смертність від SARS-CoV-2 вище, ніж від грипу, особливо від сезонного грипу. Хоча для повної розуміння справжньої смертності від COVID-19 буде потрібно якийсь час, наявні у нас дані показують, що коефіцієнт летальності (число зареєстрованих смертей, поділене на зареєстровані випадки) становить 3-4%, частота смертей від інфекції (число зареєстрованих смертей, поділене на кількість інфекцій) буде нижче. Для сезонного грипу летальність зазвичай значно нижча 0,1%. Однак летальність в значній мірі визначається від доступності та рівня надання медичної допомоги.

Збудник нового коронавірусу та механізм передачі недостатньо вивчені, тому доцільно нагадати основні принципи зниження загального ризику захворювання на ГРВІ:
  • уникати близького контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
  • частіше мити рук з милом, особливо після безпосереднього контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
  • уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
  • люди із симптомами гострої респіраторної інфекції повинні дотримуватися правил поведінки під час кашлю та чхання (не підходити надто близько до співрозмовників, прикривати рота і носа одноразовими серветками, частіше мити руки, максимально обмежити контакти з іншими людьми).

Про самоізоляцію і для чого вона потрібна

Для кого потрібна самоізоляція:
  • для тих, хто очікує результати тесту на новий коронавірус;
  • для тих, хто близько контактував з особами, що захворіли на COVID-19;
  • для тих, хто нещодавно повернувся із країн, де зафіксовано новий коронавірус (навіть якщо відсутні симптоми).
Незважаючи на те, що в даний час в Китаї та світі проводяться клінічні випробування ряду лікарських засобів і розробляється більше 20 вакцин для COVID-19, в даний час немає ліцензованих вакцин або терапевтичних засобів для COVID-19. Навпаки, противірусні препарати та вакцини доступні для грипу. Хоча вакцина проти грипу не ефективна проти вірусу COVID-19, рекомендовано проходити вакцинацію щороку, щоб запобігти зараженню грипом.

Станом на ранок 27 березня на території Вінницької області зареєстровано 42 підозри на COVID-19. У 27 випадках діагноз лабораторно не підтверджений, в 9 випадках виявлений коронавірус, в тому числі в однієї дитини. Зразки матеріалів ще від 6 хворих досліджуються.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/


Схожі матеріали:

Категорія: Здоров'я
Переглядів: 81 | Теги: коронавірус, Віруси, COVID-19, грип
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email:
Усі смайли
Код *:ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Шьем все или преимущества, которые дает ...

/_pu/49/84911187.jpg
Одяг для плавання у басейні: опис, види,...

/_pu/47/56144602.jpg
Торгівля людьми: шляхи запобігання та пр...

/_pu/51/96949581.jpg
Дивний тренд у світі нижньої білизни: в ...

/_pu/50/08022441.jpg
Аспірин знижує ризик розвитку раку травн...

/_pu/51/85131640.jpg
Как и когда становиться на учет по берем...

/_pu/50/01847468.jpg
Зрілі стосунки

/_pu/46/81624778.jpg
7 домашних средств от прыщей, которые ра...

/_pu/47/54635345.jpg
7 міфів про целюліт

/_pu/49/21157042.jpg
Где покупать семена

/_pu/49/64168997.jpg
Хочете прибрати жир з живота? Декілька р...

/_pu/48/65971360.jpg
Super Mario Bros отправляется на ледовое...

/_pu/47/40300030.jpg

Гребінка | Гребінківський міський сайт Grebenka.com © 2020