ТОП матеріалів за рейтингом    Найбільш обговорювані    Зверніть увагу!    Соціальний захист     ТОП найпопулярніших    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   




Існує кілька сортових типів винограду: столовий, технічний, безіменний, універсальний

Ще дуже, дуже давно наші предки займалися виноградною справою. Це була швидше традиція, яка переходила із покоління в покоління. Виноград просто вражає нас своєю різноманітністю. Вирощують його практично на всіх світових континентах. Перш ніж писати про особливості вирощування винограду поговоримо про те, що ж ми знаємо про цю рослину?

Існує кілька сортових типів винограду: столовий, технічний, безіменний, універсальний. Виноград буває різної форми, кольору, розміру. Має безліч мінеральних і біологічно активних речовин, дуже потрібних нашому організму. З нього роблять компоти, варення, желе, сушать і отримують родзинки.

Екстракти винограду додають в різні косметичні засоби по догляду за тілом і шкірою. Він також підходить для дотримання дієти. Виноград служить прекрасним декором на присадибних ділянках. Його лоза розростається і можна прикрасити нею дахи будинків, альтанки, місця відпочинку. Він чудово захищає від сонячних променів і створює комфорт людині.

Деякі особливості вирощування винограду

Рослина невибаглива, але як і всім рослинам йому потрібен догляд. Садять виноград саджанцями, зазвичай у весняний період, поливають і підживлюють компостом, перегноєм. Після того, як виноград пустить коріння, він сам буде харчуватися з ґрунту. Розростається виноград вгору і для нього роблять різні пристосування, щоб виноградна лоза зростала зручно для садівників. Виноград відносять до ліан, і він володіє необмеженим зростанням.

На жаль, хвороби та комахи теж люблять виноград. Хвороби можуть мати вірусну, грибкову, бактеріальну природу. Часто розсадником бактерій і мікробів стають: опале листя і ягоди. Потрібно вибирати при посадці комплексно-стійкі сорти, перед утепленням на зиму робити профілактику залізним купоросом, обрізати зіпсовані ягоди і гілки (але не більше 20%), обробляти від шкідливих комах. Від шкідників виноград обприскують хімічними препаратами. Можна обприскувати біопрепаратами.

Розмноження відбувається саджанцями (застосовують частіше при виведенні нових сортів) і вегетативно (живцями). Якщо саджанець можна купити в будь-якому садовому магазині, то живці можна розмножити самостійно.
 

 

Підготувати матеріал до розмноження живцями слід восени. Нарізують відповідні гілки, проводять дезінфекцію, зв’язують у пучок, складають у поліетилен і відправляють у сховища: підвал, холодильник, або просто у прохолодне місце.

Навесні дістають і перевіряють на якість. Якщо при надрізі буде виступати рідина, то такі живці придатні для розмноження. Потім слід покласти живці в теплу воду (воду необхідно щодня міняти, і вона повинна бути чистою, краще брати воду з джерела) або в ємність із землею до проростання (бажано пластиковий стакан або пляшку, в яких на дні зроблений отвір).

Виноград добре переносить холодну пору року, але це залежить від того наскільки за ним правильно доглядали. Ослаблений, із захворюваннями на кущах виноград навряд чи перенесе морози. Тому протягом усього року необхідно ретельно стежити за виноградом і ягодами. Вчасно лікувати, не допускати шкідників, обрізати сухі гілки, хворі та ослаблені, підгодовувати добривами. Для винограду також важливо перед настанням холодів утеплити коріння.

Для початку потрібно обрізати лозу і пригнути до землі. Лозу прикріпити будь-яким способом до землі. Потім прикопати, або утеплити тирсою, листям, хвоєю. Важливий факт, що утеплювачі не повинні бути сирими. Помилковий спосіб утеплення поліетиленом, так як він послужить парником або теплицею.

Варто запам’ятати, що утепляти необхідно не тільки лозу, але і коріння. Розкривати виноград при настанні тепла не рекомендується, необхідно, щоб температура повітря стала стабільною. Лозу розпрямляють в горизонтальному положенні і при необхідності підв’язують.

Після зимового періоду можна обробити препаратами Хом або Оксихом, щоб уникнути грибних хвороб. Це допоможе поліпшити якість і кількість плодоношення.

Якщо правильно враховувати всі ці особливості вирощування винограду, то він принесе здорові, великі, соковиті ягоди.


Схожі матеріали:


    Блоги є видом матеріалу, який відображає винятково точку зору автора. Вона не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться.
   Точка зору редакції Grebenka.com може не збігатися з точкою зору автора. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує роль носія
👁 997
Категорія: Блог садівника
Теги: вирощування, виноград, сад


НАЙБІЛЬШ ЧИТАЄМІ БЛОГИ

 
/_sf/14/54877133.jpg

Заключні ігри з футзалу в рамках проєкту «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги»

/_sf/14/88048165.jpg

Нове дослідження показало, як можна запобігти розумовій стомленості

/_sf/14/18628872.jpg

Карлсон висміяв слова Путіна про "денацифікацію"

/_sf/14/01271784.jpg

В чому різниця між військовозобов'язаним та призовником

/_sf/14/82774962.jpg

План робіт у саду та городі на квітень

/_sf/14/68651316.jpg

Замовлення розв'язання задач швидка допомога

/_sf/14/10679928.jpg

Підготовка до складання тесту НМТ з репетитором



ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КОРИСНОГО


Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Прозора жіноча спідня білизна - гарні ко...

/_pu/70/70398749.jpg

Секс, потужний засіб від стресу

/_pu/69/44592895.jpg

Названо кулінарні помилки, які шкодять з...

/_pu/70/66948202.jpg

Чи потрібна зола смородині взимку: як вч...

/_pu/70/87839009.jpg

П'ять ознак того, що ви погана кохан...

/_pu/70/59107736.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Коли надмірне хвилювання заважає чоловік...

/_pu/70/14881768.jpg

Як боротися з апатією: від цього стану н...

/_pu/70/38380339.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Як розвантажити шлунок після новорічних ...

/_pu/69/84788078.jpg

Що потрібно їсти, щоб знизити ризик серц...

/_pu/70/78973269.jpg