Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


20.05.2023

NASA забезпечило найшвидшу лінію лазерного зв'язку космос-земля: 200 Гбіт/с


Надшвидкісні можливості лазерного зв'язку дозволять пакувати більше даних у кожну передачу з космосу


NASA забезпечило найшвидшу лінію лазерного зв'язку космос-земля

NASA досягло пропускної спроможності 200 гігабіт на секунду (Гбіт/с) на оптичній лінії зв'язку між супутником на орбіті та Землею, що є найвищою швидкістю передачі даних, досягнутою за допомогою оптичних технологій зв'язку.

Ці швидкості передачі даних стали можливими завдяки використанню лазерного зв'язку, який упаковує інформацію в коливаннях світлових хвиль у лазерах замість використання радіохвиль, як у більшості систем космічного зв'язку.

Ця лінія зв'язку була досягнута за допомогою системи TeraByte InfraRed Delivery (TBIRD), виведеної на орбіту супутником НАСА Pathfinder Technology Demonstrator 3 (PTD-3), і перевершила попередній рубіж 100 Гбіт/с, раніше продемонстрований тією ж командою в 20.

Завдяки швидкому з'єднанню TBIRD може відправити на Землю кілька тестових даних терабайт за один шестихвилинний прохід над наземною станцією. Один терабайт еквівалентний приблизно 500 годин відео високої чіткості.

"Досягнення 100 Гбіт/с у 2022 році було новаторським, і тепер ми подвоїли цю швидкість передачі даних - ця можливість змінить те, як ми спілкуємося в космосі", - сказала Бет Кір, керівник місії TBIRD у Центрі космічних польотів імені Годдарда НАСА у Грінбелті , штат Меріленд.


NASA забезпечило найшвидшу лінію лазерного зв'язку космос-земля
 

В даний час найчастіше використовуваною НАСА технологією для космічного зв'язку є радіо, відправлення даних методами, аналогічними тому, як радіопередачі відправляються на автомобільне радіо або як зв'язується стільниковий телефон з стільникової вишкою. Оскільки НАСА націлена на довгострокову присутність на Місяці та майбутні місії на Марс, ефективніший зв'язок необхідний для безперебійної роботи місії та ефективної науки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дрон-камікадзе IRIX здатний вражати цілі глибоко в тилу противника: час польоту до 4,5 години, дальність до 100 км.

Надшвидкісні можливості лазерного зв'язку дозволять пакувати більше даних у кожну передачу з космосу. Більше інформації про те, що може вивчати науковий інструмент - чи то зображення іншого світу, дані про космічне випромінювання чи щось ще - означає, що вчені на Землі мають більше даних для вивчення, що призведе до відкриттів, які будуть потрібні, щоб жити та працювати в інших світах.

Схожі матеріали:
👁 354
Категорія: Технології
Теги: супутниковий зв'язок, NASA
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ