Архів новин    Актуально    Шкільний екран    Зверніть увагу!    Соціальний захист     Гребінківська ОТГ    Лубенська РДА    Прес-реліз    Технології    Новини Полтавщини TV   


11.05.2024

Нові правила мобілізації: як зміняться перевірки від ТЦК на вулицях


Лише працівники поліції мають право на затримання


перевірки від ТЦК на вулицях

Адвокат розповів про права та обов’язки військовозобов’язаних та працівників військкоматів у світлі нового закону про мобілізацію, який набуде чинності через 10 днів. За новим законом, військовозобов’язаний повинен мати при собі військовий квиток і пред’являти його не лише на вимогу поліції, а й працівникам військкоматів. Раніше такої вимоги не було. Проте військовозобов’язаного так само не можна затримувати, крім випадків, коли він розшукується національною поліцією. Про це розповів адвокат Микола Максимов у інтерв’ю ТСН.

Лише працівники поліції мають право на затримання. Застосування сили дозволено лише співробітникам поліції, і штовхання військовозобов’язаних до транспорту працівниками військкоматів є незаконним. Якщо відбувається щось подібне, слід намагатися зафіксувати це на відео і попереджати співробітників військкоматів про незаконне позбавлення волі.

В Україні існує кримінальна відповідальність за публікацію інформації про переміщення ЗСУ, проте незаконні дії співробітників військкоматів можна фіксувати на відео та використовувати у скарзі до поліції чи ДБР на незаконне затримання.

Щодо виписки повісток на вулиці, питання законності заповнення порожнього бланка повістки залишається дискусійним. Деякі юридичні питання щодо цього залишаються невирішеними.

Щодо права на дзвінок адвокату, правоохоронцям та родичам, адвокат підтвердив, що телефон є власністю людини і не може бути вилучений. Військкомати фактично мають статус військових частин, і керівництво часто ухвалює рішення про те, що телефони мають бути вимкнені. Однак цього правила мають дотримуватися всі особи у приміщенні військкомату. Поза військкоматом людина має право на дзвінок адвокату, поліції та родичам, і це право має бути забезпечене.

Схожі матеріали:
👁 366
Категорія: Зверніть увагу!
Теги: перевірки, ТЦК, вулиця
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

СВІЖІ ПУБЛІКАЦІЇ