Архів новин    Новини Гребінки    Новини Полтавщини    Новини громади    Події    Суспільство    Освіта    Культура    Здоров'я    Спорт    Технології    Новини Полтавщини TV   



 
Правова допомога Поради спеціаліста Порадник "Поліція під контролем"


Документи для оформлення спадщини


Перелік документів, які потрібно подавати нотаріусу для оформлення спадщини у підтврдження факту відкриття спадщини, родинних зв'язків між спадкодавцем та спадкоємцями за законом

Після закінчення визначеного ст. 1270 Цивільного Кодексу України строку для прийняття спадщини (ч.і ст.1270 ЦК - для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини), на майно, що переходить за правом спадкування до спадкоємців, нотаріусом за місцем відкриття спадщини видається свідоцтво про право на спадщину. Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям, що прийняли спадщину, тобто тим, які постійно проживали разом із спадкодавцем чи подали заяву нотаріусу про прийняття спадщини.

Нотаріус при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства за законом осіб, які подали заяву про видачу свідоцтва, склад спадкового майна, на яке видається свідоцтво про право на спадщину. Факт смерті і час відкриття спадщини підтверджуються свідоцтвом про смерть спадкодавці виданим відповідним органом реєстрації актів цивільного стану. Місце відкриття спадщини підтверджується, наприклад, такими документами: довідкою житлово-експлуатаційної організації, довідкою правління житлово-будівельного кооперативу про постійне місце проживання (якщо спадкодавець проживав по місту), довідкою, виданою виконкомом сільської ради, на території якої постійно проживав спадкодавець.

У разі відсутності у спадкоємців можливості надати документи у підтвердження місця відкриття спадщини нотаріусу подається рішення суду, що набрало законної сили, про встановлення місця відкриття спадщини. Доказом родинних та інших відносин спадкоємців зі спадкодавцем є, наприклад, свідоцтва органів реєстрації актів цивільного стану, копії актових записів, копії рішень суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин.

 Наприклад, чоловікові/дружині спадкодавця у підтвердження факту родинних зв'язків потрібно пред'явити нотаріусу свідоцтво про одруження (свідоцтво про укладення шлюбу), дітям спадкодавця - свідоцтво про своє народження, а тим, хто після одруження взяли прізвище чоловіка/дружини, також потрібно подавати і свідоцтво про одруження (свідоцтво про укладення шлюбу); братам/ сестрам спадкодавця слід представляти нотаріусу свідоцтво про народження спадкодавця та своє свідоцтво про народження, а при зміні прізвища у зв'язку з реєстрацією шлюбу також - свідоцтво про одруження (свідоцтво про укладення шлюбу). При вчиненні нотаріальної дії нотаріус встановлює особу учасників цивільних відносин.

 Особа, що звертається до нотаріуса, має пред'явити документ, що встановлює її особу. Наприклад, громадяни України мають паспорт громадянина України, слід пам'ятати, що термін дії паспорта громадянина України, виготовленого у вигляді паспортної книжечки, не обмежується, до нього при досягненні громадянами 25- і 45- річного віку вклеюються нові фотокартки, що відповідають їх віку. Паспорт, в якому не вклеєно таких фотокарток при досягненні його власником зазначеного віку, вважається недійсним.

Особа неповнолітнього віком до 16 років встановлюється за його свідоцтвом про народження за умови підтвердження батьків (одного з батьків) про те, що ця особа є їх дитиною. Копія документа, на підставі якого нотаріус встановлює особу, долучається до документів, що залишаються у його справах. На підтвердження наявності ідентифікаційного номера (коду) нотаріусу подається відповідна завірена уповноваженою особою довідка або (витяг), фотокопія якої(го) долучається до примірника правочину, який залишається у справах нотаріуса.

Якщо особа через релігійні або інші переконання у встановленому законом порядку від мовилась від прийняття ідентифікаційного номера, то цей факт перевіряється за д аними що містяться у паспорті особи. Копія сторінки паспорта з відміткою про наявність у такої особи права здійснювати будь-які платежі без іденти фікаційного номера залишаються у справах нотаріуса


Схожі матеріали:

👁 4313
Категорія: Правова допомога



Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]



ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ


Психологічні тригери алкогольної залежно...

/_pu/70/72241910.jpg

Стрижки з дуже коротким чубчиком: кому й...

/_pu/70/39064184.jpg

Зона бікіні: як правильно доглядати

/_pu/70/22638654.jpg

Обробка смородини навесні: чим бризкати ...

/_pu/70/26212100.jpg

Льняное масло в индустрии красоты

/_pu/70/81978187.jpg

Допомога у виборі: яка нижня білизна під...

/_pu/70/80145800.jpg

Як вдало посіяти помідори?

/_pu/70/16157690.jpg

Найкращий спосіб підвищення потенції у ч...

/_pu/70/52734467.jpg

Навіщо і куди прикладати капустяний лист...

/_pu/70/49032103.jpg

Як побудувати та не зруйнувати стосунки

/_pu/70/52442605.jpg

Які існують стилі сексуальної нижньої бі...

/_pu/70/85115414.jpg

Чем частная педиатрия отличается от госу...

/_pu/70/75064883.jpg